Tina zanechala úspešnú kariéru v korporáte a vydala sa vlastnou cestou: Utekanie „z práce do práce“ označila za veľkú chybu

  • Základnou chybou je, že ľudia nepoznajú svoje silné stránky
  • Výmena práce nie je vždy riešením
  • Ľudia nevyužívajú svoje talenty, lebo o nich nevedia
Tina rozbehla úspešný biznis
Tina rozbehla úspešný biznis Tina Nekudová
  • Základnou chybou je, že ľudia nepoznajú svoje silné stránky
  • Výmena práce nie je vždy riešením
  • Ľudia nevyužívajú svoje talenty, lebo o nich nevedia

Tina Nekudová pracovala v korporátoch ako Deloitte či Microsoft na vysokých manažérskych pozíciách. Jedného dňa sa rozhodla, že zanechá rozbehnutú kariéru, zavesí ju na klinec, aby si založila vlastný biznis. Vždy o tom snívala až to po narodení dieťaťa prišlo a cítila, že je ten správny čas.

Úlohou Tiny je nájsť v ľuďoch ich talenty, aby dokázali naplno využiť ich potenciál

Dnes pomáha mnohým ľuďom nájsť ich vnútorný talent. Vďaka jej metóde ju oslovujú nielen veľké firmy na spoluprácu, ale aj jednotlivci. Má zaujímavú metódu a proľudský prístup, ktorý búra niektoré zaužívané mýty v oblasti sebarozvoja. Počas rokov sa naučila, čo je tým najlepším prístupom, ako vie ľudí usmerniť, aby mali spokojný pracovný život.

  • Akým spôsobom dokáže nájsť Tina v ľuďoch ich vnútorný talent?
  • Ako funguje jej metóda, na ktorej pracovala dlhé roky?
  • Aké najčastejšie chyby robia ľudia pri výbere povolania?
  • Prečo sa ľudia často chybne zameriavajú len na slabé stránky?

Pracovali ste vo veľkých zahraničných korporátoch na manažérskych pozíciách. Prečo ste sa rozhodli rozbehnutú kariéru zavesiť na klinec?

Už na vysokej škole som cítila, že podnikanie je cestou pre mňa. Bola som však presvedčená, že sa musím najprv naučiť, ako funguje skutočný biznis, získať skúsenosti, nadviazať kontakty, absorbovať informácie a vzdelávať sa, aby som potom mohla vybudovať niečo vlastné. Vnímam to ako najlepšie rozhodnutie. Počas svojej korporátnej kariéry som sa naučila pevné základy, a to je dôvod, prečo je dnes moje podnikanie úspešné.

Kedy nastal ten moment, že ste si povedali, že potrebujete zmenu? Čo bolo spúšťačom?

U mňa to nebolo o potrebe zmeny, ale prišlo to prirodzene, keď som odišla na materskú dovolenku a rozhodovala som sa, či sa vrátiť do svojej pôvodnej práce. Bola to ideálna príležitosť premýšľať o založení vlastného podnikania. Začiatok materstva predstavoval príležitosť, možnosť začať niečo nové. Takže myslím si, že u mňa bolo spúšťačom dieťa.

Aký vlastný biznis ste si založili?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá