Top tipy z Netflixu, ktoré nebudú pre teba len stratou času

  • Toto je výber noviniek, ale aj starších vecí, ktoré ti na Netflixe možno ušli.
  • Ide o filmy a seriály, ktorá ťa zabavia a motivujú
  • Takže Netflix and chill.
nino
wikimedia.org, unsplash.com
  • Toto je výber noviniek, ale aj starších vecí, ktoré ti na Netflixe možno ušli.
  • Ide o filmy a seriály, ktorá ťa zabavia a motivujú
  • Takže Netflix and chill.

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates

Táto horúca novinka dorazila na Netflix pred víkendom a my nemôžeme inak než ti ju odporučiť. Zatiaľ je zverejnená prvá časť trojdielnej limitovanej série a ponúka poznanie mysle zakladateľa Microsoftu. Ako to v prípade dokumentov býva, Bill o sebe nehovorí, ale túto úlohu preberá jeho rodina, zamestnanci, priatelia a kolegovia. Spôsob akým Gates myslí a uvažuje nad vecami je absolútne fascinujúci.

Okrem toho séria ponúka nahliadnutie do Billovho každodenného života a do jeho súkromia. Vynechaný nie je ani pohľad na jeho charitatívnu prácu. Za nás určite must watch.

Trump: An American Dream

Táto séria z roku 2017 si posvietila na prezidenta USA. Tvoria ju zozbierané nahrávky Donalda Trumpa a vyjadrenia (prevažne novinárov), ktorí ho spovedali 50 rokov. Jedna časť dokumentu trvá hodinu a celá séria má 4 časti, ktoré mapujú vývoj súčasného prezidenta. Budeš tak svedkom jeho začiatkov na Manhattane a jeho prvých rozhovorov pre televízie. Mladý Donald je šarmantný, charizmatický a plne si vedomý toho, čo sa od neho očakáva.

Vďaka tejto sérii sa dozvieš viac nielen o osobnosti Donalda Trumpa, ale aj o vývoji situácií, ktoré formovali ľudí v USA. Ak máš pred sebou 4 hodiny nič nerobenia, určite si tento dokumentárny seriál nenechaj ujsť.

Jobs

Stevovi Jobsovi, ktorý bol zakladateľom spoločnosti Apple a pravdepodobne najväčším vizionárom 20. storočia je venovaný ďalší film, ktorý vznikol ešte v roku 2013. Jobsa tu stvárňuje Ashton Kutcher, ako génia a skvelého obchodníka, ktorého zaujímali a dokázali inšpirovať tie najbežnejšie a triviálne veci. Pokiaľ nevieš čo so zvyškom soboty, tak tento film môže byť pre teba príjemnou oddychovkou.

Viac si môžeš prečítať tu>>Si to, čo pozeráš. Televízne programy výrazne ovplyvňujú tvoje IQ

The Great Hack

Na Netflixe sa nedávno objavil originálny dokument, ktorý sa venuje afére Cambridge analytics. The Great Hack ti zrozumiteľnou formou  a pomocou jednoduchého storytellingu vysvetlí, akým spôsobom sa o tebe zhromažďujú dáta zo sociálnych sietí, reklám, ale aj z každého ťuknutia do internetového vyhľadávača.

Tento dokument ti zrozumiteľne objasní prečo je to problém a aké dôsledky to môže mať. Nie je dôležité či sa ti objaví na Facebooku reklama na Rexonu, alebo Axe. Je to o tom, že dáta, ktoré sú o tebe zozbierané sú použité na ovplyvňovanie a manipuláciu politickej situácie v rozličných krajinách. Viac o tom, ako sa využívajú údaje napríklad aj zo zákazníckych kariet sa dozvieš aj na instagromovom profile investigatívneho novinára Adama Valčeka. Vysvetľujúce storky venoval aj metadátam.

 

Mindhunter

Vieš ako začínala behaviorálna analýza serióvých vrahov? Mindhunter je americký kriminálny televízny seriál nakrútený podľa knihy Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit od Johna E. Douglasa a Marka Olshakera. Prvá séria mala premiéru ečte 13. októbra 2017 na Netflixe a tá druhá uzrela svetlo sveta v auguste.  Seriál ponúkne komplexný pohľad na začiatky vyšetrovateľov špecializujúcich sa na pátranie po sériových vrahov pomocou anylýzy ich psychiky a správania. Tento zaujímavý kúsok odporúčame na 100%. Jedna séria ťa zamestná na celý deň.

Dirty money

Prvý diel série sa venuje spoločnosti Volkswagen. Prechádza kauzami ako boli napríklad podvody pri emisných testoch. Ďalšie diely upriamujú pozornosť na zdravotníctvo, ale aj špinavé cesty bánk a kartelov. Trump a jeho podvody sú už len pomyselnou čerešničkou na torte. Jednotlivé diely v divákovi vyvolávajú celú škálu pocitov od zhnusenia až po čistý hnev.

Investigatívna séria Netflixu predstavila dokumenty, ktoré si neberú servítky a neboja sa posvietiť na veci, o ktorých by sa bežný človek dozvedal len ťažko. Dirty money ti síce neurobí krajší deň, ale nepochybne ťa v určitom smere obohatí.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech