SynopsiTV: Filmy si ťa nájdu

  • Kto nemá rád filmy, však? Len ich je toľko, že človek si nepamätá. Nepamätá si, ktoré pozeral a ani tie, ktoré by si chcel pozrieť. Určite nie som jediný. Pre takých ako my prišiel Rasťo Turek s portálom SynopsiTV.
image_1394385312.jpeg
  • Kto nemá rád filmy, však? Len ich je toľko, že človek si nepamätá. Nepamätá si, ktoré pozeral a ani tie, ktoré by si chcel pozrieť. Určite nie som jediný. Pre takých ako my prišiel Rasťo Turek s portálom SynopsiTV.

Ide o jednoduchú myšlienku postavenú na vlastnej filmovej databáze. Na webe SynopsiTV je nahratých množstvo filmových titulov (nie celé filmy, nebojte) od najklasickejších hollywoodskych trhákov cez európske filmy až po klubové slovenské filmy.

Prihlasovanie funguje cez maily alebo Facebook. Defaultne máte na profile dva zoznamy – pozreté (Already Watched) filmy a tie, ktoré len plánujete pozerať (Watch Later). A presne toto ma ťahalo pripojiť sa k SynopsiTV. Už sa mi nechcelo vypisovať zoznam filmov do poznámok na ploche. Takto to mám prehľadnejšie, krajšie aj s informáciami a trailerom.

Máte radi Hitchcocka? Alebo romantické filmy? Či tie, kde hrá Sandra Bullock? Okrem predvolených zoznamov si môžete spraviť vlastné. Vytvorte si zoznam, všetko doň nahádžte a máte to na jednej kope.

 

 

Pôvodnou ideou nie sú ani tak tieto zoznamy, ktoré si človek tvorí. Skôr ide o systém odporúčania. Keď už neviete, aký film by ste si pozreli, SynopsiTV vám nájde ten správny. Na základe vašich predošlých filmov a ich hodnotení. Tak som sa dostal napríklad k Deppovmu filmu What´s eating Gilbert Grape. Po pozretí môžete film ohodnotiť ako Amazing, Okay alebo Terrible.

Ako v každej sociálnej sieti, aj tu máte followerov. Ľudí, ktorých poznáte alebo ktorých výber filmov vás zaujme, začnete sledovať. Ich hodnotenia sa budú ukazovať vo vašom Activity logu.

Rasťo riadi SynopsiTV startup zo San Francisca, centrálu a vývoj však majú v Bratislave, priamo v  „Rose Valley“, ako píšu na webe. Beta verzia bola pre verejnosť spustená už v septembri 2011. SynopsiTV je firma o približne 15 ľudoch, ktorej súčasným hlavným cieľom je vytvorenie fungujúcej platformy. Medzi ich hlavných zákazníkov patria firmy HBO, Intel, Verizon a mnoho ďalších.

Chcete mať vo filmoch poriadok? Určite sa na tejto stránke zastavte. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech