Tatranské hotely nedvíhajú ceny, dokonca ponúkajú zľavu. Záujem o dovolenku v Európe sa rapídne zvýšil

  • Globálny záujem o dovolenkové destinácie sa rapídne zvýšil o 127 percent
  • Slováci, ktorí si z finančného hľadiska nemôžu dovoliť vycestovať, budú pravdepodobne tráviť dovolenku na Slovensku
  • Tatranské hotely neplánujú zdražovanie, informovali o flexibilných cenách
tatry
Unsplash/Julia Kicova/Jesse Schoff
  • Globálny záujem o dovolenkové destinácie sa rapídne zvýšil o 127 percent
  • Slováci, ktorí si z finančného hľadiska nemôžu dovoliť vycestovať, budú pravdepodobne tráviť dovolenku na Slovensku
  • Tatranské hotely neplánujú zdražovanie, informovali o flexibilných cenách

S postupným uvoľňovaním opatrení na Slovensku aj vo svete ľudia opäť začínajú cestovať. Podľa novej správy spoločnosti AirDNA medzi 5. aprílom a 18. májom prudko stúpol globálny záujem o dovolenkové pobyty. Spoločnosť, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu, hovorí o zdvihnutí o 127 percent.

Ľudia majú záujem o dovolenku v Európe 

Citeľný nárast záujmu je aj v Európe. O obľúbenú dovolenkovú destináciu vo Francúzsku, Nice, je 215-percentne väčší záujem. Cestovatelia majú veľký záujem aj o Marseille či Berlín, ktoré zaznamenali viac ako 170-percentný nárast záujmu.

V neposlednom rade si množstvo ľudí rezervovalo pobyt v Miláne, Neapole, Benátkach či Ríme. To môže byť vzhľadom na predošlý priebeh koronavírusu prekvapivé.

Tatranské hotely pravdepodobne nezdražejú 

Pandémia koronavírusu skutočne ovplyvnila nielen mnoho životov, ale tiež mnoho peňaženiek. Ako sme informovali minulý týždeň, nezamestnanosť na Slovensku prudko stúpa. Slováci preto s najväčšou pravdepodobnosťou húfne nepocestujú za hranice do dovolenkových destinácií.

Naskytá sa preto príležitosť objavovať Slovensko a predovšetkým slovenské hory. Zaujímalo nás, či tatranské hotely zdvihli ceny za ubytovanie. Vysokotatranské hotely Grand Hotel Praha či Hotel Horizont Resort majú celoročne flexibilné ceny.

Tie sa menia v závislosti od týždňa a víkendov a rovnako od obsadenosti izieb v hoteloch. Hotel Panama Resort informoval o rovnakej situácii ako pred pandémiou. Zdraženie nevylúčil, no pravdepodobne k nemu nedôjde. Stále zatvorený je Grand Hotel Kempinski.

Podobná situácia je aj v nízkotatranských hoteloch. Wellness Hotel Chopok bude k dispozícií až od 1. júna a Hotel Tri Studničky má rovnako, ako predchádzajú hotely vo Vysokých Tatrách, flexibilné ceny. Ceny sa však môžu meniť, všetko ale bude dostatočne vopred uvedené v cenníku.

tatry
zdroj: Unsplash/Paul Postema

Ubytovanie v Tatrách môže byť lacnejšie

Dá sa predpokladať, že v súčasnosti Slováci príliš necestujú, pretože život sa vracia do starých koľají a mnohí po mesiacoch fyzicky nastúpili do práce. Okrem toho majú mnohí problém s nezamestnanosťou. Prevádzkovateľ horských stredísk a turistických služieb Tatry Mountain Resorts preto ponúka 30-percentnú zľavu. 

Táto ponuka je platná v 11 hoteloch, medzi ktoré patrí aj Hotel Tri Studničky, Grandhotel Praha či Galeria Thermal Bešeňová. Hostia, ktorí využijú túto zľavu na ubytovanie, naviac môžu využiť lanovky a aquaparky zadarmo. Zľava je časovo limitovaná. 

Dopyt po dovolenkových destináciách ešte porastie 

Enormný nárast záujmu o cestovanie do iných krajín takto skoro nepredpokladali ani odborníci. Spoločnosť AirDNA tvrdí, že dopyt po dovolenkových destináciách ešte viac porastie. „Od dlhších pobytov po kratšie, dynamika dopytu je teraz jednoznačne v pohybe,“ uvádzajú autori správy.

V dôsledku pandémie budú ľudia opatrnejší a podľa výroku v správe budú počas dovolenky hľadať „priestor, pohodlie a bezpečie“. Je preto zrejmé, že sa uchýlia do miestnych hotelov.

Zdroje: AirDNA, TMR Hotels

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech