Tajný tunel pod parlamentom, o ktorom vie len málokto: Tu odposluchy zrejme nie sú, tvrdí bývalý poslanec

  • Startitup sa exkluzívne dostal do podzemného tunelu pod parlamentom
  • Používajú ho najmä poslanci, aby ušetrili čas
Tunel pod NRSR a Jozef Pročko
Startitup/Dominik Bízik, TASR/Jaroslav Novák
  • Startitup sa exkluzívne dostal do podzemného tunelu pod parlamentom
  • Používajú ho najmä poslanci, aby ušetrili čas

O budove Národnej rady sa občas hovorí aj ako o stavbe dvoch režimov, a to z toho dôvodu, že ju začali stavať ešte za minulého a dostavali za toho súčasného.

Parlament zostáva často neprístupný bežnému človeku, a preto prekvapí každá kuriozita, ktorú skrýva. A treba povedať, že sa pod parlamentnou strechou skrýva viacero architektonických zaujímavostí. Jednou z nich je napríklad aj málo známa podzemná chodba ukrývajúca sa pod Národnou radou. Vedie z parlamentu do poslaneckých kancelárií v areáli Bratislavského hradu a má až 150 metrov.

Tajnú chodbu využívajú najmä poslanci, ktorí sa chcú dostať do svojich kancelárií bez toho, aby museli prekročiť prah parlamentu.

Startitup prednedávnom, v tom čase, po boku jedného z koaličných poslancov, tak dostal možnosť vyskúšať si na vlastnej koži zvláštnu podzemnú skratku, o ktorej množstvo Slovákov ani netuší, že existuje.

Skratka do garáží, ale aj miesto na súkromné debaty

„Keď chcete ísť do garáží, tak je to najrýchlejšia cesta,“ odpovedal pred nejakým časom vtedajší poslanec SaS Miroslav Žiak na otázku ohľadom používania parlamentnej vychytávky. Žiaka v súčasnosti už vystriedal v Národnej rade Richard Sulík, ktorý sa po odchode z ministerstva hospodárstva vrátil do parlamentných lavíc.

Tunel totiž vedie na Západnú terasu v areáli Bratislavského hradu, kde sa nachádzajú poslanecké kancelárie. Práve pod nimi nájdeš aj spomínané garáže zákonodarcov.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: NRSR, Plus 7 Dní, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá