Superboháči Tkáč z J&T a Křetínský pokračujú vo veľkých investíciách, kúpili akcie vo Foot Lockeri

  • 6-percentný podiel v najznámejšom predajnom reťazci Foot Locker má odteraz na konte investičný fond Tkáča a Křetínského
  • V Čechách má 10 predajní
foot locker (1)
Patrik Tkáč/Ilustračný obrázok (wikimedia)
  • 6-percentný podiel v najznámejšom predajnom reťazci Foot Locker má odteraz na konte investičný fond Tkáča a Křetínského
  • V Čechách má 10 predajní

Najprv akcie v Macy’s, teraz podiel v americkom obuvnom reťazci Foot Locker, informuje Forbes. Stratégia, ktorú investičný fond zvolil pri kúpe akcií Macy’s sa osvedčila, a tak sa ju rozhodol fond využiť opäť. Počas koronakrízy si totiž viaceré firmy nedokázali udržať svoje akcie na pôvodnej hodnote, tie sa prepadli a tak ich majetní investori kúpili.

4.najväčší podiel 

S finančníkom Patrikom Tkáčom, spoluzakladateľom spoločnosti J&T, založili investičný fond Vesa Equity Investment, ktorý slúži aj iným podnikateľom z tohto prostredia na ich vlastné investície. Vo Foot Lockeri je fond štvrtým najväčším podielovým vlastníkom. Za akcie zaplatili 154,5 miliónov eur. 

Patrik Tkáč spolu s Danielom Křetínským, ktorý je podľa rebríčku piaty najbohatší Čech, nedávno investovali do akcií v americkom obchodnom reťazci Macy’s. Zaplatili za ne 84 miliónov dolárov a sa stali jednými z piatich najväčších akcionárov retailovej spoločnosti. 

Za tri mesiace je to už tretí takýto nákup. Svoje rozhodnutie sa rozhodli nekomentovať, píše portál Bloomberg.

Foot Locker patrí medzi najväčšie predajné siete obuvi na svete, ich prevádzky sú rozšírené okrem Ameriky aj v Európe a Ázii. 

Zdroje: forbes.sk, bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech