Top destinácia Slovákov je zavalená COVIDom. Dnes začínajú platiť tvrdé opatrenia, žiadne žúry ani hudba

  • Na ostrove večierkov Mykonos zaviedli zákaz nočného vychádzania a hudby
  • Organizátori súkromných zhromaždení viac ako 20 ľudí riskujú pokuty do výšky 200 000 eur
mykonos grécko
Pixabay/ wa11nut
  • Na ostrove večierkov Mykonos zaviedli zákaz nočného vychádzania a hudby
  • Organizátori súkromných zhromaždení viac ako 20 ľudí riskujú pokuty do výšky 200 000 eur

Grécko v sobotu zaviedlo päťhodinový zákaz nočného vychádzania a ďalšie obmedzenia na obľúbenom turistickom ostrove Mykonos, pretože tam nastáva „znepokojujúci nárast v miestnom prenose ochorenia COVID-19„. Oznámili to grécki predstavitelia, na ktorých sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Chýba ti dovolenka?

Medzi zavedenými opatreniami je zákaz nočného vychádzania od 01.00 h do 06.00 h a zákaz púšťať hudbu v baroch, kluboch aj reštauráciách. Opatrenia vstupujú do platnosti ihneď a budú trvať do 26. júla, spresnil vo vyhlásení minister pre civilnú ochranu Nikos Hardalias.

Vyzývame obyvateľov, návštevníkov a majiteľov podnikov na našom krásnom ostrove, aby opatrenia poctivo dodržiavali… Takto môžeme dostať šírenie koronavírusu rýchlo pod kontrolu a Mykonos sa vráti do normálu,“ napísal Hardalias.

Mykonos ako jedna z najviac navštevovaných destinácií Grécka priláka ročne státisíce turistov – vrátane plynulého prúdu celebrít. Ostrov v súostroví Kyklady v Stredozemnom mori má malebné pláže a rušný nočný život. Grécky ostrov si obľúbili aj Slováci.

Grécke úrady však najnovšie znepokojilo množstvo tajných večierkov, ktoré sa konajú v početných vilách na ostrove. Hardalias 15. júla varoval, že aktívne prípady nákazy narástli na Mykonose štvornásobne, a to na vyše 300 len za týždeň.

V sobotu upozornil, že organizátori súkromných zhromaždení viac ako 20 ľudí riskujú pokuty do výšky 200 000 eur.

Grécko zaznamenáva v posledných dňoch súvislý nárast v prípadoch ochorenia COVID-19, väčšina z nich sa pripisuje nákazlivejšiemu variantu koronavírusu delta. V piatok bolo celoštátne hlásených takmer 2700 nových prípadov – pre porovnanie, pred troma týždňami ich bolo necelých 400.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK