Revolučnú Ecocapsule, ktorú si všimli aj vo svete, si môžeš už prenajať aj cez Airbnb

  • V predaji je momentálne prvých 50 kusov jedinečného mini domu s názvom Ecocapsule®
  • Jeho cenovka sa však vzhľadom na krátku históriu spoločnosti drží na sume necelých 80-tisíc eur
  • Ak nechceš do tohto slovenského produktu investovať desaťtisíce, môžeš si ju jednoducho prenajať v Bratislave
ejha
archív Startitup
  • V predaji je momentálne prvých 50 kusov jedinečného mini domu s názvom Ecocapsule®
  • Jeho cenovka sa však vzhľadom na krátku históriu spoločnosti drží na sume necelých 80-tisíc eur
  • Ak nechceš do tohto slovenského produktu investovať desaťtisíce, môžeš si ju jednoducho prenajať v Bratislave

Slovenská spoločnosť Ecocapsule® sa už 4 roky venuje výrobe energeticky sebestačných, mobilných mikrodomov, ktoré vyzerajú ako z budúcnosti. Sú vybavené solárnymi panelmi a veternou turbínou. Navyše sú schopné zbierať dažďovú vodu, ako aj filtrovať vodu z prírodných zdrojov, čo ich robí nezávislými na inžinierskych sieťach. Ľuďom tak umožňuje prežiť mimo civilizácie takmer kdekoľvek na svete. Ecocapsule® sa dá použiť ako dom, karavan, hausbót, hotel, či výskumná stanica.

Ecocapsule was designed to be placed practically anywhere, all around the world. How about a small resort on the top of a mountain? #ecocapsule #homeanywhere #sustainable #resort

Gepostet von Ecocapsule am Montag, 19. August 2019

CEO tohto inovatívneho produktu je Tomáš Žáček, ktorého program European Young Leaders minulý rok zaradil do svojho prestížneho zoznamu TOP 40 mladých európskych lídrov. Tomáš svoj projekt Ecocapsule® opisuje nasledovne.

„Krásny, mobilný a energeticky efektívny mikrodom. V tejto vete je obsiahnutá celá pointa a idea Ecocapsule. Je veľmi dobrá na pozemky, kde nie je žiadna infraštruktúra, kde naozaj dotiahnuť vodovod, kanalizáciu, elektrinu, je veľmi drahé alebo sa to proste nedá alebo nesmie. Ecocapsule zanecháva nulovú ekologickú stopu,“ vysvetľuje.

The fact that you are making an off-grid and self-sufficient product doesn't mean you have to give up on esthetics and…

Gepostet von Ecocapsule am Freitag, 9. August 2019

Ešte začiatkom roka 2018 sme boli pri tom, keď projekt Ecocapsule® predstavil na streche UNIQ-u v Bratislave svoj úplne prvý prototyp ekologického bývania. Medzičasom tento slovenský startup absolvoval niekoľko úspešných prezentácií v  zahraničí a teraz prichádza s veľmi dobrou správou.

Ecocapsule is an excellent solution for small resorts in areas with no infrastructure. Providing a special experience…

Gepostet von Ecocapsule am Freitag, 19. Juli 2019

Najnovšie umožní firma Ecocapsule® v  spolupráci s  developerskou spoločnosťou JTRE záujemcom vyskúšať si prvý energeticky sebestačný mobilný mikrodom aj priamo v  Bratislave. Umiestnený je v štvrti Zuckermandel na lávke s  výhľadom na Dunaj. Od 15. septembra si tak Bratislavčania a aj turisti môžu Ecocapsule® prenajať na jednu či viac nocí cez Airbnb. Cena za noc je 150 eur bez servisných poplatkov. Ak si však pobyt objednáš do 20. septembra, dostaneš 20 percentnú zľavu.

We had a very special visit in our Ecocapsule on Times Square. It was our utmost pleasure to show our micro-home to the lovely Susan Sarandon. What an honor!

Gepostet von Ecocapsule am Freitag, 7. Juni 2019

„O projekte prenajímateľných kapsúl sme rozmýšľali už dlhšie. Sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo spustiť práve v Bratislave. Budeme tak môcť ponúknuť zážitok strávenia noci v Ecocapsule väčšiemu množstvu ľudí. Zároveň si Ecocapsule budú môcť vyskúšať aj zákazníci pred kúpou. Okrem samotného prenájmu chceme priestor v Zuckermandli využiť aj na organizáciu rôznych malých podujatí zameraných napríklad na ekológiu a zero-waste,“ hovorí Tomáš Žáček.

Gepostet von Ecocapsule am Mittwoch, 13. März 2019

Do konca októbra si budú môcť ľudia inovatívne bývanie pozrieť a dozvedieť sa od jeho tvorcov všetko, čo ich zaujíma. Zároveň ho bude možné rezervovať rovnako ako akékoľvek iné ubytovanie alebo vyhrať v súťaži, ktorá bude vyhlásená na facebookovom profile Zuckermandel.

Viac o prenájme Ecocapsule® sa dozvieš tu:  www.ecocapsule.sk/rental.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech