Toto je 15 užitočných stránok, vďaka ktorým získaš vedomosti na nezaplatenie

  • Ak chceš kariéru, po ktorej túžiš, musíš spraviť niečo viac ako ostatní
  • 15 stránok, vďaka ktorým získaš nové vedomosti a súčasne ti pomôžu s tvojimi akademickými povinnosťami
študenti a vzdelávanie
Unsplash/Oscar Chevillard, Unsplash/Magnet.me,
  • Ak chceš kariéru, po ktorej túžiš, musíš spraviť niečo viac ako ostatní
  • 15 stránok, vďaka ktorým získaš nové vedomosti a súčasne ti pomôžu s tvojimi akademickými povinnosťami

Aj keď mnohí už akademický rok začali – pravdepodobne prevažne v podobe dištančnej výučby –, väčšine študentov štartuje zimný semester až koncom septembra. Či už si začal alebo nie, vzdelávať sa je potrebné celý život. A keďže súčasné okolnosti poväčšine neumožňujú prítomnosť študentov v prednáškových miestnostiach, je šanca, že ti popri škole ostane čas aj na získavanie nových vedomostí.

Aby sme ti to uľahčili v oboch prípadoch, rozhodli sme sa vybrať 15 stránok, vďaka ktorým bude tvoje štúdium jednoduchšie a zároveň sa naučíš niečo nové. Pre väčšinu zdrojov je nutná znalosť anglického jazyka, vybrali sme však aj také, kde si vystačíš so slovenčinou.


TED Talks

Prednášky prinášajúce inšpiratívny obsah od odborníkov z celého sveta. Od najlepších spíkrov odporúčame odpozerať spôsob, akým svoje myšlienky prezentujú, počas vlastnej prezentácie tak budeš môcť zabodovať. Videá sú krátke a výstižné. V prípade, že ti angličtina robí problém, tie najpopulárnejšie prednášky sú prekladané do množstva jazykov, nájsť môžeš aj slovenské titulky.

Project Gutenberg

Ak potrebuješ bezplatný online prístup k literárnym textom, táto stránka ti môže pomôcť. Nájdeš tu literatúru od popredných svetových autorov, na ktorú vypršali autorské práva v USA a je možné ju voľne šíriť. Vieš sa tak dostať k viac než 60-tisíc publikáciám.

Google Scholar

Pomocou tohto vyhľadávacieho nástroja sa dostaneš k vedeckej literatúre a rôznym akademickým zdrojom. Na jednom mieste tak získaš prístup k práci od akademických vydavateľov či vedeckých časopisov. Tento nástroj tiež umožňuje ukladanie dokumentov do užívateľskej knižnice, kde budeš mať všetky potrebné materiály dohromady.

Quizlet

Platforma na vytváranie výukových kartičiek, kde si môžeš napísať to najdôležitejšie z daného seminára či prednášky. Svoj obsah uložíš do dvojstranných kartičiek, vďaka čomu sa učebnú látku naučíš rýchlejšie a efektívnejšie. Užívatelia Quizlet chvália hlavne z dôvodu, že je veľmi užitočnou pomôckou na učenie sa slovíčok.

Evernote

Aplikácia určená na zapisovanie najrôznejšieho typu poznámok a ich archiváciu. Zároveň môžeš spolu s ostatnými zdieľať vytvorené študijné materiály. Užívateľov tiež poteší dostupnosť českého jazyka a možnosť využívania desktopovej verzie.

Digitálna garáž

Tento kurz je povinnou jazdou zrejme každého “markeťáka”. Po absolvovaní hlavného kurzu základov digitálneho marketingu získaš certifikát, ktorý vyžadujú viaceré marketingové agentúry. K dispozícii je však viacero modulov. Prostredníctvom nich sa dozvieš užitočné informácie o propagácii firmy, alebo o potrebách zákazníkov a ich správaní na internete. Výhodou je slovenský jazyk.

Google rúca „vysokoškolský diplomový systém“. Ponúka certifikáty, vďaka ktorým nepotrebuješ titul

HubSpot Academy

Opäť užitočná stránka pre študentov pohybujúcich sa v okolí marketingu, prípadne ľudí, ktorých táto sféra zaujíma. HubSpot pripravuje kurzy z digitálneho marketingu zábavnou a pútavou formou.

Duolingo

Najpopulárnejšia bezplatná platforma pre ľudí, ktorí majú za cieľ naučiť sa nový jazyk. Nanešťastie, slovenčinu by si tu hľadal len márne. Využiť však môžeš češtinu, pre ktorú je dostupná možnosť napredovať v anglickom jazyku od úplných základov. Ak už angličtinu ovládaš, vyskúšaj nejaký netradičnejší jazyk ako napríklad japončina. Duolingo je hravé a návykové. Tvoju pozornosť udržiava rôznymi odmenami v podobe virtuálnych peňazí či odomykaním nových úrovní.

Grammarly

Textový editor, pomocou ktorého skontroluješ pravopis v anglických textoch. Grammarly odhalí gramatické a interpunkčné chyby a následne ti navrhne, ako tieto nedostatky upraviť. Rovnako zistíš skóre čitateľnosti, alebo to, ako vyznie tvoj text pre adresáta – formálne, prívetivo či optimisticky.

FutureLearn

Dištančné vzdelávanie si mohli vyskúšať používatelia tejto stránky ešte predtým než nás k tomu donútila pandémia. Baví ťa história, psychológia či matematika? Prostredníctvom FutureLearn máš možnosť získať ďalšie vedomosti v rôznych oblastiach. Počas toho, ako kurz prebieha, môžeš diskutovať o problematike s ostatnými študujúcimi, pričom do diskusie sa zapájajú aj pedagógovia.

Socializmus v školstve na Slovensku pomaly končí. Musela nás však vyfackať nútená digitalizácia

Coursera

Vzdelávacia platforma, ktorá má partnerstvá s najlepšími univerzitami a organizáciami sveta a ponúka množstvo kurzov zadarmo. Môžeš sa zapísať do online kurzu, ktorý trvá aj niekoľko týždňov. Pozeráš online prednášky od výmyslu sveta, vypĺňaš k nim interaktívne kvízy a spracovávaš zadania od lektora.

edX

Podobné ako dve predchádzajúce stránky. Vďaka edX máš prístup k viac než dvetisíc kurzom od popredných vzdelávacích inštitúcií z celého sveta. O kvalite tejto platformy svedčí skutočnosť, že ju využívajú milióny študentov.

Todoist

Prehľadná aplikácia na tvorbu zoznamu úloh, ktorá ponúka aj webovú verziu a je v češtine. Všetky povinnosti máš na jednom mieste a môžeš ich tak organizovať do rôznych kategórií. Jedna z najpopulárnejších aplikácii tohto typu, ktorá je využívaná 25 miliónmi ľudí.

Lifehacker

Stránka o všetkom. Vždy tu nájdeš niečo zaujímavé, čo si nevedel. Ponúka návod, ako robiť veci lepšie, rýchlejšie a rozumnejšie. Cieľom Lifehackeru je pomôcť svojim čitateľom prežiť v modernom svete.

Student Recipes

Aby si mohol podať ten najlepší študijný výkon, je dôležité poskytnúť organizmu kvalitnú a vyváženú stravu. Portál Student Recipes ti s týmto pomôže, keďže ponúka širokú škálu jednoduchých receptov, ktoré pripravíš veľmi rýchlo. Nájdeš tam takisto hodnotenia jednotlivých jedál.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK