TOP 6 slovenských biznisov, ktoré zlepšujú život našim štvornohým miláčikom

  • Vytvoriť projekt, ktorý pomáha ľuďom a nazývame ho sociálne prospešným podnikaním, je obdivuhodné. No čo tak pomáhať svojím biznisom nielen Slovákom, ale aj ich domácim miláčikom?
collageedqwdqef
Sušienkovo/ Mishiko
  • Vytvoriť projekt, ktorý pomáha ľuďom a nazývame ho sociálne prospešným podnikaním, je obdivuhodné. No čo tak pomáhať svojím biznisom nielen Slovákom, ale aj ich domácim miláčikom?

Toto sú slovenské značky, ktoré robia často nudný svet psov či mačiek farebnejším.

Mishiko

Úspešný slovensko-ruský startup Mishiko je dnes medzinárodným projektom s pobočkami v Bratislave, Moskve, Nižnom Novgorode a Ázii. Projekt od svojho vzniku v roku 2015 získal finančné prostriedky vo výške viac než 2 milióny dolárov. Vyvinul inteligentný obojok pre psov, ktorý podľa GPS monitoruje polohu tvojho psa, ale tiež jeho zdravotný stav.

V odolnom a vodotesnom hliníkovom tele má zabudované aj automatické osvetlenie, aby bol pes viditeľný za tmy. Je štýlový navonok a „nadupaný“ vo vnútri. Nabiješ ho jednoducho bez akýchkoľvek káblov a zapneš ho potrasením. To všetko pre bezpečnosť tvojho milovaného psa.

Foto: Mishiko

Mls a MlsCafé

Dva projekty Slovenky Mie Kuru­covej sú už najmä v Bratislave preslávené. Mls je unikátna psia a mačacia pekáreň na Škultétyho ulici, v ktorej peci sa pečú tie najchutnejšie dobroty pre zdravie zvieracích miláčikov. Zakladateľky už mali dosť nekvalitných krmív predávaných v obchodoch, ktoré zvieratám spôsobujú zdravotné problémy, a rozhodli sa založiť svoj biznis na kvalitných surovinách výhradne od slovenských dodávateľov.

Recepty pripravovali spolu s veterinárom a odborníkom na zvieraciu stravu. Jej základom je tak najmä vysoký podiel mäsa, doplneného zeleninou, ovocím, bylinkami a semienkami. K tomu bol už len krok k psej kaviarni MlsCafé, kde tvojho psa obslúžia ako kráľa a ešte sa s ním aj pohrajú.

Foto: Mls

Petbelle

Nielen krmivo, ale aj kozmetické prípravky pre psov, ktoré bežne nájdeš v obchodoch, sú plné chemikálií a škodlivých látok. Prečo psa šampónovať jedmi, keď na svoje telo dávame bio a eko prípravky? Zvierací organizmus je pritom na chemikálie ešte citlivejší. Slováci Martin Teren s otcom sa rozhodli proti tomu zakročiť a prišli na trh s jedinečnou prírodnou a ručne vyrábanou kozmetikou pre psov a mačky Petbelle.

Vyriešili tak problém mnohých psíčkarov, ktorí na trhu nevedeli nájsť kvalitnú zvieraciu kozmetiku za dobrú cenu. Martinov otec pracoval 40 rokov v chemickom priemysle, preto mu pomohol vytvoriť špeciálne šetrné receptúry produktov Pet Balsam a Pet Sapo.

Foto: Petbelle

Sušienkovo

Roztomilý obchodík, ktorému „šéfujú“ dvaja chlpáči Sušienka a Špagetka, no v skutočnosti ho založili Slováci Alie Lengyelová s Matejom Tomanom. Rozmaznávanie zdravými psími maškrtami, akého sa dostávalo im psím miláčikom, chceli poskytnúť aj ostatným psom. Prerazili tak s bezlepkovými sušienkami plnými zeleniny, ovocia a mäsa od lokálnych farmárov. Dokonca s vtipnými názvami – napríklad Losie bobky z voľne žijúcich lososov. :)

Neskôr k nim pridali domáce konzervy plné živín z organických surovín a sušené stejkové mäso. Dnes majú v ponuke aj kozmetiku špeciálne určenú domácim miláčikom, zdraviu prospešné hračky či mäkké pelechy z eko materiálov. S produktami od Sušienkovo je skrátka každý chlpáč ako v raji.

Foto: Sušienkovo

Snootik

Táto jedi­nečná apli­ká­cia je založená na prepojení zvierat, ich majiteľov a veterinárov. Náj­deš v nej všetky zdra­votné záznamy tvojho zvie­ratka, objed­náš ho k vete­ri­ná­rovi, kúpiš krmivo, či pozveš sym­pa­tickú slečnu na ven­če­nie psíka. Aplikácia totiž slúži aj ako sociálna sieť pre psov a ich majiteľov. Celý svet svojho štvornohého miláčika budeš mať vo svojom smartfóne.

Prostredníctvom aplikácie tiež budeš môcť finančne podporiť tie zvieratá, ktoré svoj domov stratili. Celý projekt je zatiaľ len vo vývoji, no má veľký potenciál. Aplikáciu si budeš môcť stiahnuť už čoskoro.

Foto: Snootik

Lavpet

Originálny e-shop s nádherným dizajnom založený skutočnými milovníkmi zvierat. Na svojom webe ponúka len overené top značky pre zvieratá, ktoré prospejú ich zdraviu a kondícii. Či už ide o zdravé krmivo, maškrty, prírodnú kozmetiku, bezpečné hračky a doplnky, všetko je starostlivo vybrané pre prosperitu a pohodlie zvieraťa.

Okrem toho sa snažia zvieratám aj pomáhať, k dispozícii majú odborníčku MVDr. Zuzanu Juhádzovú, ktorá ti pomôže vyriešiť obavy o tvojho štvornohého miláčika, Martin Martiš zas pomôže s výcvikom psa. Lavpet poskytuje tiež nezištnú pomoc slovenským útulkom, zverejňuje ich ponuky a organizuje mesačné zbierky pre útulky.

Foto: Lavpet

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK