Takýto koncept predajne nikde na Slovensku neuvidíš. Známy reťazec otvoril na Horehroní geniálny obchod

  • Spoločnosť BILLA doteraz na Slovensku pôsobila len vo väčších a stredne veľkých mestách
  • Reťazec sa najnovšie rozhodol zamerať aj na menšie mestá a obce, kam prináša nový a špecifický koncept predajní
BILLA
  • Spoločnosť BILLA doteraz na Slovensku pôsobila len vo väčších a stredne veľkých mestách
  • Reťazec sa najnovšie rozhodol zamerať aj na menšie mestá a obce, kam prináša nový a špecifický koncept predajní

V mnohých častiach našej krajiny pôjde určite o vítaný krok. Len pred pár dňami prebehla médiami správa o narastajúcom počte takzvaných hladových dolín, kde ľudia pri nakupovaní vo svojom okolí nemajú možnosť výberu. Pomôcť zlepšiť túto situáciu má potenciál aj nový koncept predajne miniBILLA.

zdroj: BILLA

„Týmto krokom nielen rozširujeme svoje pôsobenie na trhu, ale v prvom rade myslíme na zákazníkov. Väčší výber aj prirodzená konkurencia pomôžu hlavne spotrebiteľom, pretože aj vďaka tomu sa bude kvalita služieb a produktov držať na vyššej úrovni. Čerstvosť a výber potravín by nemali byť výsadou len veľkých miest, ale samozrejmosťou,“ upresňuje zámery spoločnosti BILLA generálny riaditeľ Dariusz Tomasz Bator v oficiálnej správe.

Pečivo či ovocie si už nemusíš dať do jednorazového vrecka. Už aj Tesco má eko alternatívu

V predajni miniBILLA nájdeš základný tovar dennej spotreby, pričom sa sústreďuje na kvalitné čerstvé výrobky, aj slovenských dodávateľov. V regáloch nebudú chýbať ani potraviny privátnych značiek Clever a BILLA. 

Prvá miniBILLA na Slovensku

Prvú prevádzku miniBILLA spoločnosť otvorila 30. septembra vo Valaskej neďaleko Brezna. Ide o horehronskú obec so zhruba 3 500 obyvateľmi, ktorá leží pod južnými štítmi Nízkych Tatier, a je menším centrom okolitých dedín. 

zdroj: BILLA

zdroj: BILLA

miniBILLA vo Valaskej je náš pilotný a zároveň skúšobný projekt, preto veríme, že koncept malých lokálnych predajní zákazníkov zaujme a budú ho radi navštevovať,“ uzatvára D. Bator.

Stane sa Billa lídrom v oblasti zdravých potravín?

Z prieskumu reťazca vyplynulo, že až 92 % opýtaných ľudí dbá o správnu výživu a zdravé produkty. Spoločnosť preto reaguje na zvýšený dopyt po špecifických produktoch otvorením sekcie „Zdravý svet“ v predajniach po celom Slovensku. V tomto oddelení nájdeš ponuku fitness produktov, potraviny s vyšším obsahom proteínov, vegánsky a vegetariánsky sortiment, výrobky známej značky Alnatura či privátnej značky BILLA BIO. 

zdroj: BILLA

Myslelo sa aj na zákazníkov, ktorí trpia rôznymi potravinovými obmedzeniami. Do ponuky tak reťazec zaradil viac produktov bez gluténu, bez laktózy či pre diabetikov. Väčšina výrobkov v tejto sekcii Zdravý svet je v bio kvalite, čo znamená, že pri ich pestovaní a spracovávaní sa nepoužívali pesticídy, umelé farbivá a hnojivá, ani aromatické a konzervačné látky.

Sekcia s ponukou zdravých potravín sa zavádza v každej z BILLA predajní na Slovensku. „ Veríme, že zavedením oddelenia Zdravý svet potešíme ľudí, ktorí si zo zdravotných dôvodov nemôžu dopriať všetky druhy potravín. Rovnako našich zákazníkov podporujeme aj vo vyváženom životnom štýle a prinášame im kvalitné proteínové či fitness produkty,“ uviedla K. Kirchnerová.

Zdroj: BILLA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech