Tatry sú pre bohatých, Alpy ťa vyjdú lacnejšie. 400 km zjazdoviek a za skipas neplatíš

  • V Jasnej zaplatíš za jednodňový skipas priamo na stredisku v pokladni 59 eur
  • V Rakúsku to máš všetko v cene
  • Cesta z Bratislavy tam trvá necelých 5 hodín
Ilustračná foto
Ilustračná foto, Unsplash/Glade optics TASR/František Iván
  • V Jasnej zaplatíš za jednodňový skipas priamo na stredisku v pokladni 59 eur
  • V Rakúsku to máš všetko v cene
  • Cesta z Bratislavy tam trvá necelých 5 hodín

Už o pár dní sa milovníci lyžovania či snowboardovania môžu tešiť na otvorenie nielen slovenských lyžiarskych stredísk. Samozrejme, tie slovenské sú každému na dosah ruky a ak za lyžovaním nechceš cestovať niekoľko hodín, uspokojíš sa aj s Tatrami.

Až taká uspokojivá však nie je cena slovenského skipasu, nehovoriac o tom, ak plánuješ ísť na viacdňový pobyt. Vyjde ťa to nemalé peniaze, za ktoré si v rakúskych Alpách budeš môcť dovoliť takúto dovolenku hneď dvakrát.

Môže sa ti to zdať prehnané, no Tatry sú skutočne drahšie ako niektoré zimné lyžiarske pobyty v Alpách. U nás si musíš osobitne zaplatiť za ubytovanie, stravu a skipas. V Rakúsku to máš všetko v jednej cene, musíš však vedieť, kde hľadať. Ak hovoríme všetko, myslíme tým aj viacdňový skipas.

V Jasnej zaplatíš za jednodňový skipas priamo na stredisku v pokladni 59 eur, no za ten šesťdňový vysolíš pekne vysokú sumu, a to 337 eur. Ak ide na dlhší vianočný pobyt štvorčlenná rodina, vyjde ich to majland, a to ešte stále musia počítať s tým, že ubytovanie nebude o nič lacnejšie.

Ak začneš predsa len uvažovať o trochu dlhšej ceste za lyžovačkou a uvedomíš si, že slovenské Tatry a predražené skipasy ťa už prestávajú baviť, určite smeruj juhozápadne, do rakúskych Álp. Cesta z Bratislavy tam trvá necelých 5 hodín a tie najlepšie epicentrá zjazdoviek sa nachádzajú pri sebe.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Zell am See-Kaprun (@zellamseekaprun)

Low cost lyžovačka v Alpách

Bruck am Großglockner – malebná obec Bruck, ktorá má len niečo cez 4-tisíc obyvateľov, no zato turizmus na vysokej úrovni, ťa prekvapí nielen strediskami, ktoré majú dokopy 408 kilometrov zjazdoviek, ale aj rapídne nižšou cenou, ako by si dal za lyžovačku v Jasnej.

Pre porovnanie – v Jasnej zaplatíš za trojhviezdičkový apartmán v priemere 200 eur za 4 noci – naozaj veľmi lacný. K tomu si musíš prirátať minimálne 4-dňový skipas, za ktorý zaplatíš 225 eur a do toho všetkého ešte nie je započítané jedlo. Ak by si za deň „prejedol“ minimum, čo je 20 eur, celý pobyt ťa vyjde okolo 525 eur.

Zatiaľ čo v Jasnej minieš za 4 noci množstvo peňazí, v rakúskej obci Bruck zaplatíš dokopy, taktiež za 4 noci, len 449 eur, vrátane ubytovania, stravy a skipasu.

So skipasom „Ski Alpin Card“ sa môžeš lyžovať v niekoľkých strediskách, ktoré majú dokopy celých 408 kilometrov. V týchto lyžiarskych rezortoch sa držia hesla „jedna karta, tri regióny, nekonečné hory“.

Konkrétne pri vleku s názvom Maiskogelköpfellift nájdeš sedem kilometrov dlhú, a teda aj najdlhšiu zjazdovku tohto lyžiarskeho regiónu.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Snowtrex, Jasna, Tatra Super Ski, Zell am See, Worls Ski Awards, Verbier, Instagram/Gabriela Dostálová, Instagram/zellamseekaprun

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá