Tesla hľadá kľúčového človeka, ktorý odbremení Elona Muska. Situácia okolo CEO je kritická

  • Na Elona Muska je vyvíjaný enormný tlak
  • Jeho posledný tweet spôsobil pre Teslu niekoľko problémov
  • Momentálne sa snažia nájsť riešenie
4334979622_c42db59a5f_b
OnInnovation Follow
  • Na Elona Muska je vyvíjaný enormný tlak
  • Jeho posledný tweet spôsobil pre Teslu niekoľko problémov
  • Momentálne sa snažia nájsť riešenie

Nedávno sme vydali článok, ktorý sa venoval Muskovmu nedávnemu tweetu, v ktorom premýšlal o prevedení Tesly z verejne obchodovateľnej firmy na súkromnú. Odozva na seba nenechala dlho čakať a do celej debaty sa vložila aj Ko­mi­sia pre cenné pa­piere a burzu (SEC). Chcela zistiť, či sa jeho tvrdenia zakladajú na pravde a nejde len o špekulácie, ktoré majú zvýšiť hodnotu akcií Tesly.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Steve Jurvetson

Správna rada zúri, Musk je pod tlakom, potrebuje „pravú ruku“

Tesla sa momentálne snaží nájsť človeka, ktorý by pomohol Muska odbremeniť. Správna rada má totiž obavy z jeho nevyspytateľného chovania podľa informácií, ktoré zverejnil New York Times. Pred dvomi rokmi chcela Tesla na pozíciu COO obsadiť Sheryl Sandberg, ktorá zastáva rovnakú pozíciu vo Facebooku.

Také preťahovanie zamestnancov od konkurencie nie je v tomto priemysle nič nezvyčajné, každý chce zamestnať toho najlepšieho a najschopnejšieho. Podľa jeho slov, on sám si nie je vedomý, žeby prebiehalo nejaké aktívne hľadanie človeka na túto pozíciu. Avšak ľudia znalí problematiky tvrdia, že pátranie po COO aktívne prebieha.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Kenneth Lund

Musk nemá za sebou najlepšie obdobie. Jeho hádky s analytikmi na sociálnych sieťach či výmena názorov s potápačmi, ktorí zachraňovali futbalistov zo zatopenej jaskyne v Thajsku ho dobehli. Poslednou kvapkou pre dozornú radu bol jeho tweet o prevedný Tesly na súkromnú spoločnosť, bez toho aby to celé prediskutoval s relevantnými ľuďmi.

Tlak, ktorý sa na Muska vyvíja, je enormný a týmto krokom ho chce správna rada odbremeniť. Sám sa v rozhovore priznal, že cez týždeň trávi v práci až 120 hodín a na spanie užíva liek Ambien.

Tesla Muskovu hodnotu nespochybňuje

K otázkam, ktoré sa NY Times, pýtal vydala Tesla stanovisko, v ktorom vyjadruje podporu Elonovi Muskovi a váži si jeho obetavosť za posledných 15 rokov, ktoré venoval firme. Tesla dodáva, že za svoj rast z malého startupu na výrobcu, ktorý zamestnáva desiatky tisíc ľudí a dodáva stovky tisíc áut, vďačí za vodcovské schopnosti Elona Muska.

24 hodín v práci, tak oslávil svoje 47. narodeniny. O dva dni neskôr letel priamo z továrne do Katalánska na svadbu svojho brata, ktorému šiel za svedka. Svadbu stihol tesne a na obrad prišiel dve hodiny pred jeho začiatkom. Po svadbe opäť nasadol na lietadlo a vrátil sa do továrne, aby pokračoval v práci. Jeho práca si nevyberá len daň na ňom, ale hlavne na jeho blízkych. Sám Musk povedal, „Ak viete o niekom, kto by vedel túto prácu vykonávať lepšie, prosím dajte mi vedieť. Môže ju začať robiť hňeď teraz.“

Zdroj: The Verge, The New York Times

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK