Tieto slovenské firmy preorientovali svoju výrobu. Zdravotníkom poskytnú dezinfekciu

  • Slovenská rodinná firma spod Tatier posilnila výrobu antibakteriálneho gélu Sanitaire
  • Boli prvou slovenskou firmou, ktorá priniesla na náš trh takýto typ dezinfekcie
  • K nej sa pridali aj ďalšie
kezmarok
Dimenzia/unsplash.com
  • Slovenská rodinná firma spod Tatier posilnila výrobu antibakteriálneho gélu Sanitaire
  • Boli prvou slovenskou firmou, ktorá priniesla na náš trh takýto typ dezinfekcie
  • K nej sa pridali aj ďalšie

Súčasná situácia, v ktorej sa zmieta celá spoločnosť, si vyžaduje aj preskupenie a obnovenie výrobného sortimentu vo väčšom množstve. Enormne zvýšený dopyt po antibakteriálnych prípravkoch zaznamenala aj slovenská firma Dimenzia priamo spod Tatier, ktorá momentálne na maximum posilnila výrobu svojho antibakteriálneho gélu na ruky Sanitaire.

„Pred 15-timi rokmi sme boli prví, čo priviedli na slovenský trh antibakteriálny gél na ruky. Bohužiaľ, vtedy oň nebol veľmi veľký záujem. Produkt sme sa napriek tomu rozhodli udržať v našom portfóliu celé tie roky, hlavne preto, lebo sme si boli vedomí jeho vysokej kvality, účinnosti a verili sme v jeho potenciál. Aktuálna situácia nás veľmi mrzí a preto sme sa pustili všetkými silami do práce, aby sme pomohli ľuďom, ktorí nás dennodenne kontaktujú a potrebujú gély pre svoju ochranu ,“ povedal v tlačovej správe Zlatko Jurík, konateľ spoločnosti Dimenzia s.r.o., ktorá vyrába antibakteriálne gély značky Sanitaire.

zdroj: Dimenzia

Distribúcia antibakteriálneho gélu je zameraná najmä na zásobovanie bežných ľudí, tí sú konečnými spotrebiteľmi. V rámci kapacitných výrobných možností distribuuje firma čiastočne prostredníctvom svojho eshopu, vo väčšej miere sa snaží zásobovať vybrané lekárne a drogérie, výrobné závody a školy v okolí.

Zmena sortimentu je prirodzeným krokom

Vzhľadom na šíriace sa vysoko infekčné ochorenie COVID-19 muselo mnoho firiem uskutočniť dôležité rozhodnutia, ktoré súvisia s produkciou ich výrobkov. Nepriaznivú situáciu si uvedomuje aj slovenská rodinná firma Dimenzia, ktorá disponuje 20-timi zamestnancami.

Dimenzia s.r.o. vyvíja a vyrába všetky svoje produkty v Kežmarku. Slovenský trh zastrešuje pod tromi značkami. Prvou je Biela Perla zaoberajúca sa produktmi dentálnej hygieny. Produkuje zubné pasty a systémy na domáce bielenie zubov. Druhou je Vitaglucan, ktorá vyrába výživové doplnky na imunitu z hlivy ustricovej. Treťou značkou je Sanitaire, ktorá sa špecializuje na výrobu už spomenutého antibakteriálneho gélu na ruky. Práve tieto produkty sú vzhľadom na aktuálnu situáciu azda najviac dopytovanými.

Sortiment zubných pást a výživových doplnkov sa vyrába v rovnakom množstve ako pred vznikom pandémie koronavírusu. Avšak, zároveň sa obnovila výrobná kapacita produkcie antibakteriálneho gélu Sanitaire a to predovšetkým z dôvodu aktuálnej mimoriadnej situácie.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Firma Nicolaus začala s výrobou dezinfekcie

Koncom minulého týždňa oznámila spoločnosť Nicolaus, dlhoročný výrobca alkoholických nápojov, že v rámci pomoci zdravotníckym zariadeniam začína vyrábať lieh na výrobu dezinfekcie.

Viac čítaj TU >> Známa značka vodky mení výrobu. Na Slovensku začne vyrábať dezinfekciu

K neustálemu dopytu od zdravotníckych zariadení a užívateľov z radov bežných zákazníkov sa pridala aj ďalšia slovenská firma. Slovenský výrobca bioetanolu, spoločnosť Enviral, takiež reaguje na akútny nedostatok dezinfekčných prostriedkov a tak v najbližšom čase dodá jeho výrobcom niekoľko miliónov litrov 99,7 % bezvodého liehu. Spoločnosť o tom informuje v tlačovej správe.

Lieh bol aktuálne zaradený na zoznam schválených  dezinfekčných prípravkov priamo proti Koronavírusu (SARS-CoV-2). V koncentrácii od 60 % – 80 % účinkuje nielen na baktérie, ale aj vírusy. Útočí na obal vírusov, zamedzuje ich prežitiu a množeniu.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech