„Tehličky“ bez cvičenia či zmena farby šošovky. Spoznaj najbizarnejšie estetické zákroky

  • Tehličky na počkanie bez cvičenia
  • S operáciou vieš vyrásť až o 15 centimetrov
farba očí operácia zákrok
Ilustračné fotografie, Canva/Alex Negroe, Изображения пользователя Алёна
  • Tehličky na počkanie bez cvičenia
  • S operáciou vieš vyrásť až o 15 centimetrov

Krásu a vzhľad dnes mnohí pokladajú na piedestál, pričom plastické a estetické operácie sa stávajú čoraz bežnejšou súčasťou mnohých životov. Okrem tradičných procedúr, akými sú facelift alebo liposukcia, sa však objavujú aj menej známe, niekedy až nezvyčajné estetické úpravy.

Poď sa pozrieť na niekoľko netradičných plastických operácií a estetických úprav, ktoré idú často za hranice toho, čo mnohí považujú za „normálne“.

Jednou z nich je operácia zmeny farby šošovky. Predstavuje jednu z najnezvyčajnejších plastických a estetických úprav súčasnosti, ktorá zasahuje priamo do jedného z najvýraznejších ľudských znakov – očí. Tento radikálny zákrok, ktorý zmení prirodzenú farbu šošovky, je odvážnym krokom.

Operáciu môže podstúpiť len jedna skupina ľudí

Denník Daily Mail o tejto operácii informoval už v roku 2011, no do povedomia sa viac dostala len za posledné roky. Háčikom však je, že podstúpiť ju môžu len hnedookí.

Tento typ laserovej operácie je schopný odstrániť existujúci pigment v oku, nie ho pridať, a preto môže zmeniť farbu oka len z tmavej na svetlejšiu (ako je modrá). Avšak zmena farby oka nie je ihneď viditeľná po operácii. Telo potrebuje určitý čas, spravidla niekoľko týždňov, aby sa zbavilo prebytočných pigmentových buniek v oku a aby sa dosiahnutá modrá farba stala trvalou.

monochromia
zdroj: Unsplash/Olga Drach

Niektorí sa snažia estetickou úpravou zmeniť svoj osud

V Japonsku je veľmi populárne čítanie z dlaní. Niektorí však nie sú spokojní s osudom, ktorý im predpovedali, preto sú odhodlaní podstúpiť plastiku dlane a vziať osud do vlastných rúk.

Klienti majú možnosť pred návštevou lekára sami navrhnúť, ako by mali vyzerať ich čiary. Napriek tomu lekár vždy kontroluje, či sú navrhnuté kresby vhodné a či budú vyhovovať ich požiadavkám a očakávaniam.

Ak vytvoríte čiary obyčajným laserom, zahoja sa a nezanechajú žiadnu stopu. Musíte použiť elektrický skalpel a zámerne vytvoriť roztrasené čiary – tie na dlaniach totiž tiež nikdy nie sú úplne rovné. Nie je to zložitá operácia, ale musí byť urobená správne,“ hovorí plastický chirurg Takaaki Matsuoka.

Za uplynulé 2 roky na svojej klinike uskutočnil takmer 40 takýchto zákrokov. Tie väčšinou trvajú asi 15 minút a chirurg za tento čas dokáže upraviť päť až desať čiar. Hojenie rán následne trvá asi mesiac, uvádza SITA

Výška nie je problém

Na TikToku chirurg Shahab Mahboubian prezradil, aké sú dôsledky operácie na zmenu výšky, ktorá je určená pre tých, ktorí nie sú spokojní s ich aktuálnou výškou.

Ortopedický chirurgický zákrok, známy ako predĺženie končatín, je schopný zvýšiť výšku pacienta až o 15 centimetrov. Tento proces sa aplikuje na stehennú alebo holenú kosť. Metóda bola pôvodne zavedená v 50. rokoch 20. storočia ruským lekárom Gavriilom Ilizarovom, ktorý priniesol revolúciu v tomto odbore vďaka vynálezu zariadenia zvaného Ilizarovov fixátor.

Spočiatku sa táto operácia používala hlavne pre pacientov trpiacich genetickými anomáliami, ktoré spôsobovali nezvyčajne nízky rast, ako napríklad dwarfizmus. Avšak v súčasnosti je čoraz častejšie ponúkaná ako alternatívna liečba pre tých, ktorí nie sú spokojní so svojou prirodzenou výškou.

operácia zmena výšky
zdroj: archív/heightlengthening

Tehličky na bruchu bez cvičenia 

Abdominálna liposukcia je chirurgický postup zameraný na odstránenie nadbytočného tuku v oblasti brucha. Mnohí ľudia, muži aj ženy, sa snažia formovať brušné svaly prostredníctvom cvičenia, avšak dosiahnuť atleticky definovaný „six-pack“ býva často náročné.

Zákrok sa vykonáva v celkovej anestéze, 3 až 4 hodiny, a tehličky na bruchu budú zjavnejšie až po 2-3 mesiacoch, kedy sa brucho úplne zotaví. 

Po zotavení sa pacient nemusí obávať, že sa odsaté tukové bunky vrátia späť. Odstránené tukové tkanivo je natrvalo preč. To však neznamená, že na jeho miesto nemôže nastúpiť nové tukové tkanivo. Je dôležité, aby sa nijako výrazne nemenila váha. Tým sa zabezpečí, že výsledky budú trvalé a nezmenené.

Bizarné estetické operácie nám ukazujú, ako ďaleko môže ísť ľudská túžba po unikátnom vzhľade a dokonalosti. Aj keď tieto operácie môžu poskytnúť istý stupeň sebaprijatia a spokojnosti, je dôležité si uvedomiť riziká a význam zdravého sebavedomia, ktoré pramení zvnútra, nie z vonkajšieho vzhľadu. V konečnom dôsledku každý jednotlivec by mal dôkladne zvážiť svoje rozhodnutie o podstúpení takýchto zákrokov. 

Zdroje: Daily Mail, SITA, TikTok, Discoverthebeauty

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá