Tipy na filmy, z ktorých ti stuhne krv v žilách a inšpirujú ťa k vytvoreniu biznis plánu

  • Najlepšie filmy doby sú o ľuďoch, ktorí niečo dokázali. Presne také pre teba vyberáme
  • 4 filmové chuťovky z biznis prostredia plus jeden bonus
  • Sleduj na svojich obľúbených streamingových portáloch
wikimedia.org-Anthony Quintano, Unsplash
  • Najlepšie filmy doby sú o ľuďoch, ktorí niečo dokázali. Presne také pre teba vyberáme
  • 4 filmové chuťovky z biznis prostredia plus jeden bonus
  • Sleduj na svojich obľúbených streamingových portáloch

Hneď ako dopozeráš všetky seriály, ktoré sme ti ponúkli minule, začni s filmami. Alebo si ich naplánuj v rámci seriálovej pauzičky.

Toto sú filmy, ktoré ťa jednoznačne nenechajú chladným. Lebo ľudí, ktorí pohli svetom a dokázali toho dosť vďaka rozumu a intelektu je stále viac, no tých kvalitných stále málo. Sprav si kino doma, pozvi kamošov a nech je vám dobre, jesenne. Inšpiruj sa filmami, ktoré ti otvoria oči a dajú priestor kreativite. Možno aj v oblasti rozbehnutia vlastného biznisu.

Občan Kane

Film Občan Kane tak slávny, ako si len dokážeš predstaviť. Existujú totiž podnikatelia, ktorí sa na výslnie dostali vďaka tvrdej práci. A potom je tu Kane, ktorý to spravil tiež, ale inak. Klasika z roku 1941 je tak skvelá, že nenechala chladnými ani filmových kritikov. Tí ju totiž označili za najlepší film všetkých čias.

V čase, kedy filmový biznis potreboval na svoju produkciu veľké výpravy, triky a famóznych režisérov, bol nakrútený film, ktorý sa ozaj ťažko prekonáva. Film je zaradený do zoznamu najvýznamnejších filmov, ktoré vydal Vatikán v roku 1995 na želanie samotného pápeža Jána Pavla II. a zároveň sa nachádza v kategórii filmov, ktoré sú významné pre svoju umeleckú hodnotu.

Piráti zo Silicon Valley

V roku 1999 prišiel do kín film Piráti zo Sillicon Valley, ktorý predstavil Billa Gatesa a Steva Jobsa a ich pohľad na biznis. Boli to dvaja vizionári a futurologisti. Ale evidentne vedeli, čo robia, pretože v dobe, kedy bol svet technológií a digitálneho priemyslu ešte v plienkach, rozpútali revolúciu.

A tak svet spoznal Microsoft a Apple, ktoré dnes už nikomu netreba predstavovať. Ich príbeh nás bude fascinovať asi navždy a preto do nášho zoznamu Piráti zo Silicon Valley musia patriť.

Sociálna sieť 

Čo ťa naučili predošlí mágovia zo Silicon Valley, v tom bude celkom určite pokračovať Mark Zuckerberg. Príbeh o tom, ako sa Facebook stal svetovým fenoménom a ešte aj o tom, ako a prečo jeho objaviteľ láme svetové rebríčky v najbohatších a najuznávanejších ľuďoch sveta.

Z obyčajnej univerzitnej komunikačnej siete, ktorá prerástla do famózneho komplexného social kanálu je dnes to, čo mnohých desí. Sociálna sieť je film, ktorý musíš vidieť ak si zasnený rojko, cieľavedomý computer geek ale aj realista. Tu sa totiž všetko spája do jedného premysleného celku a vytvára pekný príklad toho, ako sa ti niekedy veci dokážu vymknúť z rúk.

Kód Enigmy

Alan Turing bol matematik a geniálny kryptoanalytik, ktorému sa svojho času podarilo prelomiť doposiaľ nepremožitený a neprelomiteľný nemecký šifrovací stroj – Enigmu. Film Kód Enigmy je skvelý a jedinečný v mnohých ohľadoch.

Turing je svojim spôsobom autistická a komplikovaná bytosť, no vo svojej práci je brilantný. V jednom momente sa odhaľuje jeho sexuálna orientácia, čo ho privádza až za mreže. Nepatrí sa prezrádzať a vkladať do obsahu spoilery, ale kto tento film nevidel, asi na tomto svete ani neexistuje. Preto ich sem pokojne a s čistým svedomím uvedieme.

The Two Popes

Film The Two Popes z produkcie Netflixu určite stojí za to. V hlavnej úlohe impozantní Anthony Hopkins a Jonathan Pryce. Tieto mená totiž hovoria sami za seba. Ako to vyzerá v zákulisí najväčšieho náboženského impéria, aké sú pravidlá pre život a kto drží patent? Film je mierne kontroverzný a preto ťa jednoznačne upúta. Nejde tu primárne o kresťanský rozmer, skôr o gigantický pozlátený svet moci a prepychu, v ktorom sedí Benedikt XVI a vedie zapeklité dialógy s kardinálom Jorge Mario Bergogliom.

Nazri za ťažký zamatový záves vatikánskych kancelárií a privátnych miestností a odhaľ „biznis“ mocnejší než je ten, ktorý má pod palcom samotný Trump.

Zdroje: decentfilms.com, csfd.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech