To, čím zamestnávateľa ohúriš, ťa v škole nenaučia. Na Slovensku sú teraz dostupné online kurzy, vďaka ktorým vynikneš

  • Škola na Slovensku, kde sa naučíš finančnú gramotnosť, spoločenskú etiketu, ale aj ako na time-managment
  • St. Andrews Academy je inšpirovaná britskou tradíciou a svetovými inováciami
St. Andrews Academy
archív St. Andrews Academy
  • Škola na Slovensku, kde sa naučíš finančnú gramotnosť, spoločenskú etiketu, ale aj ako na time-managment
  • St. Andrews Academy je inšpirovaná britskou tradíciou a svetovými inováciami

St. Andrews Academy vznikla ako platforma ponúkajúca priestor lektorom a školiteľom, ktorí chcú odovzdať svoje “know-how” ďalej. Do online sveta akadémia vstúpila v roku 2020, aj keď fyzické školenia s lektormi prebiehali už od roku 2009.

Akadémia ponúka dva typy kurzov, a to e-learningové a video kurzy. Na e-learningových kurzoch akadémia spolupracuje s akreditovaní školiteľmi a vysokoškolskými pedagógmi. Video kurzy sa rozhodli zaradiť do ponuky po oslovení viacerými certifikovanými lektormi, ktorí mali záujem prezentovať svoje vedomosti na ich online platforme.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa St. Andrews Academy (@standrews.sk)

Inšpirovali ich svetové inovácie

Tím St. Andrews Academy sa inšpiroval britskou tradíciou a svetovými inováciami. „Inšpirovali sme sa vzdelávacími inštitúciami zo západu, kde sú flexibilné online kurzy s ponukou reflektujúcou lokálne potreby a svetové trendy na trhu už dlhšiu dobu.

Snažíme sa nastaviť vzdelávací proces tak, aby bol pre zákazníkov  jednoducho uchopiteľný, nabitý hodnotnými informáciami a zároveň ich bavil. Prinášame napríklad kurzy z oblasti interkultúrnych zručností, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi žiadané v medzinárodných spoločnostiach,“ ozrejmuje zakladateľ Andrej Hutta.

V rámci inovácií je podľa jeho slov dôležité poukázať aj na svetové trendy, kedy sa zamestnanci neustále učia nové zručnosti.

„Predsa len sme všetci zodpovední za svoju vlastnú kariéru a náš osobný rast a úspech. Požiadavky na zručnosti sa zo strany zamestnávateľov rýchlo menia. Udržiavanie aktuálnych a relevantných schopností bude rozhodujúce pre váš budúci kariérny rast,“ dodáva.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa St. Andrews Academy (@standrews.sk)

V práci máš určitú výhodu

Zakladateľ uvádza, že aktuálna epidemiologická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 posunula trh vzdelávania skokom do onlinu a o to viac je potrebné rešpektovať rozmanitosť, individuálne potreby a multikultúrne pracovné prostredie, ktoré sa stalo vďaka tomu realitou.

„Práve Británia ako tradične multikulturálne prostredie svojím obsahovým zameraním ich mäkkých kurzov nás inšpirovala k zakomponovaniu kurzov, ktoré berú do úvahy multikultúrne zručnosti a globálne vzdelávanie,“ dopĺňa majiteľ St. Andrews Academy.

St. Andrews Academy ponúka komplexnú škálu kurzov v najžiadanejších oblastiach týkajúcich sa budovania manažérskych a kariérnych zručností, tzv. soft skills. Pri uplatnení sa na trhu práce sú účastníci kurzov v určitej výhode.

„Akýkoľvek náznak motivácie a ochoty pracovať na sebe je pre zamestnávateľov dobrým signálom. Samotné zručnosti sa ukážu až konkrétne pri práci. Vždy pomôže, ak uchádzač na pohovore používa odbornejšiu terminológiu v konverzácii a ukáže, že má znalosť v soft skillových oblastiach,“ vyjadril sa pre Startitup zakladateľ.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa St. Andrews Academy (@standrews.sk)

Sebarozvoj je na výslní

Ponuka kurzov je naozaj široká, no najnavštevovanejšie kurzy sú momentálne z oblasti sebarozvoja ako napríklad kurz osobnostnej typológie alebo manažérske zručnosti.

„Odzrkadľuje to podľa nás náladu v spoločnosti a uvidíme, či tento trend pretrvá,“ objasňuje Hutta.

Podstatou tohto typu vzdelávania je flexibilita a dostupnosť. Online platforma St. Andrews má priniesť cielené informácie zhutnené do jednoduchých a logicky nasledujúcich celkov, ktoré sú doplnené o hinty z praxe.

„Dokážeme človeka rýchlo a efektívne zorientovať a poskytnúť mu bázu vedomostí ako odrazový mostík k jeho ďalšiemu vzdelávaniu. Pretože vzdelávanie je celoživotný proces a nikdy nekončí,“ tvrdí.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa St. Andrews Academy (@standrews.sk)

Podmienky neexistujú, stačí zaplatiť

Pre absolvovanie kurzu neexistujú žiadne podmienky. Nie je potrebná predchádzajúca znalosť manažérskych konceptov ani potvrdenie o ukončení štúdia na škole. Jediné, čo potrebujete, je dobrý prístup na internet a peniaze na zaplatenie.

Ceny kurzov sa pohybujú od 17,99 eur, napríklad za Manažérske zručnosti, Time a stress manažment či Leadership. O niečo drahšie je kurz – Základy účtovníctva, ktorého cena je 35, 99 eur. Najdrahší sa nazýva Ochutnávka koučingu (základy koučingu) a jeho cena je 70 eur.

Tieto kurzy sú určené pre všetkých, ktorý sa chcú vzdelávať, pracovať na sebe a presadiť sa na trhu práce. „Najčastejšími klientmi sú väčšinou mladí ľudia hľadajúci ďalšie informácie, ktoré by im pomohli napredovať v kariérnom raste a taktiež čerství absolventi škôl uchádzajúci sa o povolanie,“ ozrejmuje zakladateľ.

Hutta uvádza, že študentom pri tomto type vzdelávania vyhovuje flexibilita. Kurzy si môžu spustiť doma na počítači, počas cestovania na telefóne, jednoducho kedykoľvek a kdekoľvek.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa St. Andrews Academy (@standrews.sk)

Ako prebiehajú samotné skúšky?

„Po každej kapitole nasleduje pár kontrolných otázok s možnosťami na výber a na konci sa zráta váš výsledok. Na to aby ste kurz úspešne absolvovali a získali certifikát potrebujete správne odpovedať aspoň na 70% otázok,“ vysvetľuje majiteľ.

Na konci kurzu na študenta nečaká nič podobné ako maturita či štátnice. „My v St. Andrews veríme v pozitívnu motiváciu jednotlivca sa vzdelávať a pre jeho komfort je vždy pripravený test, ktorý potvrdí úroveň novo získaných vedomostí. V prípade, že by nebol pripravený dostatočne, môže si test bezplatne zopakovať. Nechceme predsa nikoho trestať, že sa vzdeláva. Chceme mu pomôcť rásť a napredovať. To je rozdiel medzi klasickým systémom vzdelávania a flexibilným online svetom vzdelávania,“ hovorí Hutta a dopĺňa, že po úspešnom absolvovaní kurzu študent získa certifikát, na ktorom je uvedené jeho meno a názov kurzu. Ten je dokladom pre každého zamestnávateľa, že na sebe pracujete a ste teda človek na ktorom by mal stavať.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa St. Andrews Academy (@standrews.sk)

St. Andrews Academy je skvelý štart pre tých, ktorí sú zaneprázdnení a radi by sa oboznámili so soft skillovými konceptmi hravou, nenútenou formou.

„Kurzy sú koncipované tak, aby vám ponúkli všetky dôležité informácie v krátkom časovom horizonte a nezahltili vás prílišnými opisnými informáciami. Zastávame názor, že nech už si vyberiete akúkoľvek platformu, najdôležitejšie je, aby ste na sebe neustále pracovali a vzdelávali sa, pretože len tak udržíte krok s dobou a budete mať vyššie šance na uplatnenie sa na trhu a zvýšite tak svoju konkurencieschopnosť,“ vyjadril sa na záver zakladateľ Hutta.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech