TOP bezpečná investícia, ktorú Slováci ľahko pochopia. Zoznam aktuálnych ponúk pozemkov

  • Pozemok je jednoznačne stálou a bezpečnou investíciou, ktorá sa časom len zhodnocuje
  • Pozri si prehľad toho najlepšieho, čo slovenský trh ponúka
Pozemok a mapka Slovenska s vyznačenými bodmi.
Ilustračné foto, Nehnuteľnosti.sk/Screenshot, Google Maps/Screenshot
  • Pozemok je jednoznačne stálou a bezpečnou investíciou, ktorá sa časom len zhodnocuje
  • Pozri si prehľad toho najlepšieho, čo slovenský trh ponúka

Nehnuteľnostiam na trhu nepraje obdobie plné neistoty. Ceny skáču nahor a dolu, úrokové sadzby rastú a o komerčné či bytové budovy je stále menší záujem. Mnohé developerské firmy padajú a investori sa držia bokom. Avšak pozemky zostávajú výnimkou, keďže si udržiavajú svoju hodnotu.

Pozemky sú kľúčové pre firmy, ktoré sa snažia rozšíriť svoje podnikanie, či už ide o spustenie novej pobočky v zahraničí alebo o budovanie skladových a logistických centier. Developerské spoločnosti, ktoré plánujú vytvoriť obytné zóny alebo kancelárie, musia premýšľať, kam sa oplatí investovať.

Investícia do pozemku je bezpečná a s časom prináša zisk. Portál Nehnuteľnosti.sk ponúka atraktívne pozemky na Slovensku, ktorých cena je vzhľadom na polohu a veľkosť mimoriadne lákavá.

Investičný pozemok v Tepličke nad Váhom

Jednou z mimoriadne zaujímavých ponúk, na ktorú sme narazili na portáli Nehnuteľnosti.sk, je investičný pozemok v Tepličke nad Váhom

Pozemok je umiestnený 1,5 kilometra od kľúčovej križovatky na Košickej ulici v Žiline, leží na ceste medzi mestom a fabrikou Kia Motors smerom na Terchovú. Predstavuje skvelú možnosť pre investíciu.

Pozemok má rozlohu 12 600 m2 s cenou 110 eur za meter štvorcový. 

Pozemok pre komerčné účely

V oblasti Vrakuňa, neďaleko letiska, je na predaj pozemok vhodný pre komerčné účely alebo ako miesto pre zberné stredisko.

Pozemok umožňuje pripojenie na kanalizáciu, vodovod a elektriku. Spadá do kategórie ostatná plocha a orná pôda. Obec aj stavebný úrad už súhlasili so zriadením unimobunky a oplotenia.

Pozemok na predaj.
zdroj: Google Maps/Screenshot

Nachádza sa v lokácii s veľkým potenciálom, len pol hodiny od centra Bratislavy a päť minút od obchodného centra Avion. Pozemok má veľkosť 13 000 metrov štvorcových a cena za meter štvorcový je stanovená na 21,54 eur. To znamená, že celková cena predstavuje 280 000 eur.

Pozemok na výstavbu obchodu, kancelárií, hál či skladov

Ďalšou zaujímavou ponukou na portáli Nehnuteľnosti.sk je rozľahlý pozemok v Nových Zámkoch

Pozemok je ideálny na výstavbu obchodu, kancelárií, hál, skladov alebo priestorov na poskytovanie služieb a výroby. Vďaka svojej polohe v meste zabezpečuje skvelú dostupnosť pre osobnú i nákladnú dopravu.

Okrem toho pozemok disponuje novým prístupom a pripojením z hlavnej cesty. Nové Zámky, kde sa pozemok nachádza, ležia približne 38 km od Nitry, 30 km od Komárna, 110 km od Bratislavy a 75 km od Győra v Maďarsku.

Pozemok pokrýva plochu 23 943 metrov štvorcových a cena za meter štvorcový je 39,47 eura. Celkovo tak pozemok stojí 944 982 eur.

Pozemok pre podnikateľov

Pozemok na podnikanie v Malom Šariši pri Prešove je na predaj s mnohými možnosťami využitia. Územný plán ho určuje ako plochu pre výrobu a sklady.

Nachádza sa len päť minút jazdy od centra Prešova, blízko križovatky diaľnice D1 a ciest R4 a I18. Jeho poloha a veľkosť sú atraktívne pre budovanie výrobnej haly či skladu, ale otvára sa aj priestor pre iné využitie. Všetky potrebné siete ako elektrina, plyn, voda a kanalizácia sú hneď vedľa pozemku.

Pozemok má rozlohu 44 101 metrov štvorcových a cena za každý meter štvorcový je 54 eur. To znamená, že celková cena pozemku je 2 381 454 eur.

Jedinečná priemyselná zóna

V obci Veličná pri Dolnom Kubíne sa nachádza jedinečná priemyselná zóna s dobrou logistickou dostupnosťou na hlavný cestný ťah smerom na Žilinu. Územný plán umožňuje záujemcom postaviť objekty pre firemné potreby.

Pozemkom prechádza vodovodná sieť hneď vedľa cesty, v susedstve sa okrem toho aktuálne stavia trafostanica a odpadová voda sa odvádza do žumpy.

Parcelu možno rozčleniť na dve alebo tri menšie časti, no predávať sa bude ako celok záujemcom.

„Cena 113 eur/m² je za 4 407 m². V prípade záujmu len o hlavnú jednu parcelu 3 503 m², bez ostatných spolu podielov, tak tá je samostatne v cene 455 000 eur,“ píše sa v inzeráte na portále Nehnuteľnosti.sk.

Zdroje: Nehnuteľnosti.sk 1, Nehnuteľnosti.sk 2, Nehnuteľnosti.sk 3, Nehnuteľnosti.sk 4, Nehnuteľnosti.sk 5

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá