TOP 10 letných terás v Bratislave, kde si užiješ dokonalý chill s drinkom v ruke

  • Ako prežiť letné horúčavy v slovenskej metropole, keď je dovolenka stále v nedohľadne? Ideálne na príjemnej terase s niečím dobrým v ruke a s kamošmi okolo seba. A ešte lepšie je spraviť si tam rovno aj "café office" a vymeniť klimatizovanú kanceláriu za čerstvý vzduch. Poradíme ti, kam zamieriť.
collagejhvjv
instagram.com/Autoanza7, fb.com/Enjoy Coffee
  • Ako prežiť letné horúčavy v slovenskej metropole, keď je dovolenka stále v nedohľadne? Ideálne na príjemnej terase s niečím dobrým v ruke a s kamošmi okolo seba. A ešte lepšie je spraviť si tam rovno aj "café office" a vymeniť klimatizovanú kanceláriu za čerstvý vzduch. Poradíme ti, kam zamieriť.

Toto je zoznam miest, ktoré sme vybrali podľa toho, kde sami radi zamierime v poobedných či večerných hodinách, či už si chceme vypiť kávu a prečítať si pritom knihu, dať si letný drink na terase či zjesť niečo kvalitné a dobré. Miesta, ktoré reprezentujú Bratislavu a nehanbíme sa vziať sem ani našich kamošov zo zahraničia:

Regal Rooftop

Ak miluješ poctivé burgre, tento pojem pre teba nebude neznámou. Regal však pred pár mesiacmi znovuotvoril svoju terasu s luxusným výhľadom na Bratislavský hrad. Ten najlepší street food tu zapiješ vychladeným pivkom, popri tom si občas popočúvaš nejakú tú živú hudbu a ak zatúžiš po sladkom, dolu nájdeš parené buchty z Buchtárne.

Concert La3no Cubano at Rooftop – the best combination! #summer #bratiska

Príspevok, ktorý zdieľa Natalia Pindrochova (@nataliapindrochova),

Vitaj leto! Davaj burger a pifko :) #vegetarianomvstupzakazany

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Košíková (@lilyenik),

Lokál u Františkánov

Toto miesto v centre Bratislavy ťa prenesie do lokálov niekde na talianskom či francúzskom vidieku. Na prvý pohľad ošarpaný vnútroblok však najmä večer pri osvetlení svetielkami a sviečkami nadobúda obrovskú romantiku. Okrem čerstvého vzduchu si tu užiješ super ponuku pív aj vín z lokálneho vinárstva, populárny aperol spritz aj chutné jedlo.

Môj piatkový office ?

Príspevok, ktorý zdieľa Oto Kona (@otokona),

#teambuilding #aperolspritz #bratislava #wednesday #evening #lokal #ufrantiskanov

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Kmeťová (@barcakmetova),

Sundeck

Taká tá „dunajská“ klasika pre večer s kamošmi pri rieke opäť s pekným výhľadom na mesto. Sundeck na Tyršovom nábreží je ideálny pre kecanie pri pive a hudbe aj horúce večerné party a hudobné eventy. Dokonca sa tu môžeš aj opaľovať. A ak zatúžiš po zmene lokálu, hneď vedľa máš Magio pláž či Dunajský pivovar.

Hladame personal: kuchar/casnik/barman! Info [email protected] #job#

Príspevok, ktorý zdieľa Sundeckbratislava (@sundeckbratislava),

Kitchen#open#fish&chips#sundeckbratislava

Príspevok, ktorý zdieľa Sundeckbratislava (@sundeckbratislava),

Mark Twain

Menej známy bratislavský spot, ktorý ťa však očarí jedinečnou atmosférou starého parníka, a to najmä za nočných svetiel, ktoré sa budú odrážať od hladiny. Nájdeš ho pri karloveskom ramene oproti internátu Družba. Nie je to nič pre milovníkov luxusu, ale skôr pre tých, ktorí hľadajú blízkosť prírody aj v meste.

#aa7 #Slovakia #danubio #marctwain

Príspevok, ktorý zdieľa Antonio (@antoanza7),

@sofarsounds ⛵️? / thx @robertslimak

Príspevok, ktorý zdieľa Tibor Kuna (@tiborkuna),

Sky bar

Jedna z najžiarivejších hviezd našej barovej scény, kde nájdeš to najlepšie, čo moderná nápojová gastronómia ponúka. Podnik je známy najmä pre krásnu terasu s top výhľadom, ktorý v Bratislave nemá veľkú konkurenciu. Rovnako ako jeho luxusná zážitková kuchyňa, ktorá je však z drahšieho súdka, takže mi zostávame pri drinku. :)

#skybar #bratislava #slovakia #alittlepartyneverkillednobody #moscowmule

Príspevok, ktorý zdieľa John Ullinger (@ulazabal),

Urban House a Urban Bistro

Ak miluješ kvalitnú výberovú kávu, limonády a jedlo v bistro štýle, urban je klasika, ktorá nesklame. Aj keď je krásny predovšetkým jeho vyladený interiér, teraz si vychutnáš najmä príjemnú terasu. Tieto dva podniky sú tiež skvelé pre „café office“. Priprav sa však, že toto je obľúbený spot a najmä večer a cez víkendy je terasa preplnená.

#bratislava #breakfast #slovakia #chill #sun #weekend

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Bajkowska (@bagazszczescia),

Bistro St. Germain

Kaviarnička uchránená od najväčšieho hluku centra mesta, ktorá srší francúzskym šarmom. Na prútenej stoličke s kávou, koláčom a knihou v ruke si tu môžeš pokojne predstavovať, že si sa preniesol do centra Paríža o pár desiatok rokov späť. Určite nebudeš jediný. :)

Enjoy Coffee

Táto menej známa kaviareň v center Bratislavy je ako z rozprávky a jej terasa so stolmi ozdobenými domčekmi a pastelovými farbami najmä ženám učaruje. Nájdu tu domáce limonády, kvalitnú organickú kávu a zdravé koláčiky či šaláty. Nie je super len na posedenie po práci, ale aj na chutné letné raňajky.

Antica Toscana

Kto by čakal, že v Bratislave nájde dokonalý autentickú kúsok Toskánska? Majitelia tejto čarovnej trattorie k nám priniesli to najlepšie, čo môžeš v Taliansku nájsť, vrátane úžasných cestovín, morských plodov, vína a prosecca, To všetko si vychutnáš aj pod holým nebom a prenesieš sa na taliansku dovolenku.

Dnes takto?? #datenightwithmyhubby#anticatoscana

Príspevok, ktorý zdieľa Adriana Novakov (@adrinovakov),

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech