TOP 5 podnikov mimo Bratislavy, kde si dáš toto leto skvelé pivo

  • Ver, či never, ale leto je v plnom prúde aj mimo Bratislavy ;) Tu je 5 podnikov zo všetkých kútov Slovenska, v ktorých si vychutnáš skvelé pivo.
collage
FB/Trenčiansky pivovar Lanius / FB/Dobré časy
  • Ver, či never, ale leto je v plnom prúde aj mimo Bratislavy ;) Tu je 5 podnikov zo všetkých kútov Slovenska, v ktorých si vychutnáš skvelé pivo.

Hellstork Bar, Senica

Myjavský remeselný pivovar Hellstork patrí bezpochyby medzi slovenskú špičku. Začiatkom tohto roka si otvoril vlastný pivný bar v Senici, kde podávajú okrem svojich pív aj rôzne ďalšie špeciality.

Piešťanský pivovar, Piešťany

Piešťanský Pivovar je domovskou stanicou piva Žiwell, za ktorým stojí sládok Peter Demko. Ich dvojposchodový pub s uvoľnenou, no kvalitnou atmosférou, by sa nemusel hanbiť nikde vo svete.

„Sme partia 5 pivných nadšencov. Bláznivé nápady nám nikdy neboli cudzie – a v jeden večer prišiel ďalší bláznivý nápad, ktorý nás teraz zamestnáva naplno a na tie ďalšie musíme na chvíľu zabudnúť. Variť v Piešťanoch vlastné pivo – dobré, poctivé pivo, plné chuti. Také, za ktoré sa nebudeme hanbiť, a na ktoré radi pozveme rodinu a kamošov,“ tvrdí Piešťanský pivovar na svojej stránke.

Trenčiansky pivovar Lanius, Trenčín

Pivovar Lanius vzal označenie „remeselý“ naozaj doslovne. Do svojho piva dávajú naozaj veľké množstvo ručnej práce. Od samotného varenia piva, cez manuálne fľaškovanie až po ručné lepenie etikiet.

„Všetky pivá vyrábame z autentických surovín, bez extraktov, aróm, náhrad a podobných hovadín. Používame slovenský a nemecký slad, trenčiansku vodu, chmeľ a kvasinky berieme od svetových producentov. Do niektorých pív robíme dokonca vlastný slad a karamel. Byliny a ovocie zberáme v záhrade, alebo lese pri chate. Pivo nefiltrujeme, ani nepasterizujeme,“ povedal v rozhovore pre StartItUp zakladateľ Peter Kaššák.

Beervana, Žilina

Celý koncept Beervana je úplne iný ako to, na čo sme v našich končinách bežne zvyknutí. Odjakživa sme vychovávaní na tom, že slovenské a české ležiaky sú alfou a omegou a nič lepšie nemôže existovať. No keď sa otvoríme aj zvyšku sveta, zistíme, že pivo nemusí končiť iba pri nich.

„Dlhá tradícia tak dokonalých až priam nudných slovenských euroležiakov je pre nás/vás už minulosťou. Našich 12 výčapov je obsadených poctivými, remeselne vyrobenými, výlučne nepasterizovanými a nefiltrovanými pivami nielen z okolia, ale aj celého sveta,“ tvrdia zakladatelia na svojej stránke.

Dobré Časy, Košice

Dobré Časy priniesli do Košíc pivný koncept, ktorý tu predtým nikdy nebol. Na 25 pípach sa tu striedajú pivá z malých pivovarov z celého sveta. Okrem Košíc ich nájdeš aj v Poprade.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech