Tieto prevádzky ponúkajú raňajky, kvôli ktorým sa oplatí odísť aj z Bratislavy

  • Raňajky sú bezpochyby najdôležitejším jedlom dňa, to nám vštepovali už naše mamy a staré mamy
  • Toto sú prevádzky, ktoré sa kvôli raňajkám určite oplatí navštíviť
Ondrej Bobek, Matúš Pastor, Tomáš Turek
  • Raňajky sú bezpochyby najdôležitejším jedlom dňa, to nám vštepovali už naše mamy a staré mamy
  • Toto sú prevádzky, ktoré sa kvôli raňajkám určite oplatí navštíviť

Raňajky sa v dnešnej dobe sa stávajú aj veľmi obľúbeným trendom, keď si ešte ráno vyrazíme s priateľmi či z nich spravíme chutné biznis stretnutie, ale najmä – fotky z nich potom plnia profily na sociálnych sieťach. A to všetko aj vďaka prevádzkam, ktoré z nich vytvárajú doslova pôžitkársku udalosť. Nemusí to byť však len výsada Bratislavy, pozreli sme preto na prevádzky, ktoré sa oplatí navštíviť aj mimo ulíc hlavného mesta.

Hlohovec

Malá kaviareň s názvom Medúza Caffé, ktorú domáci nenazvú inak ako „u Bronky“, sa nachádza v úzkej pasáži v centre mesta. Majiteľka Broňa Vojteková si pomenovanie „požičala“ od iného rodinného podniku, keďže pochádza z „kávičkárskej“ rodiny. Počas pracovného týždňa si tu môžete vychutnať zdravé raňajky. V ponuke sú domáce nátierky, ku ktorým podávajú čerstvú zeleninu a fresh. V kaviarni vo vintage štýle je samozrejmosťou aj lahodná kávička a koláčiky od výmyslu sveta.

Trnava

Slovenský Rím sa za posledné roky čoraz viac otvára pôžitkárskym podnikom. A toto mesto „ukrýva“ hneď niekoľko prevádzok, ktoré ponúkajú zážitok vo forme chutných raňajok.

Prvou z nich je voňavá ReBarbora.V kaviarni priamo na Trojičnom námestí si môžete vychutnať slané i sladké raňajky. V ponuke nemôže chýbať domáca maslová vianočka s rebarborovou marmeládou, ale tiež domáca focaccia/posúch s rozmarínom či tri druhy zdravých nátierok. A k tomu dostanete aj kávičku alebo pomarančový fresh.

Ikonou mesta je dnes už noblesný a elegantný podnik Thalmeiner,taktiež na Trojičnom námestí. Aj on sa časom premenil na miesto, kde nájdete brunch podávaný až do 14:00, ideálne riešenie pre všetkých, ktorí milujú cez víkend vyspávať. Ak sa teda na raňajky či brunch vyberiete, budú na vás čakať miešané vajíčka na domácom chlebíku, farmárske párky či lahodné špaldové lievance. Ku každému jedlu z brunch menu vám naservírujú šálku kávy, čaju alebo čerstvú pomarančovú šťavu.

Do tretice trnavská Synagóga Café,kde sú raňajky spojené so zážitkom. Atmosféru dotvárajú detaily historickej stavby, práve na tomto mieste totiž nájdete zachovalé maľby, ale aj oltár.   A keď sa pokocháte históriou, na výber budete mať slané i sladké raňajky – napríklad jogurtové lievance s lesným ovocím alebo teplé bagle s nátierkou.

Banská Bystrica

Raňajky v tomto tehlovom dome jednoducho musíte zažiť. Podnik Bottova Coffee neponúka len štýlový priestor, ale najmä štýlové raňajky, brunch i obedy. Zvesť o nich sa rýchlo rozniesla po samotnej Banskej Bystrici i okolí, a tak hneď od skorého rána tu vládne čulá atmosféra, stretávajú sa tu známi, ale vznikajú aj nové priateľstvá.

Do menu pravidelne pridávajú novinky, a tak v ňom nájdete napríklad: lievance, krupicovú kašu, avokádový chlebík, omeletu, medovú ovsenú kašu, jogurtovú misku či množstvo iných dobrôt. Tešíme sa už na teplejšie dni, kedy sa raňajky budú podávať na talianskej terase rozžiarenej ranným slnkom.

Martin

Čo tak raňajkovať na mieste, kde kúzla a rozprávkový svet akoby boli skutočnosťou? To ponúka veľký a multifunkčný priestor priamo na hlavnom námestí v Martine. Aka fuka funda luka! Vitajte v Basta Fidli, kde sú v ponuke naozaj magické raňajky s pokladmi a mágiou ukrytými nielen v šálkach.

Raňajky tu dostanete až do obeda, čo iste poteší “spachtošov”, ale aj rodiny s deťmi. A v menu nájdete napríklad stratené vajcia na rôzne spôsoby, cereálnu kašu s medom, müsli s ovocím, ale aj široký výber croissantov a panini.

Spišská Nová Ves

Aj na východe Slovenska sa môžete naraňajkovať ako pôžitkár. Nájdete tu rodinnú kaviareň Mlynček, ktorá ponúka radosť a nadšenie nielen vďaka káve, ale aj útulnému prostrediu a jedinečnej atmosfére. Ich “hitom” je momentálne raňajková müsli miska – plná müsli, lesného ovocia, gréckeho jogurtu a slaného karamelu, teda pochúťka pre všetky mlsné jazýčky.

Ochutnať môžete croissanty, servírované s džemom, alebo nutelou a tiež obľúbene panini.Preto keď sa rozhodnete objavovať krásy Spiša, určite začnite raňajkami v Mlynčeku na Zimnej ulici.

Prešov

A čo tak domáce limonády, brunch, čerstvé sendviče a štýlové cup cakes? Ak ste práve dostali chuť na všetky tieto „fajnotky“, nájdete ich v raňajkovom menu Vinylu. A čo je obzvlášť potešujúce, v tomto prešovskom podniku uprednostňujú dodávateľov so slovenskými výrobkami, teda sú zárukou čerstvosti a kvality.

Takéto raňajkové menu ponúkajú každý deň dokonca až do 12:30. Vychutnať si môžete bagely na sladko i slano, čerstvé panini, párky od lokálneho mäsiara, croissanty, krupicové kaše či domáce cheesecaky.

zdroj:kavickari.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech