Tento dom vytlačili v 3D tlačiarni. Je ekologický, udržateľný a úplne sebestačný

  • Spoločnosť Haus.me vyrába 3D domy, ktoré sa dajú umiestniť do hocijakého prostredia
  • Na ich stavbu nepotrebuješ podľa firmy ani stavebné povolenie a prežiješ aj mimo civilizácie
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Spoločnosť Haus.me vyrába 3D domy, ktoré sa dajú umiestniť do hocijakého prostredia
  • Na ich stavbu nepotrebuješ podľa firmy ani stavebné povolenie a prežiješ aj mimo civilizácie

Mestá sú preplnené, byty predražené a stavebníctvo už takmer nestíha držať krok s dopytom po nových domoch. Budúcnosť bývania možno leží práve v 3D tlači. Spoločnosť haus.me prišla na trh s absolútnou revolúciou, ktorá od základu mení to, ako sa dnes ľudia pozerajú na bývanie. Ich domy pochádzajú z 3D tlačiarní, sú ekologické, udržateľné a dajú sa umiestniť v podstate kdekoľvek. Firma momentálne ponúka tri typy domov pre dvoch až štyroch ľudí.

„Snažíme sa redefinovať to, akým spôsobom sa ľudia pozerajú na kúpu nového domu a z vlastnenia nehnuteľnosti sme spravili hračku. Máme zmysel pre detail a ponúkame sebestačný obytný priestor, každému zákazníkovi doručíme kúsok jeho slobody,“ hovorí spoločnosť.

View this post on Instagram

Haus.me mOne

A post shared by haus.me (@zombieproof.home) on

Prvý dom s názvom mOne sa rozprestiera na ploche 37 metrov štvorcových je vhodný pre dve osoby. Je 100 % zariadený, nájdeš v ňom dokonca aj poháre na víno a prichádza v podobe štúdia s kuchyňou a kúpeľňou. Všetka energia v dome je ekologická a funguje vďaka solárnym panelom. Ide o smart dom, ktorý je plne ovládateľný s inteligentnou cirkuláciou vzduchu. K dispozícii je tiež ochrana proti baktériám a vírusom zvonku a na jeho výstavbu nepotrebuješ žiadne stavebné povolanie. Nejde však o žiaden lacný domček, ak túžiš po takejto modernej vychytávke priprav si 251 024 eur.

View this post on Instagram

Some pictures of Haus.me prototype No1. It was built in 2016

A post shared by haus.me (@zombieproof.home) on

Ďalší objekt mTwo je určený pre troch obyvateľov, alebo teda, menšiu rodinu. Na 74 štvorcových metrov nájdeš 2 spálne, kuchyňu a kúpeľňu. Rovnako ako mOne je úplne zariadený a ako bunus dostaneš k pohárom na víno aj gril. Ostatné detaily vrátane solárnej energie či antibakteriálnej ochrany sa zhodujú s prvým typom. Zaplatíš zaň 477 043 eur.

View this post on Instagram

Haus.me – mTwo

A post shared by haus.me (@zombieproof.home) on

Posledný luxusný dvojposchodový dom mFour má tri spálne a dve kúpeľne, to všetko na ploche 149 metrov štvorcových. Podľa jeho tvorcov je ideálny pre stredne veľkú rodinu s dvoma deťmi. Jeho cena je 899 341 eur.

Modulárne domy

Samozrejme, dnes už existuje množstvo alternatív ku klasickému bývaniu, ktoré je nielen ekologickejšie, ale aj cenovo dostupnejšie. Napríklad také modulárne či kontajnerové domy predstavujú ideálny priestor pre udržateľné bývanie. Pozostávajú zo samostatne stojacich kontajnerov, ktoré sa k sebe ukladajú ako samostatné moduly a následne sa spájajú do jedného celku tvoriaceho celú budovu. Základným konštrukčným prvkom kontajneru alebo modulu je oceľová konštrukcia, tzv. oceľový skelet.

Napríklad spoločnosť Modulárne domy ponúka 45,6 metrov štvorcový dom za cenu 32 544 eur.

Ekokapsula

Slováci prišli so svetovým unikátom, ktorý môže takisto celkom zmeniť filozofiu bývania. Naša ekokapsula predstavila svoju finálnu podobu v januári 2018 a už teraz je z nej celosvetový fenomén. V súčasnosti za ňu zaplatíš 80-tisíc eur, no výrobcovia sľúbili, že cena sa bude postupom času z znižovať.

Od augusta si dokonca budeš môcť vyskúsať aj bývanie v Ecocapsule cez Airbnb. Cena za jednu noc je 150 eur bez servisných poplatkov. Slovenská spoločnosť Ecocapsule® sa už 4 roky venuje výrobe energeticky sebestačných, mobilných mikrodomov, ktoré vyzerajú ako z budúcnosti. Sú vybavené solárnymi panelmi a veternou turbínou. Navyše sú schopné zbierať dažďovú vodu, ako aj filtrovať vodu z prírodných zdrojov, čo ich robí nezávislými na inžinierskych sieťach.

Viac sa dočítaš v našom článku: Revolučnú Ecocapsule, ktorú si všimli aj vo svete, si môžeš už prenajať aj cez Airbnb.

Zdroj: haus.me, Modulárne domy, Ecocapsule

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK