Tieto slovenské produkty sú svetové. Ocenila ich aj najprísnejšia potravinárska súťaž

  • Guild of Fine Food každoročne organizuje súťaž Great Taste Awards
  • Tá patrí medzi najprestížnejšie a najprísnejšie potravinárske súťaže na svete
  • O produktoch rozhoduje počas 65 dní viac ako 500 členov odbornej poroty vrátane potravinových kritikov, šéfkuchárov, či žurnalistov vo Veľkej Británii
wer
Slowlandia, Wilfred
  • Guild of Fine Food každoročne organizuje súťaž Great Taste Awards
  • Tá patrí medzi najprestížnejšie a najprísnejšie potravinárske súťaže na svete
  • O produktoch rozhoduje počas 65 dní viac ako 500 členov odbornej poroty vrátane potravinových kritikov, šéfkuchárov, či žurnalistov vo Veľkej Británii

Iba tie najlepšie z nich sú ocenené niektorou z troch hviezdičiek, pričom 3 hviezdičky sú považované za absolútny vrchol a tieto produkty patria medzi najlepšie na svete. Tento rok boli 3 hviezdičkami ocenené iba dva slovenské produkty z dielne firmy InfiNuty a Slowlandia. 

Wilfred

Wilfred je slovenská značka sypaných čajov, ktorú založili v roku 2015 Lenka Horňáčková a Dávid Kondé. Prioritou Lenky a Dávida je vytvárať a dodávať originálne, farebné, čerstvé a voňavé zmesi sypaných čajov len z tých najkvalitnejších surovín. Používajú viac ako 50 rôznych surovín, čajov a byliniek od certifikovaných lokálnych a celosvetových dodávateľov. 

Možno to bude vrtochmi tohto júlového počasia, no naše farebné bylinkové balíky ste si obľúbili aj v lete ☀☔😋Ďakujeme! :) www.wilfred.sk/caje/bylinkovy-balik-prvej-pomoci

Gepostet von Wilfred – sypané čaje am Mittwoch, 11. Juli 2018

„Ocenením Great Taste Awards sme sa zatiaľ ešte nikomu nepochválili. Ide o jedno z najprestížnejšich ocenení vo svete kulinárstva, preto nás získanie spolu 5 hviezdičiek veľmi potešil, páči sa nám prístup porotcov, kedy nehľadia na dizajn alebo značku produktov, ale hlavne na samotnú chuť.  Vnímame to tak, že keď si dáte záležať na kvalitných surovinách, pridáte trochu kreativity a citu pre chuť, niekto to skrátka ocení. Je to pre nás veľká motivácia. Plán do budúcna je stále dokazovať, že sme si tie hviezdičky zaslúžili pretože je to aj záväzok a možno ich v budúcnosti ešte pár pribudne,” povedali pre Startitup zakladatelia značky Wilfred Dávid a Lenka.

Slowlandia

Slowlandia je malá potravinárska firma z Nitry, ktorá zamestnáva 7 ľudí. Založili ju manželia Repíkovci, keď sa po rokoch práce v zahraničí a v hlavnom meste rozhodli vrátiť do rodnej Nitry.

🤩 Slováci to opäť dokázali💥! Slowlandia potvrdila svoju kvalitu v najrešpektovanejšej súťaži Great Taste Awards….

Gepostet von Slowlandia am Freitag, 9. August 2019

Slowlandia potvrdila svoju kvalitu, ich Neškvarková nátierka získala 3 zlaté hviezdy. Zaradili sa tak k elitným 1,6% najchutnejších produktov z celého sveta. K oceneným produktom sa pridali aj novinky ako Pistáciový krém a Lieskovce v bielej čokoláde s malinami, ktoré získali dve hviezdy.

InfiNuty 

InfiNuty je slovenský výrobca orechových masiel a balených orechov. Jej zakladatelia sú dvaja dlhoroční kamaráti z vysokej školy, Ivan Pózel a Marek Halač. V ich výrobkoch nenájdeš pridanú soľ, cukor, palmový tuk, ani žiadne konzervanty.

Prednedávnom sme sa vás pýtali na vaše najobľúbenejšie maslá od nás. Vy ste rozhodli a my sme ich prihlásili do…

Gepostet von InfiNuty am Freitag, 9. August 2019

Ich 100% pistáciové maslo získalo ako jediné z tejto kategórie plný počet, 3 zlaté hviezdy a môže sa teda pýšiť titulom najlepšie na svete. Ocenenie si odniesli aj ich ďalšie produkty, Kešu s kokosom a 100% mandle.

„Musíme priznať, že sme zostali trochu prekvapení výsledkami. Teda, nieže by sme si neverili, ide skôr o to, že sme sa súťaže zúčastnili prvýkrát a aj to skôr na podnet nášho okolia, ktoré nás takpovediac tlačilo do toho, aby sme sa prihlásili. Nemali sme teda veľké očakávania, keďže poznáme viacero firiem, ktoré sa prihlasujú pravidelne a napriek tomu sa im doteraz nepodarilo získať nejaké významnejšie ocenenie,“ hovorí spoluzakladateľ firmy Ivan pre Startitup.

Gepostet von InfiNuty am Montag, 12. November 2018

„O to viac nás milo prekvapili hlavne 3 hviezdičky pre naše pistáciové maslo. Veľmi sa tešíme z toho, že tvrdá práca, ktorú sme do InfiNuty vkladali počas posledných dvoch rokov, sa nakoniec vyplatila a ocenili to aj porotcovia z Great Taste Awards. Ešte viac nás to teda nakoplo a už teraz sa tešíme na to ako predstavíme naše ďalšie novinky, ktoré pripravujeme” dodáva Ivan.

FOA 

Možno si si už stihol všimnúť, že z trhu sa akosi vytratila značka Jablčnô. Dobrou správou je, že po zmene tímu je opäť späť. Nová úroda prišla pod novým názvom Faces of Apple – FOA. Ich cider si z prestížnej súťaže chutí odniesol dve hviezdy.

V prvom rade sme veľmi vďační za tento – pre nás úžasný – výsledok. Sme šťastní, že čestne a úspešne nadväzujeme na zakladateľov Jablčna, hlavne v otázke kvality produktov sme vôbec nemali záujem poľaviť, dokonca naopak. A teda nielen v oblasti výroby produktov sa snažíme posúvať zase raz ďalej. Získanie dvoch Great Taste hviezdičiek je pre nás záväzkom do budúcna a zároveň príjemnou motiváciou v podobe poslednej hviezdičky, ktorá nás delí od skutočne najlepších z najlepších. Čo sa týka noviniek v našom príbehu, už v septembri pripravujeme významný krok pre našich verných zákazníkov a takáto výhra nás len podporuje v presvedčení, že ideme správnou cestou. Myslíme, že slovenskí milovníci skutočne jablkových nápojov sa majú na čo tešiť,” vyjadril sa tím FOA pre Startitup.

Ak nemáš poruke fľašu FOA, zloženie si môžeš pozrieť aj tuto! 🍎 #getfoa

Gepostet von FOA am Montag, 27. Mai 2019

 

Úspech na The Great Taste zaznamenal aj nitriansky výrobca čokolády LYRA, predajca kávy Zlaté Zrnko či značka Powerlogy, ako aj EBENICA COFFEE. Kompletné výsledky Great Taste Award nájdeš TU.

zdroj: greattasteawards.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech