Top 4 sociálne siete pre deti

  • Vaše dieťa chce byť online a komunikovať s kamarátmi na nejakej sociálnej sieti a viete ... robiť všetko čo dieťa facebookovej éry zvykne robiť. Ako sa však k tomu ako rodič postaviť?
image_1448967121.png
  • Vaše dieťa chce byť online a komunikovať s kamarátmi na nejakej sociálnej sieti a viete ... robiť všetko čo dieťa facebookovej éry zvykne robiť. Ako sa však k tomu ako rodič postaviť?

 

Ak sa pýtate, či sa k tomu dá postaviť aj inak, ako len podvolením sa umrnčanému diktátu svojho domáceho social media guru, tak by sme vám radi povedali, že ak má Vaše dieťa menej ako 13 rokov, nemá na Facebooku, Instagrame, Pintereste, či Snapchate čo hľadať. Na WhatsApp si počká do 16 a na Vine do 17 rokov. A to nie je náš výmysel. Túto vekovú hranicu stanovujú samotné sociálne siete. Takže áno, ak zo svojho dieťaťa nechcete malého Al Caponeho sociálnych sietí, na ktorého zákony neplatia, mali by ste v rámci kompromisu začať rozmýšľať nad alternatívami.

Našťastie, internet je miesto plné invenčných myšlienok a v rámci alternatív k veľkým menám sociálno-digitálneho sveta ponúka hneď niekoľko riešení. Tie najúspešnejšie z nich ponúkajú viac menej rovnaké možnosti ako veľkí hráči, no hlavným rozdielom je znásobená bezpečnosť.

V nasledujúcom prehľade predstavíme 4 najobľúbenejšie sociálne siete pre deti pod 13.

 

Kidzworld

Jedná sa o jednu z najkomplexnejších stránok pre deti, aká vôbec existuje. Deti tu nájdu arkádové hry zdarma, bezpečné chatovacie miestnosti, či recenzie na filmy a seriály. Deti si vytvárajú profily, priateľstvá a ak sa zapoja do súťaží, môžu vyhrať aj ceny. Široké možnosti detskej realizácie pokračujú recenziami na hry, možnosťou písať blogy, pýtať sa otázky, radiť sa o zdraví a možnostiach ďalšieho kariérneho rastu. A to bez srandy, deti pod 13 majú bujaré predstavy o svojich kariérach, keď raz budú velkáčmi a na tejto sieti majú možnosť o svojich predstavách komunikovať.

Kidzworld sa predstavuje ako bezpečná a moderovaná platforma pre deti na ktorej môžu nadväzovať vzťahy. Či a do akej miery tomu tak aj je už musíte zistiť sami. Rozhodne je to však alternatíva, ktorá stojí za vyskúšanie.

 

GromSocial

Táto sociálna sieť dokazuje, že nech si myslíte, že ste dobrý v hocičom, existuje 11 ročné dieťa, ktoré to vie robiť lepšie. V originálnej verzii tohto internetového porekadla je jemne rasistický dodatok týkajúci sa etnicity predmetného dieťaťa, ktorý sme radšej vynechali. V každom prípade, príbeh tejto siete pre deti je úžasný. Zach Marks bol vyhodený z Facebooku po tom, čo zistili, že ešte nemal 13 rokov. Tento smutný rozsudok neprijal so zvesenou hlavou a svoju nenaplnenú potrebu získať lajky pretransformoval do svojej vlastnej sociálnej siete. V tom čase mal 11 rokov. Toto je bod článku, kedy si môžete položiť sebakritickú otázku, čo so svojim životom robíte vy.

Na tejto sieti môžu deti chatovať, posielať si videá, alebo si navzájom pomáhať s domácimi úlohami. Všetko je monitorované 24 hodín denne. Dospelí získajú na sieť prístup len po tom, ako sa potvrdí, že sú rodič nejakého z používateľov. Pre úplný pokoj  v duši dostávajú rodičia ešte aj pravidelné e-mailové výpisy o aktivitách ich dieťaťa.

 

Club Penguin

Treba povedať, že Club Penguin, ktorý patrí spoločnosti Disney, nie je úplne sociálnou sieťou. Je to skôr prostredie pre multiplayer online hranie s niekoľkými aspektami sociálnych médií. Stále je to však prostredie, ktoré je zaujímavé ako pre deti, tak pre rodičov, ktorí chcú mať istotu, že ich dieťa je v bezpečí. Navyše si precvičí aj angličtinu.

Deti spolu môžu komunikovať, ale výmena súkromných informácií, ako je napríklad adresa bydliska, je zakázaná. Všetka komunikácia prebieha v rámci hry a komunikácia je moderovaná.

 

Yoursphere

Táto sociálna sieť sa prezentuje v reklamnom svete známou, ale vágne prázdnou klišé formulkou „viac ako len sieť pre mladých“. Nenechajte sa však odradiť, Yoursphere je skutočnou destináciou pre predstavivosť. Táto sieť totižto mladým ľuďom okrem obvyklých funkcií ako vytvorenie profilu, pridávanie kamarátov a podobne, dovoľuje spolupracovať vo „sférach“ ich záujmov. V tých si môžu vymieňať nápady, postrehy a rozvíjať svoje myšlienky.

Týmto systémom sfér, kde sú ľudia spájaní záujmami, sa sociálna sieť podobá na Google+. Stiahnuť si ju do mobilov môžu ako fanúšikovia iOS, tak aj Androidu. Yoursphere má navyše vlastný blog venujúci sa internetovej bezpečnosti, ktorý je cielený hlavne na rodičov, ktorý majú pocit, že v digitálnom svete hrajú skôr analógovú rolu.

 

zdroj: eset.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá