Tetra Pak vymení plastové slamky za papierové. Technológiu výroby ponúka aj konkurencii

  • Obalová spoločnosť Tatra Pak prichádza na trh s novými papierovými slamkami
  • Dokonca zverejnila aj ich technológiu vyrábania, aby mohli aj ostatné firmy prejsť z plastovej na papierovú výrobu
  • Obalová spoločnosť Tatra Pak prichádza na trh s novými papierovými slamkami
  • Dokonca zverejnila aj ich technológiu vyrábania, aby mohli aj ostatné firmy prejsť z plastovej na papierovú výrobu

Symbol zbytočných plastov, ktoré po jednom použití hneď vyhodíš. V poslednom období vznikli proti slamkám viaceré iniciatívy. Niektoré podniky už prišli s papierovými či kovovými, ale pri bežných potravinách, ako je napríklad ľadová káva či menšie balenie džúsov, ich nájdeš len málokde. To by mohla zmeniť najznámejšia obalová spoločnosť Tetra Pak, ktorá na trh prináša  papierové slamky.

Technológiu, ktorú vyvinula, chce posunúť ďalej aj svojej konkurencii, aby mal z neho úžitok celý priemysel. Ďalej sa snaží zo svojich produktov vytvoriť úplne biologicky rozložiteľný materiál.

zdroj: Tetra Pak

Tetra Pak je spoločnosť známa najmä rovnomennými obalmi prevažne na mlieko či malé džúsy pre deti. Práve tie majú pribalené slamky, ktoré bývali doposiaľ plastové. Spoločnosť oznámila, že zahájila testovanie nových papierových slamiek, ktoré k nim bude pridávať. Stala sa tak prvou obalovou spoločnosťou, ktorá tento udržateľný krok spravila.

Sme radi, že sme vyvinuli papierovú slamku, ktorá je plne funkčná a spĺňa medzinárodne uznávané normy v bezpečnosti potravín. Predstavuje dôležitý krok v našej vízii vyrobiť obal výlučne z materiálov na rastlinnej báze, ktorý prispieva k nízkouhlíkovému hospodárstvu,“ povedal prezident a CEO Tetra Pak Adolfo Orive.

zdroj: Tetra Pak

Tetra Pak sa tak postavila proti jednorázovým plastom a vymyslela alternatívu, ktorá nebude predstavovať veľkú záťaž pre životné prostredie. Je vyrobená z papiera s certifikáciou FSC ™ a recyklovateľná so zvyškom balenia.

Spoločnosť tiež oznámila, že technológiu, na ktorej spolupracuje s mnohými svetovými lídrami, sprostredkuje každému. Chce, aby si nový spôsob výroby osvojila každá obalová spoločnosť a prešla z plastov na papier a udržateľnejšie zdroje.

Rozhodli sme sa, že nebudeme žiadať o patentovú ochranu v súvislosti s početnými technickými vylepšeniami, ktoré sme urobili na materiáloch, a namiesto toho zverejníme naše inovácie. Aby priemysel dosiahol svoj spoločný cieľ – smerovať k nízkouhlíkovému hospodárstvu. Celá dodávateľská základňa pre papierové slamky sa musí rozširovať a rýchlo rásť. Vyzývame všetkých dodávateľov a zákazníkov, aby využili svoje znalosti a spojili sa s nami, “ uviedol A. Orive.

Medzi ďalšie projekty trvalo udržateľného vývoja Tetra Paku patria uzávery na tetrapakové nádoby a systémy na odber nápojov. Spoločnosť zmobilizovala tímy pre vývojový a dodávateľský reťazec a zabezpečila kroky na dosiahnutie svojich ďalších plánov spojené s výrobou udržateľných obalov.

Zdroj: Tetra Pak, Focus-age

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK