Taxi služba Hailo končí v Severnej Amerike

  • Niektorí expandujú a druhí zasa končia. Hailo sa v Severnej Amerike nedarilo už dlhšie, až to nakoniec zabalili na dobro.
image_1413390414.jpeg
  • Niektorí expandujú a druhí zasa končia. Hailo sa v Severnej Amerike nedarilo už dlhšie, až to nakoniec zabalili na dobro.

Dnes oznámil CEO Hailo Tom Barr, že sa jeho spoločnosť sťahuje zo Severnej Ameriky, „kde vynaložené astronomické sumy na marketing, robia skoro všetkým hráčom nemožné byť v zisku“. Všetci vieme koľko napr. mína Uber na svoj marketing. Možno to je aj stratégia od Uberu, naliať toľko cashu a ostatných jednoducho „vyhladovať“. Riskantné.

Rozhodnutie samozrejme neprišlo samé od seba, ale rezultuje z neschopnosti Hailo utrhnúť hlavne Uberu a Lyftu kúsok z koláča. Obidve konkurenčné firmy lejú milióny dolárov do svojich služieb, milióny, ktoré už Hailo nemá.

Podľa slov Barra: „Bolo to ťažké rozhodnutie a veľmi nás mrzí jeho dopad na našich kolegov, ktorí musia teraz spoločnosť opustiť. Budeme sa ich snažiť podporiť na ich ďalšej profesijnej ceste. My a naši investori sme si istí, že náš zostrený fókus na Európu, Áziu a celkový servis, nám pomôže maximalizovať možný dopad na našich zákazníkov a vodičov“

Súčasne ohlásil, že si co-founder Hailo Jay Bregman založil nový biznis a z tohto dôvodu sa rozhodol opustiť Hailo, kde si však naďalej ponecháva signifikantný share.

 

 

Zdroj:theverge.com

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech