Terapeutka: Slováci sa pokúšajú oddialiť krach manželstva aj celé desaťročia. Rozchodu sa dá vyvarovať pár krokmi

  • Partnerské vzťahy, ktoré sú pre mnohých z nás zdrojom lásky, podpory a spokojnosti, sa môžu stať aj pólom neistoty a problémov
  • Ako sa k nim postaviť podľa expertov?
muž, žena, pár
unsplash/Ryan Hoffman
  • Partnerské vzťahy, ktoré sú pre mnohých z nás zdrojom lásky, podpory a spokojnosti, sa môžu stať aj pólom neistoty a problémov
  • Ako sa k nim postaviť podľa expertov?

Každý pár už aspoň raz intenzívne riešil čo i len drobnú partnerskú škriepku. Čo je však zo zásady spúšťačom malých škriepok a následne aj vážnych partnerských problémov? Podľa terapeutky Miroslavy Albertovej z online terapeutickej platformy Hedepy je najčastejším spúšťačom problémov vo vzťahoch komunikácia.

Napríklad nedostatok času komunikovať, nečitateľnosť jedného alebo oboch partnerov či vyhorenie jedného z partnerov. Problematické môže byť aj preťaženie manželky na materskej, vystresovaní manželia v práci, nevera či nerešpektovanie hraníc toho druhého.

V neposlednom rade je to aj nadmerné zasahovanie blízkej rodiny do výchovy detí a vzťahu manželov či finančné problémy.

Práve spomínané problémy sa nabaľujú ako snehová guľa, objavujú sa nikdy nekončiace hádky, pribúdajú ostrejšie slovné útoky či nechuť k intímnostiam a partnerovi. 

Hoci si viacerí myslia, že skutočné problémy začínajú riešiť páry až po niekoľkých rokoch vo vzťahu, nie je tomu tak. Podľa terapeutky sa presný rok, kedy sa problémy vo vzťahoch začínajú objavovať, nedá identifikovať.

Čas nezohráva rolu

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Hedepy , Partnerské vzťahy

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá