Takto sa do Amsterdamu dostaneš za 2 hodiny a 52 €

  • Tulipány, veterné mlyny, syry, Oranjes, marihuana, jedno klišé za druhým
  • Amsterdam však toho ponúka oveľa viac
  • Teraz za "hackerskú" cenu
amko
flckr.com/unspalsh.com
  • Tulipány, veterné mlyny, syry, Oranjes, marihuana, jedno klišé za druhým
  • Amsterdam však toho ponúka oveľa viac
  • Teraz za "hackerskú" cenu

Skvelé je, že toto mesto zvládneš otočiť aj za predĺžený víkend. Dnes sme pre teba vypátrali tip, ako si sem zabezpečiť spiatočnú letenku len za 52 eur. Odlet je z Viedne, vždy bez prestupu a v lietadle stráviš len 2 hodiny.

Streetfood, ktorému neodoláš

Amsterdam je kozmopolitné mesto, kde žije mnoho kultúr, ktoré si sem priviezli aj svoje zvyky a kuchyne. Ak však chceš ochutnať niečo, čisto holandské, určite zájdi do reštaurácie Moeders na Rozengracht 251. Čakajú ťa tu holandské špeciality, medzi ktoré patrí slaná či sladká palacinka alebo chrumkavé hranolky v kornútku.

Na bicykli je to lepšie

Ak nechceš v meste utrácať peniaze za dopravu, prenajmi si bicykel. Amsterdam je dokonale prispôsobený cyklistom, ktorí sa mestom premávajú v každom ročnom období.

Za prenájom bicykla zaplatíš od 9 do 19 eur na deň, k sume však musíš prirátať aj vratnú zálohu 25 eur. Požičovňa je napríklad na Damstraat 20 – 22. Ak však zablúdiš na ich web rentabike.nl, môžeš si vytlačiť kupón so zľavou 10 %.

Výhodou jazdy na bicykli je, že sa dostaneš takmer kamkoľvek, dokonca aj do múzeí či galérií. Tie sú vybavené špeciálnymi parkoviskami pre cyklistov. Oplatí sa navštíviť napríklad známe Van Gogh Museum a Rijksmusea, kde uvidíš obrazy holandských majstrov.

Pekné chvíle v coffee shopoch

Ročne navštívi Amsterdam aj nespočet turistov, ktorých láka “zelená” turistika. Predsa len, coffee shopov sú tu stovky a ponúkajú to, čo by si na Slovensku hľadal márne. Jedným z tých najznámejších je Johnny na Elandsgracht 3, kde panuje veľmi uvoľnená atmosféra.

Sklamaný neodídeš ani z prevádzky Get Down to In na Korte Leidsedwarsstraat 77-79, kde si okrem jointa môžeš zasurfovať na internete, zahrať billiard alebo si dať niečo ostrejšie na bare.

Hackni ubytovanie

Čo sa týka ubytovania v Amsterdame, to sa pohybuje za pomerne vysoké sumy. Ak však precízne hľadáš, za pár eur si vieš zabezpečiť bývanie na úrovni v dobrej lokalite. Ak pri návšteve tohto mesta chceš byť čo najviac v centre diania a nie na hotelovej izbe, ideálny je Hans Brinker Hostel Amsterdam. Majú tu super raňajky v cene a poloha je viac ako ideálna – to všetko za 100 eur na 4 noci pre jedného.

Na škodu určite nebude, keď si pozrieš ponuku Airbnb, napríklad Haarlem City Center Private Bedroom. Pobyt pre dvoch tu vychádza na 184 eur pre 2 osoby na 4 noci. Jednou z možností je však aj miestny kemp Camping Zeeburg, v ktorom si pobyt a zábavu užiješ najmä v lete.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech