Tento salaš sa v boji s pandémiou nevzdáva. Vznikol prvý Salaš Drive, jedlo si objednáš z auta

  • Biofarma Stupa je vyhľadávanou destináciou mnohých Slovákov, ponúka atmosféru slovenského salašu
  • Pandémia zasiahla aj ich biznis, no nevzdali sa
  • Na Slovensku tak vznikol prvý Salaš Drive
  • Biofarma Stupa je vyhľadávanou destináciou mnohých Slovákov, ponúka atmosféru slovenského salašu
  • Pandémia zasiahla aj ich biznis, no nevzdali sa
  • Na Slovensku tak vznikol prvý Salaš Drive

Ak niekedy v Bratislave zatúžiš po rajskej prírode a zvuku pasúcich sa ovečiek, nemusíš cestovať ďaleko, aby si to našiel. Na Biofarme Príroda sú nielen tradičné slovenské potraviny a jedlá, ale aj príroda, ktorá predstavuje únik z reality.

Reštaurácia je určená hlavne pre rodiny s deťmi. V jedálnom lístku nájdeš skvelé halušky, domáce syry, ale môžeš navštíviť aj pekárničku s čerstvo upečeným pečivom.

Dorotka dnes prišla na raňajky na Biofarmu. Raňajková krupicová kaša na Biofarme. O čo vy všetci prichádzate v tieto dni:). Nádherne sa tu máme!

Uverejnil používateľ Biofarma Príroda SALAŠ, Stupava Štvrtok 3. decembra 2020

Všetko je pokrývané z príjmov reštaurácie

Pozemok Biofarmy má 22 hektárov. „Chováme na ňom hospodárske zvieratá – približne 60-70 oviec, kozy, dve kravy, tri kone, somárika, prasiatka, zajace, husi, kačky, sliepky, dokonca diviaka Šaňa,“ opisuje areál v rozhovore pre Startitup Martina Hlinová.

Vybudovali jediný salaš na západnom Slovensku, ich poctivá kuchyňa láka tisíce ľudí z celej krajiny

Vstup do areálu je voľný, bez vstupného, celá prevádzka salašu a opatera o pozemok je pokrývaná z príjmov reštaurácie. Ako Martina vysvetľuje, to je aj dôvod, prečo napríklad bryndzové halušky nestoja 5,90 eur, ale 6,90 eur. 

Táto Biofarma vznikla v priestoroch niekdajšej botanickej záhrady Univerzity Komenského. Spočiatku na nej len vyrábali výrobky, ktoré vozili do Slovak pubu. Neskôr sa to vymenilo. „Zo Slovak pubu sme vozili na Biofarmu legendárnu kapustnicu, postupne sme pridali kuchyňu, ale boli to dlhé a náročné začiatky,“ hovorí v rozhovore Martina.

Počas celého víkendu sme otvorení od rána od 10:00 až do tmy do 18:00. Príďte vyvetrať a vybehať deťúrence. Hladom trpieť nebudete:).

Uverejnil používateľ Biofarma Príroda SALAŠ, Stupava Piatok 29. januára 2021

Ak aj pomoc príde, je smiešne nízka

Podobne ako iné gastro prevádzky, aj Biofarma sa potýka s dôsledkami koronavírusu. Ako hovorí, každý prevádzkovateľ gastro prevádzky sa z tohto obdobia bude ešte dlho zviechať.

„Náš kolektív zamestnancov ukázal obrovskú schopnosť prispôsobiť sa zmene, novým výzvam, ukázal, kto o to stojí a kto nie, prinútil nás k veciam, ktoré sme dlhodobo odkladali, k optimalizácii, k šetreniu,“ chváli personál Martina.

Tvrdí, že prístup vlády a ministrov k odvetviu gastra je smutný, pretože i keď pomoc sľubujú, žiadna neprichádza. „Ak prichádza, je smiešne nízka a veľmi neskoro. Bojujeme ako o život o každé euro a zamestnanci s nami,“ konštatuje Martina.

Prvý Salaš Drive na Slovensku

Každá kríza je však o schopnosti prežiť. Táto prevádzka sa nevzdala, práve naopak. Prišli s niečím, čo poteší mnoho milovníkov tradičného slovenského jedla.

McDrive pozná snáď každý. Jedlo si môžeš vyzdvihnúť z pohodlia auta, bez potreby vystupovať. Týmto spôsobom sa Biofarma inšpirovala a prvý́ Salaš Drive je už v plnej prevádzke.

Ako Biofarma uvádza na svojom Facebooku, Salaš Drive je odskúšaný zákazníkmi a všetko funguje. „Autom prídete k terminálu, cez telefón (intercom) si s našou obsluhou urobíte objednávku, zaplatíte platobnou kartou, počkáte v aute a naša obsluha vám objednávku prinesie priamo do auta,“ uvádza v príspevku.

Prvý Salaš Drive je už v plnej prevádzke. Odskúšaný spokojnými zákazníkmi, všetko funguje. Autom prídete k…

Uverejnil používateľ Biofarma Príroda SALAŠ, Stupava Sobota 6. februára 2021

Okrem toho, že si môžeš so sebou zobrať skvelé jedlo, v tieto dni ku každej objednávke dostaneš ako pozornosť̌ aj fľašu Kláštorného ležiaku. Slovensko tak má okrem McDrive aj prvý Salaš Drive. Navštíviť ho môžeš každý deň v čase od 10:00 do 18:00

Zdroje: Facebook, Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech