Takmer 30-tisíc eur poputuje zdravotníkom. Šek dostali po storočnici známeho podujatia

  • Národný beh Devín – Bratislava oslávil storočnicu svojho vzniku
  • Vyzbierané peniaze poputujú zdravotníckym pracovníkom
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, TASR/Pavel Neubauer, unsplash/Vladimir Fedotov
  • Národný beh Devín – Bratislava oslávil storočnicu svojho vzniku
  • Vyzbierané peniaze poputujú zdravotníckym pracovníkom

Národný beh Devín – Bratislava v tomto roku oslávil sté výročie vzniku. Výťažok z behu v hodnote 29-tisíc eur poputuje do rúk zdravotníkom.

Dobrá vec sa podarila

Organizátori podujatia odovzdali iniciatíve #KtoPomozeSlovensku symbolický šek na sumu 29 310 eur, ktorá následne poputuje zdravotníkom, ktorí zachraňujú pacientov bojujúcich s koronavírusom, informuje Slovenský atletický zväz.

Aj napriek tomu, že sa nebežalo klasicky, virtuálny beh ľudí neodradil. Na uvedenú sumu sa totiž poskladalo až 2 495 účastníkov.

Dobrá vec sa podarila vďaka nezištnej spolupráci viacerých inštitúcií i jednotlivcov. Teším sa, že sme sa napriek zložitej situácii nevzdali a storočnicový beh sme zorganizovali. Ako správne sa ukázalo aj rozhodnutie venovať kompletné štartovné našim zdravotníkom. Tento ročník Národného behu Devín – Bratislava bol akoby symbol, že vieme spolupracovať a chceme pomáhať i druhým,“ cituje Slovenský atletický zväz riaditeľa STaRZ Ladislava Križana.

Bežali nielen Slováci

Po prvýkrát sa beh uskutočnil 24. 4. 1921 a tradíciu neprekazila ani zúriaca pandémia. Viceprezident Slovenského olympijského a športového výboru Peter Korčok uviedol, že športová a bežecká komunita behom ukázala spolupatričnosť a prispela na dobrú vec.

zdroj: TASR/Pavel Neubauer

„Dvadsiaty štvrtý apríl 1921, keď sa z Devína do Bratislavy bežalo prvý raz, je aj jedným zo šiestich pamätných dní slovenskej atletiky. Na svete nie je veľa podujatí, ktoré stále existujú a majú v rodnom liste zapísaný starší dátum narodenia. Teší ma, že myšlienka pomôcť zdravotníkom sa ujala,“ cituje Korčoka SAZ.

TASR informuje, že okrem Slovákov virtuálny beh absolvovali aj bežci v Česku, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku, Rumunsku, Rusku, Francúzsku, Španielsku, na Ukrajine či v Ekvádore.

Zdroje: atletika.sk, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie