Tiger Woods po 14 rokoch zvíťazil v prestížnom turnaji Masters

  • Fanúšikovia golfu včera oslavovali víťazstvo golfového veterána Tigera Woodsa
  • Po 14 rokoch sa mu podarilo zvíťaziť v prestížnom turnaji Masters a na účet si pripísal poriadne mastnú sumu
  • K úspechu mu gratuloval sám Donald Trump
APTOPIX_Masters_Golf070177608587
TASR
  • Fanúšikovia golfu včera oslavovali víťazstvo golfového veterána Tigera Woodsa
  • Po 14 rokoch sa mu podarilo zvíťaziť v prestížnom turnaji Masters a na účet si pripísal poriadne mastnú sumu
  • K úspechu mu gratuloval sám Donald Trump

Vedel si o tom, že na to, že sme relatívne malá krajina, sa na našom území nachádza približne tridsať golfových ihrísk a tento šport, často definovaný ako zábava biznismenov, sa u nás teší veľkej obľube? Našou najúspešnejšou reprezentantkou je Zuzana Kamasová, ktorá má dokonca na konte víťazstvo v prestížnom Ladies European Tour (viac si prečítaš v našom minuloročnom rozhovore s Tomášom Stoklasom, prezidentom Slovenskej golfovej asociácie).

Z víťazstva prestížneho turnaja sa však od včera teší legenda tohto športu v kategórii mužov, Tiger Woods. Po 14 rokoch, kedy mu už málo fanúšikov verí kvôli množstvu škandálov, ktoré jeho kariéru sprevádzali, sa mu podarilo zvíťaziť v prestížnom turnaji Masters. V americkej Auguste si obliekol zelené sako ako znak triumfu na tomto podujatí a na jeho účet pribudli rekordné dva milióny dolárov ako odmena.

Ako informuje Bloomberg, v čase svojej najväčšej slávy Woods zarábal približne 110 miliónov dolárov ročne, pričom celých 30 miliónov mu išlo do vrecka len vďaka samotnej spolupráci so značkou Nike (podporoval ho napríklad aj Gillette, Accenture alebo AT&T). Dnes je Woods v rebríčku podľa Forbes na 16. mieste so zárobkom v hodnote približne 43,3 miliónov dolárov.

K úspechu športovcovi zablahoželal dokonca aj veľký fanúšik golfu, sám prezident USA, Donald Trump.

Okrem toho, že milióny zarobil sám športovec, šťastie sa usmialo aj na jedného z tipujúcich. Neznámy tipujúci, ktorý na Woodsove víťazstvo v nedeľu stavil približne 85 000 dolárov, si odniesol výhru v podobe 1,2 milióna dolárov.

Výrazne si podľa Bloombergu prilepšili aj samotní sponzori športovca. Cena za akciu japonskej spoločnosti Kowa, ktorá sa špecializuje na lieky proti bolesti a je jedným z podporovateľov športovca, zo dňa na deň poskočila o viac ako 20 percent.

Zdroj: FoxNews, Golf Digest, Bloomberg, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK