Toto je 15 výhovoriek, kvôli ktorým sa nevieš pohnúť ďalej

 • Poznáš to. Všetci občas použijeme nejakú nevinnú výhovorku, aby sme sa dostali z vecí, na ktoré nemáme náladu. Určite si už aj ty aspoň raz povedal: „Prepáč, láska, som príliš unavený“ alebo „Nemôžem. Mám termín u zubára“. Možno si prešiel na vyšší level a spomenul dokonca pravidelnú návštevu fitka.
crazy-guys-hipster-hipster-boy-hipster-boys-Favim.com-141275
 • Poznáš to. Všetci občas použijeme nejakú nevinnú výhovorku, aby sme sa dostali z vecí, na ktoré nemáme náladu. Určite si už aj ty aspoň raz povedal: „Prepáč, láska, som príliš unavený“ alebo „Nemôžem. Mám termín u zubára“. Možno si prešiel na vyšší level a spomenul dokonca pravidelnú návštevu fitka.

Toto všetko sú ale výhovorky a v skutočnosti len nemáš náladu, tvoj chrup je v poriadku a pod návštevou fitka si mal namysli seriálový maratón.

Nič sa nedeje. Tieto výhovorky nie sú nič závažné. Len všetci vieme, že keď raz začneme, je ťažké prestať. A takto to pokračuje, až sa napokon počuješ hovoriť niečo ako: „Aj by som začal podnikať, ale nemôžem zohnať kapitál“

secretwindow

foto: emmakwall.com

 

Ale teraz naozaj. Je toto skutočne výhovorka pre veci, ktoré chceš robiť, ale pravda je jednoducho taká, že máš strach? A kvôli svojmu strachu nikdy ani nezačneš.
Samozrejme, tiež je to dobrý spôsob, ako oklamať samého seba, že ty nie si ten problém, čo ťa drží už pár rokov na jednom mieste. Nie, to nie ty, to niekto alebo niečo iné.

Vo svojej novej knihe s názvom #AskGaryVee, Gary Vaynerchuk píše:

“Je neskutočné, koľko pozoruhodných dôvodov a okolností si ľudia dokážu vymyslieť, aby vysvetlili, prečo sa ešte nestretli s úspechom.” – @garyvee

A má úplnú pravdu – sme extrémne kreatívni, čo sa týka výhovoriek. Tu je zoznam 15 často používaných výhovoriek a krátky návod, ako sa ich zbaviť.

new_boy_elite_daily-800x399

foto: imedia.ng

 

 1. Nemám čas – matka všetkých výhovoriek. Všetci máme rovnako dlhých 1440 minút každý deň. Ako je teda možné, že niektorí ľudia si povinnosti splnia, zatiaľ čo iní nie?
  Je to jednoduché: neplytvajú svojím časom! “Nemám čas” NIKDY nemôže byť tvojou výhovorkou. Ak niečo nemôžeš urobiť, skrátka povedz ten pravý dôvod – že sa ti to nepáči alebo dáš prednosť sledovaniu večernej Farmy.
 2. Nemám peniaze – pravda, toto je skutočný dôvod. Ale chceš vedieť, aká je v tom krása? Nemať peniaze je príležitosť, a napriek tomu to mnohí ľudia vnímajú ako prekážku. Nemať peniaze je dobré – nemáš už predsa čo stratiť. Takže bež von, skús nové veci, buď kreatívny a, ako sa hovorí, make shit happen.
 3. Som príliš unavený – pokiaľ nie si skutočne chorý, toto je veľmi chabá výhovorka. Takže miesto ďalšej časti Walking Dead (akokoľvek dobrej) si radšej vyraz s kamošom, ktorý ťa potrebuje a serial nechaj na večer.
 4. Žijem v malom meste – možno veríš v ten povestný mýtus, ktorý hovrí “ak to dokážeš v New Yorku, dokážeš to všade”. Nuž, nie. Skôr “ak to dokážeš všade, tak to dokážeš všade”. Nemusíš sa sťahovať. Máš predsa internet.
 5. Žijem v mizernej krajine – okej, to naše Slovensko možno nie je na vrchole rebríčkov “šťastných” krajín, ani nie je najbohatšie, ale čo s tým spravíš? Makroekonomika sa ťa ako individuálnu osobu aj tak nedotýka. A nemúsiš si raziť cestu do Silicon Valley, aby si si založil IT spoločnosť. Myslíš, že tam ťa investori už čakajú s pripravenými peniazmi?
 6. Moji rodičia mi nepomáhajú –buď vďačný za každú pomoc, je jedno akú malú. Rodičia ti dali už dosť, a môžeš byť rád, že nejakých vôbec máš.
 7. Partnerka ma nepodporuje – je tvoja partnerka? Už to je podpora, ktorú potrebuješ. Aspoň nie si sám. A ak v teba tvoj životný partner neverí, presvedš ho o opaku.
 8. Mám deti – treba hrať na istotu, vzdať sa svojich snov. Hlúposť. Potrebuješ urobiť práve opak, ak im chceš dať dobrú budúcnosť.
 9. Musím pracovať – A? Všetci máme nejakú prácu. To neznamená, že si popritom nemôžeš plniť sny. Alebo po večeroch a cez sviatky začať podnikať.
 10. Nemám skúsenosti – a keď budeš sedieť na zadku, ani ich nenazbieraš. Už nie sme v 90- ych rokoch. Zručnosti a prevedenie sú všetko. Dnes sa treba vedieť predať. Určite aj ty poznáš niekoho, kto ledva presiahol limit právnej zodpovednosti a má viac marketingových zručností ako 50- ročný človek.
 11. Som nanič – pokiaľ to budeš dokola tvrdiť, tak určite áno. Hovorí sa, že si tým, na čo myslíš. Tak si nemysli, že si zbytočný.
 12. Nemám na to výzor – Výzor je dnes trochu preceňovaný. Čo tak humor a charizma? + šaty robia človeka, aspoň tak som počula.
 13. Nemám na to titul (prípadne žiadny titul) – ľudí by tvoj titul zaujímať nemal (hoci práve pre to všetci tak pilne študujeme… ), a ak áno, si si istý, že chceš pracovať práve pre nich? Poznám ľudí, čo výšku zabalili po prvom semestri a sú dnes niekde úplne inde (Kapverdy a tak podobne…Nie zlé, čo povieš).
 14. Som menšina – mám pocit, že v našom štáte aj my ostatní, takže vitaj v klube a šup do práce.
 15. Mám nadváhu – pokiaľ sa nechystáš byť modelom/kou, nevidím v tom žiadny väčší problem. Navyše, možno potom výhovorka, že ideš do fitka, nemusí byť výhovorka.

Vyhovárať sa, to máme vo zvyku. Všetci, bez výnimky. Je na tebe, ak s tým chceš niečo robiť a posunúť sa ďalej, alebo zostať na mieste a sťažovať si na život. Mnoho ľudí bolo tam, kde ty. Každý predsa nejako začína. Ty nie si o nič horší, len sa prestaň vyhovárať a začni konať. Všetko začína prvým krokom. Držím palce a nezabúdaj na to, čo povedal Benjamin Franklin: “Ten, kto je dobrý na vymýšlanie výhovoriek, častokrát nie je dobrý na nič iné.“

foto: dariusforoux

Zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: elitedaily.com

Najnovšie videá

Trendové videá