Tajomstvo vizualizácie: Týchto 5 techník ti pomôže dosiahnuť tvoje sny

  • Určite si sa už stretol s výrokom, že všetko, čo si dokážeme predstaviť, dokážeme aj uskutočniť
  • Práve v tom spočíva tajomstvo vizualizácie, ktorá ti môže od základov zmeniť život
  • Stačí, ak si osvojíš týchto 5 techník
Tajomstvo vizualizácie: Týchto 5 techník ti pomôže dosiahnuť tvoje sny
Unsplash/Angello Pro
  • Určite si sa už stretol s výrokom, že všetko, čo si dokážeme predstaviť, dokážeme aj uskutočniť
  • Práve v tom spočíva tajomstvo vizualizácie, ktorá ti môže od základov zmeniť život
  • Stačí, ak si osvojíš týchto 5 techník

Naša myseľ má obrovskú moc a dokáže neskutočné veci. Ak si ju “naprogramuješ” na dosiahnutie akéhokoľvek svojho sna, polovicu úspechu máš za sebou. Práve preto sú vizualizačné techniky také obľúbené – nielenže ťa mílovými krokmi posúvajú k tvojim cieľom, ale zároveň slúžia aj ako motivácia a zmierňujú stres či napätie. Aby si mohol silu vizualizácie objaviť aj ty, prinášame ti 5 techník, ktoré fungujú naozaj dokonale. 

#1 Predstavuj si, ako dosahuješ svoje ciele

Nájdi si každý deň aspoň zopár minút na to, aby si si podrobne predstavil, aké by bolo dosiahnuť to, po čom túžiš najviac. Zatvor oči a precíť to celým svojím telom – nalaď sa na pocit, akoby si to už dosiahol. Presne takto predsa funguje zákon príťažlivosti – čo si predstavíš, precítiš to a pocítiš za to vďaku, to je tvoje. Ideálnou dobou na toto cvičenie je ráno (ihneď po prebudení) alebo večer a chvíľa predtým, ako pôjdeš spať. 

#2 Vytvor si “vision board”

“Vision board” je nástenka, na ktorú si umiestniš všetko, čo ti pripomína tvoje najväčšie sny. Môžu to byť napríklad fotografie, ale pokojne aj iné materiály či rôzne citáty alebo výroky. Ak napríklad túžiš po zmene zamestnania, vytlač si nejakú fiktívnu zmluvu, podpíš ju a umiestni ju tam. Ak chceš dokonalé telo, umiestni si tam obrázky, ktoré ťa budú motivovať. Keď sa na túto nástenku kedykoľvek počas dňa pozrieš, mala by ti pripomenúť, prečo to všetko robíš. Umiestni si ju niekam, kde ju budeš vidieť čo najčastejšie. Pôsobí to motivačne, a zároveň budeš mať takmer po celý deň v podvedomí svoje najväčšie sny, čo pôsobí ako magnet na ich pritiahnutie. 

zdroj: Unsplash/Mikechie Esparagoza

#3 Vypíš si šek

Veľmi známou je príhoda svetoznámeho Jima Carreyho, ktorú popísal aj portál Medium. Herec si v roku 1985 sám vypísal šek na 10 miliónov dolárov, ktorý datoval o 10 rokov do budúcnosti, teda do roku 1995. Následne ho 10 rokov nosil vo svojej peňaženke. Uhádneš, čo sa stalo v roku 1995? Keď chceš, nazvi to náhodou, no faktom je, že v novembri roku 1995 mu bolo vyplatených 10 miliónov dolárov za stvárnenie hlavnej postavy vo filme Blbý a blbší. Táto metóda naozaj funguje, musíš jej len uveriť. 

Počul si už o sile pozitívnych afirmácií? Začni ich používať a sleduj na sebe zmeny, ktoré sa udejú

#4 Vizualizuj si najlepší možný scenár

Možno si už počul skôr o obrátenej technike, teda o vizualizácii najhoršieho možného scenára. Tá hovorí o tom, že keď máš z niečoho stres, máš si predstaviť, ako najhoršie to môže dopadnúť – a keďže tento scenár sa zvyčajne nenaplní, ostaneš príjemne prekvapený. Skús to však naopak, a vizualizuj si najlepší možný scenár. Vďaka tomu budeš naladený oveľa viac pozitívne, a keď budeš myslieť na dobré veci, skutočne si ich k sebe aj pritiahneš. Daná situácia možno nedopadne podľa tvojich predstáv, no predsa len je príjemnejšie čas stráviť pozitívne naladený, ako v úzkosti a premýšľajúc nad všetkým zlým, čo sa môže stať. 

#5 Do každej vizualizácie vlož nejakú pozitívnu emóciu

Istej štúdii, ktorú na svojich stránkach publikoval portál Mayo Clinic sa podarilo dokázať, že pozitívne myslenie má na našu myseľ obrovský vplyv – nielenže výrazne redukuje stres, ale zlepšuje aj našu náladu. Nech si preto vizualizuješ čokoľvek, vždy sa snaž myslieť pozitívne a vedome veď svoje myšlienky tak, aby to v tebe vyvolávalo pocit nadšenia, šťastia a motivácie. Takto si do svojho života pritiahneš pozitívne veci oveľa rýchlejšie.

Zdroje: medium.com, mayoclinic.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech