Toto je najkrajší skrytý hotel na svete

  • Vďaka spojeniu dizajnu a panenskej prírody sa zo zabudnutého ostrova Fogo stáva vyhľadávaná destinácia.
inn-hero
  • Vďaka spojeniu dizajnu a panenskej prírody sa zo zabudnutého ostrova Fogo stáva vyhľadávaná destinácia.

Vzhľad tohto unikátneho hotela vytvoril architekt Todd Saundersom, ktorý vyrástol neďaleko Gander. Inšpiráciou pre hotel boli známe rybárske búdky, ktoré lemujú tamojšie brehy, postavené na drevených koloch. Hotej je 300 stôp (91 metrov) dlhý a 30 stôp (9 metrov) široký a pripomína loď, ktorá práve priplávala do prístavu.

1

Po dlhý čas samotná komunita žijúca na Fogo, ostrove veľkom asi ako Manhattan, ktorý sa nachádza na okraji kanadského Newfoundlandu, mierila jediným smerom a to preč z ostrova. Zostalo tu menej ako 2 500 obyvateľov. Tento trend sa však zmenil po tom, čo milionárka Zita Cobb, ktorá tiež vyrastala na tomto ostrove, dokončila stavbu hotela v roku 2013. Cudzinci sem teraz cestujú z celého sveta, aby zažili neopísateľný pocit z nedotknutej krajiny v ktorej sa hotel nachádza. Pritom to nie je jednoduchá cesta. Vyžaduje niekoľko prestupov, prenocovanie v Gander, plavbu trajektom a 45 minútovú cestu po zamrznutej vode. No už od samotného príchodu na ostrov príroda ukazuje svoje krásy.

2

Každá z 29 izieb je zariadená nábytkom z lokálnych dielní. Typické sú aj obrovské okná, ktoré poskytujú svojmu návštevníkovi neopísateľný výhľad na prírodu rozprestierajúcu sa na okolí.

Fogo Island Inn, Newfoundland, Canada

Okrem prekrásnej jedálne, ktorej taktiež dominujú obrovské okná s výhľadom na samotný oceán si môžeš chvíle spríjemniť napríklad v kine, ktoré je tiež súčasťou hotela, či užiť si saunu s vírivkou pri západe slnka nad oceánom.

Fogo Island Inn, Newfoundland, Canada

Taktiež sa tu nachádza posilňovňa, v ktorej si prídu na svoje milovníci pilatesu či jógy. Bar ponúka spojenie klasického štýlu Newfoundlandu a moderných kokteilov, ktoré si vychutnáš v príjemnom prostredí. Vďaka knižnici a galérii, kde sa nachádzajú knihy a umenie z okolia, spoznáš túto očarujúcu časť Kanady.

5

„Nápad vytvoriť hotel bola tá ľahšia časť,“ hovorí Zita

Zita Cobb sa narodila ako jedna zo 7 detí v dome bez elektriny či tečúcej vody. Neskôr odišla študovať na Careton University, Ottawa. Po prestriedaní niekoľkých prác nakoniec začala pracovať pre Ottawskú kanceláriu JDS Fitel, spoločnosť zaoberajúcu sa optickými káblami. Keď sa táto spoločnosť v roku 1999 zlúčila s americkou Uniphase, Cobb bola vtedy riaditeľka. Po dvoch rokoch odišla z daného postu a začala cestovať 4 roky na svojej jachte.

Fogo Island Inn, Newfoundland Architect: Todd Saunders

Medzi tým založila dva filantropické projekty, jeden sa venuje distribúcii rádia v Rwande a druhý sa venuje práve jej rodisku, ostrovu Fogo. Práve jednou z častí tohto projektu bolo aj vybudovanie hotela, ktorý vyšiel Zitu Cobb na 10 miliónov. Obdržala tiež dotáciu 5 miliónov od Kanadskej vlády a 5 miliónov od tamojšieho zastupiteľstva. Aj vďaka tomuto sa mohol v roku 2013 otvoriť hotel, ktorý ročne navštevuje viac ako 3000 turistov, čiže viac, ako samotný počet obyvateľov tohto malinkého ostrova. Cena izby pre dve osoby na noc, zahŕňajúc jedlo, ubytovanie a ostatné náklady vyjde na 1235 dolárov. Samotné peniaze pritom nejdú Zite, ale nadácii ktorej súčasťou je aj hotel.

Zdroj: bloomberg.com,  zdroj fotografií:fogoislandinn.ca

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech