TOP miesta v Brne, kam sa oplatí ísť na naozaj kvalitnú kávu

  • Množstvo mladých Slovákov našlo svoj nový alebo dočasný domov v druhom najväčšom českom meste. No ak aj nebývaš v Brne, rozhodne si nenechaj ujsť miestnu vychytenú kávovú scénu a najlepšie kaviarne, ktoré stoja za návštevu.
collage
fb/Art cafe bar Morgal, Monogram espresso bar, Cafe bar Mymika
  • Množstvo mladých Slovákov našlo svoj nový alebo dočasný domov v druhom najväčšom českom meste. No ak aj nebývaš v Brne, rozhodne si nenechaj ujsť miestnu vychytenú kávovú scénu a najlepšie kaviarne, ktoré stoja za návštevu.

SKØG Urban Hub

Tento podnik je najväčšou kaviarňou v celom Brne. Jej veľkosť však nie je jediným aspektom, ktorým sa odlišuje od konkurencie. Káva v SKØG pochádza z ich vlastnej pražiarne Rusty Nails Coffee Roasters a distribuuje sa do viacerých podnikov v celom Česku. V tomto podniku si na svoje prídu klasici aj vyznávači filtrovanej kávy, cold brew či Cascara Fizz. Kávu, ktorá poteší tvoje chuťové poháriky, si môžeš kúpiť a vziať aj domov.

Foto: skog.cz

V Melounovém cukru

Kaviareň je pomenovaná po rovnomennej knihe spisovateľa Brautigana, ale nikto ju nenazve inak než „Cukr“. Okrem kávy podnik ponúka aj bezkonkurenčné zákusky a ten najlepší cheesecake v meste. Všetky dezerty si kaviareň pečie sama, mnoho z nich dokonca podľa vlastnej receptúry. Unikátnym nápojom Cukru je takzvaná Babiččina paruka, ktorá je charakteristická kúskom cukrovej vaty na vrchu. Pri návšteve ťa privíta spev Michaela Jacksona znejúci z reproduktorov a na stole ťa bude vždy čakať aj čerstvý kvet.

Foto: facebook.com/V melounovém cukru

Café Momenta

Momenta sa nachádza na jednom z najkrajších námestí v Brne. Všetky ponúkané druhy kávy vopred testuje a „cuppuje“ aj s hosťami a preto sa ti na stôl dostane vždy len to najlepšie. Kaviareň neustále napreduje a skúša nové veci. Hitom tohoto leta je napríklad espreso s ružovým tonikom. Interiér kaviarne je detailne prepracovaný, no v týchto letných mesiacoch stojí za zváženie aj originálna vonkajšia záhradka s výhľadom na trhovisko.

 

 

 

 

Foto: wikipedia.org

Coffee bar Mymika

Názov kaviarne je originálne skratkové slovo vyjadrujúce MY MIlujeme KÁvu. Ide o podnik s rodinnou atmosférou, ktorý si dáva záležať na výbere tých najlepších surovín. V Mymike je vždy na prvom mieste spokojnosť zákazníkov a neustále sa snaží, aby chuťové poháriky jej hostí jasali. Podnik ponúka aj raw dobroty bez laktózy a lepku. Tak si na svoje prídu aj labužníci s rôznymi diétami. V ponuke sa nachádza aj niekoľko slaných pochutín inšpirovaných severskou kuchyňou, do ktorej sa majitelia kaviarne zamilovali počas svojho cestovania po svete.

Foto: facebook.com/Cafe bar Mymika

Art Café Bar Morgal

Morgal je miestom histórie, umenia, myšlienok a ľudí. Kaviareň je spätá s kostolom sv. Tomáša a pri reštaurátorských prácach v nej dokonca objavili vzácne barokové fresky. Káva pochádza z vychytenej berlínskej pražiarne Bonanza, ale ak máš chuť na niečo iné, môžeš sa nechať potešiť horúcou čokoládou z 55% alebo 70% kakaa.

Foto: facebook.com/Art cafe bar Morgal

Café Atlas

Atlas je rajom študentov a freelancerov. Tí tu trávia celý deň, stretávajú sa tu, pracujú a navzájom sa inšpirujú. Kaviareň si mnoho návštevníkov obľúbilo aj kvôli jej chutným raňajkám a obedom, ktoré rátajú aj s vegetariánmi. V Atlase sa starajú o to, aby mohli každý deň hostí prekvapiť niečim novým a sezónnym. Samozrejmosťou je tu aj príjemná atmosféra a milý personál.

Foto: facebook.com/Cafe Atlas

MONOGRAM Espresso Bar

Tento podnik je miesto, kde si človek vychutná kvalitný dúšok kávy a zároveň sa môže naučiť niečo nové. Organizujú sa tu degustácie kávy a školenia v príprave kávy ako pre laikov tak i pre profesionálov. V MONOGRAMe môžeš ochutnať niekoľko kávových špecialít, či už sezónne kávové drinky alebo alternatívne prípravy kvalitnej výberovej kávy.

Foto: facebook.com/Monogram espresso bar

V Brne samozrejme nájdeš ešte viac úžasných podnikov, z ktorých každý má osobitú atmosféru. Toto mesto určite stojí za návštevu, pretože miestna gastronomická scéna prekvitá a tá baristická a kávová sa snaží vyrovnať svetovej úrovni. Navyše, lokálne ceny sú prijateľné pre každého študenta či mladého freelancera. :)

Zdroj: forbes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech