Svetoznáma sieť fastfoodov automatizuje, čo sa dá. Najnovšie ťa v McDrive obslúžia roboti

  • Známa sieť rýchleho občerstvenia chce McDrive umiestniť umelú inteligenciu
  • Koncept bude zatiaľ fungovať iba v USA, no ak sa osvedčí, rozšíri sa do celého sveta
PxHere, Flickr (Mike Mozart)
PxHere, Flickr (Mike Mozart)
  • Známa sieť rýchleho občerstvenia chce McDrive umiestniť umelú inteligenciu
  • Koncept bude zatiaľ fungovať iba v USA, no ak sa osvedčí, rozšíri sa do celého sveta

Podľa oficiálnych informácií sieť reštaurácií rýchleho občerstvenia McDonald’s, plánuje do svojich drive in staníc umiestniť umelú inteligenciu, ktorá sa postará o vybavenie objednávky od zákazníkov. Roboti by mali pochádzať z dielne technologickej spoločnosti Apprente. Tá už dlhodobo s McDonald’s spolupracuje.

Ako informovalo Apprente, pôjde o multilingvistickú platformu, ktorá dokáže komunikovať vo viacerých jazykoch, rozumie rozličným akcentom a vie efektívne porozumieť a objednať naraz množstvo rôznych produktov. Vďaka novej umelej inteligencii bude objednávanie prebiehať oveľa rýchlejšie ako doteraz.

zdroj: Ilustračný obrázok (Flickr, NNECAPA Photo Library)

„Budovanie našich technológií a rozvíjanie digitálnych možností je kľúčom k nášmu plánu na rast. Vďaka nemu dokážeme uspokojiť stúpajúce nároky zákazníkov a zároveň uľahčovať prácu, ktorá sa tak pre našich zamestnancov stane zábavnejšia,“ vyjadril sa Steve Easterbrook prezident a CEO McDonald’s. Zatiaľ bude tento hlasový asistent dostupný iba v reštauráciách v USA, no postupne sa bude rozširovať do celého sveta.

Tím Apprente sa má stáť prvým stavebným kameňom v novej integrovanej medzinárodnej skupine McDonald’s Global Technology. McDonald’s chce zvýšiť svoj vplyv v Silicon Valley a najímať bude ďalších inžinierov a expertov na dáta či technológie.

zdroj: Ilustračný obrázok (Wikimedia, The Bangsawan)

Fast foodový gigant robí všetko preto, aby čo najviac zjednodušil objednávanie na svojich pobočkách. Vo februári poskytol aj slovenským zákazníkom možnosť zakúpiť si jedlo cez moderné dotykové kiosky. Objednať si tak môžeš na dotykovej obrazovke a zaplatíš kartou. S obsluhou sa tak stretneš až pri výdaji hotového jedla. Viac sa dočítaš v našom článku: Od zajtra nebudeš musieť v McDonald’s hovoriť s obsluhou

V roku 2019 má byť pre pre­vádzky Mc­Do­nald na Slo­ven­sku kľú­čové aj za­ve­de­nie no­vého – mo­der­ného kon­ceptu re­štau­rá­cií. Má však ísť o po­stupný a dl­ho­dobý pro­ces. Za­os­tá­vať nemá ani otázka ochrany ži­vot­ného pro­stre­dia. Roz­ší­ro­va­nie ak­ti­vít spo­loč­nosti v tomto smere má byť podľa ve­de­nia kľú­čové.

Zdroj: McDonald’s

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK