Top 6 slovenských aplikácií, ktoré nesmú chýbať v tvojom mobile

  • Prinášame ti zoznam šiestich slovenských aplikácií, ktoré sa nepochybne oplatí mať v mobile. Tento zoznam je dôkazom toho, že aj na Slovensku vznikajú fantastické a jedinečné appky, ktoré si používatelia okamžite obľúbia. Žiadna z aplikácií z tohto zoznamu ti nebude v mobile len zaberať miesto, naopak každá z nich ti bude užitočná!
collage app
  • Prinášame ti zoznam šiestich slovenských aplikácií, ktoré sa nepochybne oplatí mať v mobile. Tento zoznam je dôkazom toho, že aj na Slovensku vznikajú fantastické a jedinečné appky, ktoré si používatelia okamžite obľúbia. Žiadna z aplikácií z tohto zoznamu ti nebude v mobile len zaberať miesto, naopak každá z nich ti bude užitočná!

Načo ďalšie zbytočné reči, poďme rovno na to! Tu je zoznam šiestich slovenských aplikácií, ktoré by v tvojom mobile určite nemali chýbať:

Sygic

Z malého slovenského startupu vyrástla v priebehu 11 rokov úspešná firma, ktorej aplikácia si získala už viac ako 100 miliónov používateľov. Nejde vôbec o náhodu, ale o zaslúžený úspech. Sygic totiž ponúka najkvalitnejšiu offline navigáciu na svete a to je niečo, čo sa nepochybne zíde každému jednému z nás. Aj napriek tomu, že aplikácia nepotrebuje pripojenie na internet, človek sa na ňu môže plne spoľahnúť kedykoľvek, kdekoľvek. Sygic ťa vždy bezpečne dostane do cieľa vašej cesty, rovnako, ako ti v prípade potreby pomôže nájsť v okolí čerpacie stanice, reštaurácie či turistické destinácie. Sygic v mobile teda predstavuje spoľahlivého a užitočného spoločníka na cestách, ktorý sa nepochybne zíde každému z nás.

1462622742_sygic-gps-navigation-5

foto: droid-mod.ru

 

 

HopIN

Aplikácia, ktorá vytvára svet jednoduchého cestovania pre každého Slováka. HopIN vznikol v roku 2012, ako prvá slovenská aplikácia na objednávanie taxíkov cez mobil či tablet. Okrem toho, že sa vďaka HopINu človek vyhne zdĺhavému čakaniu na linke dispečingu, mu táto aplikácia ponúka hneď viacero funkcií, vďaka ktorým necháva bežné taxi služby vo svojom tieni. HopIN totiž umožňuje používateľovi zúžiť parametre vyhľadávania tak, aby si mohol privolať taký typ vozidla, aký potrebuje, s dobrým hodnotením a za takú cenu, akú plánuje zaplatiť. Okrem toho ponúka obrovskú výhodu v podobe možnosti sledovania polohy taxíku, na ktorý človek práve čaká. Aplikácia následne posiela notifikáciu o príjazde taxíku a po jazde tiež umožňuje hodnotiť vodiča či prezerať si históriu jázd. Ide o aplikáciu, ktorej stiahnutím si môžete mnohonásobne zjednodušiť život.

image_1411974552

foto: hopin.sk

 

BeeSafe

BeeSafe je slovenská aplikácia, ktorá sleduje pravidelnú aktivitu používateľa a automaticky vyhodnotí, keď sa nachádza v nebezpečenstve. Bezpečnostná aplikácia pracuje na základe opakovanej aktivity používateľa, sleduje jeho reakcie a analyzuje, či sa nachádza v bežnej situácii, alebo sa okolo neho deje niečo nezvyčajné, kvôli čomu by mohol byť v ohrození. Vďaka BeeSafe sa vám nestane, že v ohrození nestihnete privolať pomoc a to je niečo, čo vám môže v konečnom dôsledku zachrániť život.  BeeSafe pravidelne kontroluje, či ste v bezpečí a podľa toho vie, kedy automaticky notifikovať vašich priateľov cez e-mail, sms alebo BeeSafe správy. Táto aplikácia je teda viac, než len užitočná a jej prítomnosť vo vašom mobile by mala byť samozrejmá vec.

maxresdefault

foto: youtube.com

 

Divano

Aplikácia Divano sa vie na jeden klik spojiť s televíznym programom, ktorý práve sleduješ a umožňuje cez reklamné pauzy sledovať jedinečný obsah s ním spojený. Stáva sa najrýchlejším zdrojom všetkých informácií zo sociálnych sietí a navyše prináša zaujímavé príspevky z jeho zákulisia, v podobe rôznych noviniek a exkluzívneho video obsahu. Divano sa s televíziou dokáže spojiť použitím zvukového pripojenia. Hneď po spojení umožňuje používateľovi sledovať jedinečný obsah zo zákulisia programu, ktorý práve v televízií pozerá, zároveň umožňuje sledovať príspevky s ním súvisiace na sociálnych sieťach, ako aj rozprávať sa s komunitou, prostredníctvom komentárov, kvízov či hlasovaní.

CRRdvuLWsAArzkV

foto: klear.com

 

miniFAKTURA

MiniFAKTÚRA rieši to, čo ťaží asi väčšinu podnikateľov na Slovensku, zdĺhavú a otravnú fakturáciu. Šikovná aplikácia ponúka možnosť bezplatne vystavovať profesionálne faktúry úplne jednoducho, cez mobil alebo tablet. Ide o inteligentné riešenie, ktoré už teraz šetrí mnohým podnikateľom kopu času. Aplikácia umožňuje vytvoriť faktúru, ktorá je okamžite pripravená na tlač, či odoslanie mailom aj bez pripojenia na internet, takže pre každého používateľa je to až úžasne jednoduché. Minifaktúra samozrejme ponúka aj online verziu, vďaka ktorej môžeš fakturovať nie len cez mobil a tablet, ale aj notebook. Všetky vytvorené faktúry sa dajú navyše synchronizovať s inými zariadeniami. Vďaka minifaktúre už nebudeš musieť faktúry nosiť účtovníkovi a on sa nebude musieť trápiť s ich nahadzovaním do počítača. S minifaktúrou je to všetko oveľa jednoduchšie.

 

faktury_miniweb

foto: minifaktura.sk

 


Slido

Vďaka Slido sa už nikdy nestane, že bude na konferencii alebo prednáške nuda. Poznáš to, po prednáške sa vždy spíker opýta publika, či má nejaké otázky. Každému z ľudí sediacich pred ním hneď napadne aspoň jedna vec, ktorú by sa spýtal, avšak drvivá väčšina svoju otázku nepoloží pretože sa napríklad hanbí. No a potom prichádza čas na využite sli.do. Užitočná aplikácia ponúka možnosť zapojiť sa do konverzácie bez toho, aby si povedal jediné slovo. Cez sli.do totiž budeš môcť posielať otázky priamo spíkrovi, ktorému sa zobrazia na displeji a bude na ne môcť odpovedať. Stačí ak si zadáš v aplikácií kód eventu, na ktorom práve si a budeš sa môcť pýtať, koľko len chceš. Sli.do je super pomôckou, ktorá robí konferencie a prednášky oveľa živšími.

slido_Festival_of_Marketing_London_presentation-copy-e1453215537858

foto: blog.sli.do

zdroj titulnej fotografie: androidpit.com/sli.do

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech