Svetová jednotka na Australian Open nastúpi aj bez očkovania. Djokovič dostal výnimku

  • Hoci sa špekulovalo, že Djokovič na prestížny turnaj nenastúpi, austrálske úrady mu dali výnimku
  • Na základe čoho tak urobili, zatiaľ známe nie je
djokovič
TASR/Pavel Neubauer
  • Hoci sa špekulovalo, že Djokovič na prestížny turnaj nenastúpi, austrálske úrady mu dali výnimku
  • Na základe čoho tak urobili, zatiaľ známe nie je

Australian Open bez Novaka Djokoviča si vie predstaviť iba málokto. Tento rok tu však bolo riziko, že známy tenista na turnaj nenastúpi. Dôvodom má byť odpor svetovej jednotky k očkovaniu.

Ako 3. januára uviedla agentúra SITA, špekulovalo sa, že 34-ročný tenista má od austrálskych úradov dostať zdravotnú výnimku, ktorá mu povolí účasť na turnaji.

„Do konca tohto týždňa máme pred sebou ešte niekoľko charterových letov, a potom by sme mali mať v Austrálii už všetkých hráčov. O pár dní teda budeme mať oveľa jasnejšiu predstavu o tom, či sa Novak Djokovič predstaví v Melbourne, alebo nie. Ak by nepriletel do konca tohto týždňa, potom by to bolo už pre neho neskoro,“ uviedol riaditeľ Australian Open Craig Tiley.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Novak Djokovic (@djokernole)

Celá situácia sa vyjasnila až dnes a fanúšikovia športovca sa môžu tešiť, že na turnaji nastúpi. Informoval o tom sám Djokovič na svojom Instagrame, kde napísal, že pauzu si užil v obklopení svojich najbližších, no teraz už cestuje do Austrálie, keďže dostal výnimku. Na základe čoho mu bola udelená, zatiaľ známe nie je. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Djokovič spoločne so Švajčiarom Rogerom Federerom a Španielom Rafaelom Nadalom vlastnia po 20 singlových grandslamových titulov, čo je historické maximum v mužskom tenise. Ak by sa zverencovi Gorana Ivaniševiča a Mariána Vajdu podarilo obhájiť titul v Melbourne Parku, ziskom 21. titulu z „veľkej štvorky“ by sa stal najúspešnejším tenistom histórie.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie