Teslu premenili na tank. Nevídaný bizár chce skupina fanatikov otestovať s Elonom Muskom

  • Skupina youtuberov The Real Life Guys vytvorila šokujúce vozidlo
  • Je ním prvý Tesla tank na svete
  • Chcú, aby si ho vyskúšal aj Elon Musk
The Real Life Guys
The Real Life Guys
  • Skupina youtuberov The Real Life Guys vytvorila šokujúce vozidlo
  • Je ním prvý Tesla tank na svete
  • Chcú, aby si ho vyskúšal aj Elon Musk

Elon Musk, CEO spoločnosti Tesla, je svojimi ambicióznymi plánmi povestný. Okrem osídlenia Marsu sľubuje aj sprístupnenie elektromobilov bežnej verejnosti. Už v roku 2016 preto predstavil Teslu Model 3, ktorý mal byť prvým skutočne dostupným vozidlom z dielne značky. Už počas prvých 36 hodín od predstavenia zaplatilo zálohu vo výške 1 000 eur viac ako 253 000 zákazníkov. 

Tesla zdražela

Píše sa rok 2022 a Model 3 Standard Range Plus kúpiš na Slovensku takmer za 45 000 eur, Model 3 Long Range je za 53 000 eur a Model 3 Performance za 57 000 eur. Oproti roku 2021 bolo pri každom zo spomínaných modelov zaznamenané zdražovanie aj o niekoľko tisíc eur, ukazuje to aj slovenský konfigurátor Tesly.

Cesty v našej krajine nie sú ani zďaleka plné automobilov s logom „T“. V neďalekom Nemecku sa však už dostali do bodu, kedy tento model dokonca premieňajú na tank či ultimátnu off-roadovú beštiu.

Skupina priateľov z Nemecka, ktorá sa na YouTube prezentuje ako „The Real Life Guys“, pridala na obe strany Modelu 3 dve gigantické reťaze. Každá má hmotnosť 1,3 tony.

285150602_374882814619639_7797145646956177717_n
zdroj: The Real Life Guys

Masívna prerábka začala len kvôli nevinnému vtipkovaniu jedného z kamarátov. Nemci nakoniec v garáži vytvorili obrovské oceľové rámy a nezabudli ani na odolný systém odpruženia.

Aby tankové pásy sedeli tak, ako majú, Model 3 sa musel osadiť na stoh šiestich drevených paliet, čím sa dosiahla dostatočná výška. Kým správne nastavili koľajnice, uplynulo viac ako šesť hodín.

d4
zdroj: The Real Life Guys

Vo videu priznali, že práca na ich nápade im dala zabrať oveľa viac, ako spočiatku očakávali. S pripojenými reťazami vážila nová Tesla neuveriteľných šesť ton. Pridali k nej aj navijak, čo znamená, že dokáže utiahnuť poriadny náklad.

Aby sa vôbec dostali na miesto vodiča, museli vyliezť po pásoch a následne sa dnu prepchať cez okno. Všetko preto, lebo sa im podarilo zablokovať otváranie dverí. Auto po nevšednom tuningu dosiahlo svetlú výšku 80 centimetrov. A aby bol tankový vzhľad úplný, pribudli aj pomocné svetlá.

d3
zdroj: The Real Life Guys

Premena trvala dokopy štyri týždne, no odhalenie stálo za to. Skupina inovátorov tvrdila, že použila na premenu kamarátovo vozidlo. Tomu povedali, aby im dôveroval a prisľúbili mu, že jeho autu dajú celkom nový obal. Keď mu po mesiaci vozidlo ukázali, jednoducho onemel.

Jediné slová, na ktoré sa zmohol boli: „Nie, nie, nie.“ Je to celkom pochopiteľná reakcia, keďže sa jeho Tesla akoby lusknutím prstov premenila na auto, ktoré v konečnom dôsledku nie je ani legálne. Až keď vyskočil na sedadlo vodiča, na vlastnej koži zistil, že to vlastne nie je jeho auto.

Mechanici v skutočnosti využili na tento projekt identickú Teslu, ako má aj ich kamarát. Youtuberov teraz čaká skúška odolnosti ich vynálezu v teréne. Vzhľadom na 1,3-tonové pásy sa možno domnievať, že v teste obstojí vcelku dobre. Tvrdia, že čakajú na samotného Elona Muska, od ktorého chcú, aby sa testu zúčastnil.

Ak sa pozrieme na Muskov aktuálny „to do list“, ktorý zahŕňa pokusy o ovládnutie platforiem sociálnych médií a vyslanie rakiet do vesmíru, možno budú chvíľu čakať, kým im vôbec odpovie.

Keď už je reč o šialených premenách, nemožno nespomenúť  tento VW Kombi. Starý obytný automobil zo 60. rokov taktiež dostal nezničiteľnú tankovú reťaz. Cieľom jeho tvorcov bolo, aby mohol zdolávať zasnežené hory susedného Rakúska.

Zdroj: YouTube/The Real Life Guys

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá