Tento Talian vymenil život pri mori za podnikanie na Slovensku s proseccom

  • Rozbehnutie biznisu v našej krajine nemusí byť úplne zlý nápad.
talin
facebook.com/sauro.lonardi/facebook.com/superlativo.sk
  • Rozbehnutie biznisu v našej krajine nemusí byť úplne zlý nápad.

Zatiaľ, čo mnoho mladých ľudí hľadá cestu ako čo najrýchlejšie zutekať zo Slovenska, niektorí to majú opačne a chcú na Slovensku pobudnúť čo najdlhšie. Podobne to má aj  Talian Sauro, ten sa pred pár rokmi presťahoval do Bratislavy, kde podniká s exkluzívnymi talianskymi vínami. Aj vďaka nemu si možno aj ty tento víkend vychutnáš  pravé talianske Prosecco.

Sauro by rád prostredníctvom kvalitných vín importovaných z Talianska, priniesol trochu jeho rodnej kultúry aj k nám. Víno tak pre neho nie je len, čistým biznisom, ale zároveň aj určitou spojkou s novou krajinou, kde úspešne podniká už 4 roky.

 

„V Taliansku by sa manažérom vo veľkej firme nikdy nestal mladý človek. Ľudia pred štyridsiatkou, päťdesiatkou si nekupujú domy, nevlastnia firmy. Tu je to možné,“ povedal na margo Slovenska 38-ročný Sauro pre pluska.sk.

Podľa Saurovych slov, si Slovensko vybral, pretože ho považuje za najlepšiu krajiny Európy. Mladý Talian dokonca bez problémov komunikuje po slovensky. Jazyk sa naučil „za jazdy.“ Jeho najlepšou školou bol colný a daňový úrad, na ktorom sa inak ako po slovensky nedorozumel.

V našej krajine mu najviac nevyhovuje Slovákmi zaužívaný zvyk, že aj obed, či pivo s priateľmi plánujeme týždeň dopredu. Zatiaľ, čo pre Talianov sú najdôležitejšie vzťahy a na stretnutie s kamarátmi si nájdu čas aj o pol noci.

Sauro si Slovensko obľúbil už pri prvej návšteve. Miluje Bratislavu, no nedá dopustiť na náturu pravých východniarov, ich pohostinnosť a humor. Asi by si bez výhrad prijal život pri mori v tichej  talianskej zátoke, namiesto víkendovania pri Zlatých Pieskoch. Zato Sauro dnes nedá dopustiť na atmosféru Wake Lake a kamarátov, ktorých si tu našiel. Slovensko považuje za svoj druhý domov.

Sauro stretol aj s mnohými predsudkami. Bežnou domnienkou Slovákov je, že Taliani stále spia. Podľa Saura to však, nie je pravda a ešte vždy ho prekvapí, keď mu klient volá o 11 ráno a už dopredu sa ospravedlňuje, že ho budí. V Taliansku však majú zaužívané príslovie, ktorým sa riadi aj Sauro: „Kto spí, nechytí ryby.“

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech