Toto je najrýchlejšie rastúca technologická spoločnosť Slovenska s rastom 2211%

  • Deloitte Technology Fast 50 Central Europe tento rok už osemnásty raz hľadal 50 najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v strednej a juhovýchodnej Európe. Nechýbalo ani Slovensko.
incover
pexels.com/inloop.eu
  • Deloitte Technology Fast 50 Central Europe tento rok už osemnásty raz hľadal 50 najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v strednej a juhovýchodnej Európe. Nechýbalo ani Slovensko.

Na to, aby sa spoločnosť mohla v rebríčku kvalifikovať, je potrebné, aby dosiahla výnosy v minimálnej výške 50-tisíc eur a to každý rok v rozmedzí rokov 2013 až 2016. V rámci rebríčku sa hľadala aj firma, ktorej inovatívny produkt, či služba majú významný dopad na trh. Prihlásiť sa mohli firmy z oblastí ako je hardware, software, médiá, komunikácia, farmaceutický priemysel, high-tech, nanotechnológie či lekárske technológie.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: deloitte.com

 

Zo Slovenska sa v prestížnom rebríčku tento rok umiestnili dve firmy a ďalšie dve sa prebojovali do špeciálnej kategórie Veľká päťka. Zo všetkých najlepšie sa umiestnila spoločnosť Inloop, ktorá obsadila 6. miesto v stredoeurópskom rebríčku.

Práve Inloop preukázala za vybrané obdobie rast o 2211 %. Inloop sa tak oficiálne stala najrýchlejšie rastúcou slovenskou technologickou spoločnosťou a jednou z 10-tich v celej strednej Európe.  Google dokonca slovenskú spoločnosť na čele s Martinom Adámkom, Jozefom Šimkom a Danielom Novákom zaradil medzi 100 najväčších inovátorov v Európe.

Tržby spoločnosti z dielne troch Žilinčanov presiahli vlani 4,6 miliónov eur, prevažne vďaka klientele z USA. Práve do Spojených štátov dodáva Inloop aplikácie, hneď pre niekoľkých hráčov v Silicon Valley. Dnes sa však sústredia už aj na segment virtuálnej reality.

Ďalším významným hráčom zo Slovenska je digitálna firma Riešenia, ktorá dosiahla rast na úrovni 365% a v stredoeurópskom rebríčku obsadila 41. miesto.

V kategórii Big Five-Veľá päťka ai tento rok nechýba slovenská pýcha-spoločnosť Eset, ktorá sa umiestnila na štvrtej priečke. Tesne za ňou sa objavila firma Aliter Technologies.

Čechom ide karta

Prvé miesto v rebríčku Technology Fast 50 za rok 2017 obsadila česká internetová spoločnosť Kiwi.com zaoberajúca sa rezerváciou leteniek. Po mimoriadne úspešnom roku 2016 sa štvorročná miera rastu tejto spoločnosti zvýšila z 1534 % na 7165 %, čo naznačuje, že jej cieľ stať sa svetovým lídrom v oblasti internetového cestovania v roku 2021 je celkom reálny.

Najviac v rebríčku však postúpila spoločnosť Prusa Research z Českej republiky, ktorá sa umiestnila na peknom treťom mieste, kedy sa jej tempom rastu na úrovni 688 % zvýšilo na 6910 %.

Top 10 najrýchlejšie rastúcich tech spoločností v strednej Európe:
1. Kiwi.com – Česká republika
2. Deeper – Litva
3. Prusa Research – Česká republika
4. Tooploox – Poľsko
5. Absolvent.pl – Poľsko
6. Inloop – Slovensko
7. NSoft d.o.o. Mostar – Bosna a Hercegovina
8. Good one – Litva
9. Cloud Technologies – Poľsko
10. Rimac Automobili – Chorvátsko

Top 5 veľkých tech hráčov:
1. ZOOT – Česká republika
2. Titan Gate – Bulharsko
3. Pigu – Litva
4. Eset – Slovensko
5. Aliter Technologies – Slovensko

zdroj:deloitte.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá