Tesla vylepšila Model S, už dosahuje dojazd takmer 650 km na jedno nabitie

  • Po druhýkrát tento rok sa Tesla pokúsila o splnenie dojazdového cieľa viac ako 400 míľ
  • To sa jej podarilo a EPA auto zaradila medzi jazdiace vozidlá
tesla (1)
Tesla Press Kit
  • Po druhýkrát tento rok sa Tesla pokúsila o splnenie dojazdového cieľa viac ako 400 míľ
  • To sa jej podarilo a EPA auto zaradila medzi jazdiace vozidlá

Klasický model sedan Tesly S je už starý. Preto sa ho rozhodli vylepšiť, píše portál electrek.co. Odteraz má okrem vizuálnych vylepšení aj väčší dojazd, až 646 km na jedno nabitie. Model S dostal aj nové kolesá, práve vďaka nim sa jeho výkon posúva ešte ďalej. 

O 20 viac

Tesla predstavila verziu Modelu S už začiatkom tohto roku. Volá sa Long Range Plus a prešla si niekoľkými malými zmenami. Elektromobilová spoločnosť musela zmeniť názov, aby dostala od americkej vládnej agentúry na ochranu životného prostredia (EPA) hodnotenie. 

S dojazdom takmer 630 kilometrov sa tak stala najsilnejším vozidlom v rade. CEO spoločnosti však už v tom čase hovoril o elektrickom automobile, ktorý zvládne aj viac. Dokonca o 20 kilometrov. Pri testovaní nového typu sa však podľa Elona Muska vládna agentúra na ochranu životného prostredia musela pomýliť, pretože výsledky neboli podľa predošlých očakávaní. 

Po niekoľkých mesiacoch práce na vývoji a zlepšovaní kvality spoločnosť Tesla oficiálne potvrdila, že dosiahla cieľ, ktorý si stanovila.

Tento významný úspech odráža to, že spoločnosť Tesla je doslova posadnutá precíznosťou a energetickou šetrnosťou. Tá sa realizuje prostredníctvom transformačných zmien v jadre hardvéru a architektúry systémov vývojárskymi, dizajnovými a výrobnými tímami spoločnosti Tesla.

Tieto zmeny vstúpili do výroby začiatkom tohto roka, keď sme prvýkrát začali vyrábať model S Long Range Plus v našom závode vo Fremonte v Kalifornii. Všetky vozidlá Model S Long Range Plus dostanú nové hodnotenie s dojazdom 402 míľ (646 km, pozn. red.),“ vyjadrila sa k novému modelu spoločnosť Tesla. 

Toto hodnotenie mal nový model dostať už vo februári tohto roku. 

Zlepšenia za niekoľko týždňov

Znížili hmotnosť, pretože podľa ich slov je práve tá nepriamym „znižovateľom“ vývoja a efektivity. Nový model je skonštruovaný z ľahších materiálov, ktoré zaradili do výrobnej linky aj pre ďalšie modely. 

Ďalšou novinkou sú nové kolesá a pneumatiky, ktoré sú široké 21,5 cm a v porovnaní s predošlými znižujú aerodynamický odpor. 

Elon Musk a Jeff Bezos budú súťažiť o to, kto z nich dostane ľudí opäť na Mesiac

Zvýšili tiež účinnosť hnacej jednotky. V zadnom AC-indukčnom motore vymenili mechanické olejové čerpadlo za elektrické, ktoré optimalizuje mazanie nezávisle od rýchlosti vozidla, aby sa znížilo trenie.

Regeneratívne brzdenie zmaximalizovali. Najnovšia funkcia pohonu, HOLD, spája regeneratívne brzdenie motora s fyzickými brzdami, aby auto zastavilo uvoľnením pedála plynu. 

Tieto vylepšenia však už podľa slov Muska vo vozidle boli aj počas prvého testovania agentúrou životného prostredia (EPA).

Rapídny prerod nového modelu, ktorý zvládla spoločnosť za niekoľko týždňov, zaraďuje tento elektromobil k najlepším.

 

Zdroje: electrek.co, tesla.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK