Teréziu hľadá celý internet, je nezvestná už dva dni: Po hádke s priateľom na moste nechala len kabát

  • Študentka umeleckej školy v Topoľčanoch sa stratila
  • Spojili sme sa s jej priateľom, ktorý nám o Terézii povedal viac
Terézia Macalíková
Na fotografii je nezvestná Terézia Macalíková, IG, minv.sk
  • Študentka umeleckej školy v Topoľčanoch sa stratila
  • Spojili sme sa s jej priateľom, ktorý nám o Terézii povedal viac

Čochvíľa to bude 48 hodín, odkedy Terézia zmizla. Mladé dievča s ohnivými vlasmi malo byť naposledy na Starom moste v Bratislave. No kým tam jej priateľ prišiel, po Terézii ostal už len kabát. 

Terézia Macalíková je chudej postavy (50 – 60 kg) a vysoká 160 cm. Má dlhé ryšavé kučeravé vlasy, na tvári pehy a modro-zelené oči. Naposledy mala oblečené čierne tepláky s malým logom Nike na stehne, čiernu mikinu bez kapucne, biele snehule s bielou kožušinou a hnedými šnúrkami.

Terézia Macalíková
zdroj: minv.sk

Redaktorka Startitup sa spojila s Teréziiným priateľom, aby sme čitateľom mohli priniesť bližšie detaily z osudnej noci. „Odišla odo mňa z domu po hádke (19:30), neodpisovala mi ani nezdvíhala telefón,“ začal rozprávať Teréziin priateľ. 

Následne mu Terézia napísala, že sa nachádza na Starom moste, malo to byť presne o 19:57. Teréziin priateľ neváhal a z domu rýchlo vyrazil za svojou priateľkou, no keď tam prišiel, našiel už len kus jej oblečenia.

„Tam som našiel už len kabát, v ktorom bol jej telefón a peňaženka,“  hovorí s tým, že sa začal vypytovať okoloidúcich, či Teréziu nevideli. Svedkovia mu odvetili, že ten kabát tam už bol s tým, že jedna slečna uviedla, že tam je už asi 15 minút a nikoho nevidela.

Starý most
zdroj: TASR - Michal Svítok

„O 20:15 som zavolal políciu a tí následne informovali a mobilizovali hasičov, kriminálku, dopravný podnik a spustili pátraciu akciu,“ uviedol ďalej. Rodina po svojej linke kontaktovala aj rôzne iné pátracie tímy a organizácie. „Kontaktoval som záchranný systém na Facebooku, nejaké dobrovoľné pátracie tímy ako aj modrého anjela,“ povedal.

Pátracie tímy po Teréziu pátrali do noci. Aj Teréziin priateľ bol niekoľkokrát osobne na mieste a po dievčine intenzívne pátra, no zatiaľ bezvýsledne. Po študentke sa totiž akoby zľahla zem. „Momentálne neprišlo veľa nových informácií. Okrem ľudí, ktorí boli na mieste v čase môjho príchodu, sa ozvala jedna slečna, že cez most prechádzala s rodinou okolo ôsmej večer a všimli si ju tam sedieť.“

Ďalšia svedkyňa podľa priateľových slov pri prechode cez most počula plač. „Podľa času telefonovania a začiatku telefonátu to mohlo byť približne v čase 20:05,“ konkretizoval s tým, že to je nateraz všetko, čo o svojej priateľke vie. 

„Časy môžu byť ale nepresné, keďže nie všetci svedkovia vedeli presne odhadnúť čas, kedy sa na miesto dostavili,“ uzavrel Teréziin priateľ. 

Terézia Macalíková má 18 rokov a navštevuje umeleckú školu v Topoľčanoch. Do Bratislavy chodila za svojím priateľom. Ak máte o nezvestnej akékoľvek ďalšie informácie, neváhajte a kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158 alebo linku tiesňového volania 112.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá