Tím Slovákov na MS doplnia hviezdy z NHL. Dlhoročná opora bude reprezentácii chýbať (PREHĽAD)

  • Slovenskí hokejisti odohrajú svoj prvý zápas na majstrovstvách sveta 10. mája
  • Pomôžu aj hviezdy z NHL, nepríde dlhoročná opora
Majstrovstvá sveta v hokeji
Ilustračný obrázok TASR/Martin Baumann
  • Slovenskí hokejisti odohrajú svoj prvý zápas na majstrovstvách sveta 10. mája
  • Pomôžu aj hviezdy z NHL, nepríde dlhoročná opora

Majstrovstvá sveta v hokeji 2024 sú už za rohom. Odohrajú sa v Česku a Slovensko sa ocitlo základnej skupine B. Znamená to, že naši hokejisti na svoje zápasy nastúpia v Ostrave. Ich súpermi budú Poľsko, Lotyšsko, Švédsko, Nemecko, Francúzsko, USA a Kazachstan, informuje portál Šport.sk.

Slovenskí hokejisti odohrajú prvý zápas v piatok 10. mája a sily si zmerajú s Nemeckom. V nedeľu 12. mája sa postavia Kazachstanu a o deň neskôr ich čaká výzva od hráčov Spojených štátov.

V stredu 15. mája sa stretnú s poľským tímom, v sobotu 18. mája s Francúzmi, v nedeľu 19. mája s Lotyšmi a základnú skupinu uzavrú zápasom proti Švédsku v utorok 21. mája.

Slovensko vs. Nemecko 10. mája

Slovensko vs. Kazachstan 12. mája

USA vs. Slovensko 13. mája

Slovensko vs. Poľsko 15. mája

Francúzsko vs. Slovensko 18. mája

Slovensko vs. Lotyšsko 19. mája

Švédsko vs. Slovensko 21. mája

V skupine A si sily zmerajú tímy z Česka, Dánska, Fínska, Nórska, Švajčiarska, Rakúska, Veľkej Británie a Kanady.

Do play-off postúpia prvé štyri tímy z každej skupiny. Za víťazstvo získa každý tím 3 body a za víťazstvo po predĺžení či nájazdoch 2 body. Prehra po predĺžení alebo nájazdoch znamená 1 bod, prehra v riadnom hracom čase 0 bodov. Ak tímy skončia s rovnakým počtom bodov, uprednostní sa víťaz ich vzájomného zápasu.

Prídu aj najväčšie mladé hviezdy

Ako na sociálnej sieti X informoval účet tímu Canadiens Montréal, za ktorý v NHL nastupuje Juraj Slafkovský, slovenský útočník by mal odcestovať do Česka a pripojiť sa k nášmu družstvu.

„Očakáva sa, že Juraj Slafkovský bude reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách sveta 2024: ‚Myslím, že ak sa nič nezmení, pôjdem‘,“ píše účet citujúc slovenského hokejistu.

Ako píše SITA, Slafkovský zakončil svoju prvú celú sezónu v NHL vo veľkom štýle. Bilanciou 1+1 v poslednom zápase proti Detroitu sa dostal na 20 gólov a 30 asistencií. Montreal napokon prehral s Detroitom 4:5 po nájazdoch. Päťdesiat a viacgólovú sezónu v NHL mal zo Slovákov predtým naposledy Tomáš Tatar v ročníku 2019/2022, keď rovnako v drese Montrealu nazbieral 61 bodov.

Slafkovský najprv v druhej tretine asistoval pri góle Cola Caufielda na 3:1 a v tretej tretine osem minút pred koncom dostal Montreal ešte raz do vedenia na 4:3, keď v predbránkovom priestore tečoval strelu Lana Hutsona od modrej. Tento gól zároveň znamenal, že sa mu v zmluve aktivovala klauzula o bonuse 250-tisíc dolárov v prípade dosiahnutia hranice 20 gólov.

Portál ta3 informuje, že dorazí aj obranca Šimon Nemec, ako to uviedol vo videorozhovore na oficiálnej stránke svojho klubu New Jersey Devils.

„Pre mňa je to ako ísť domov. Je to asi päť hodín od môjho rodného mesta. Moja rodina sa na to veľmi teší. Moji starí rodičia nemôžu prísť sem do USA, môžu ísť iba tam, takže sa na to veľmi teším,“ citoval portál hokejistu.

Marinčin je zranený

Slovenských fanúšikov nepoteší strata dlhoročného reprezentanta Martina Marinčina. Ako píše portál tvnoviny.sk, z hry ho vyradilo zranenie, ktoré utrpel v stredajšom druhom finálovom zápase českej extraligy na ľade Pardubíc.

Zdroje: Šport.sk, X/Canadiens Montréal, ta3, tvnoviny.sk, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá