Toto je nové najdrahšie auto na svete: Luxusnému kabrioletu, ktorý vyzerá ako jachta, zo zadnej časti trčí slnečník

  • Boat Tail od značky Rolls-Royce stojí 20 miliónov libier
  • Je v ňom zabudovaný piknikový kôš, dve chladničky aj stoličky
  • Vyrobené bolo na zákazku pre pár miliardárov
Rolls-Royce
Rolls-Royce
  • Boat Tail od značky Rolls-Royce stojí 20 miliónov libier
  • Je v ňom zabudovaný piknikový kôš, dve chladničky aj stoličky
  • Vyrobené bolo na zákazku pre pár miliardárov

Známa britská automobilka Rolls-Royce predstavila svoj najluxusnejší model. Podľa The Times budú z neho vyrobené len tri kusy. Cena takého autíčka sa vyšplhá na neuveriteľných 20 miliónov libier, čo je v prepočte viac ako 23 miliónov eur. Model Boat Tail je najdrahším autom na svete a na zákazku si ho objednal anonymný pár miliardárov.

zdroj: archív: Rolls-Royce

The Times informuje, že tento superluxusný kabriolet nie je len taký obyčajný. Vyzerá totiž ako jachta na štyroch kolesách. Zaujímavosťou je, že jeho zadná „paluba“ sa dokáže premeniť na piknikový set s vlastným slnečníkom a chladeným šampanským. Nechýbajú ani kokteilové stoly, stoličky a minimalistické sedačky, ktoré boli vyrobené talianskym výrobcom nábytku Promemoria.

Tryskáč Falcon 10X za 61 miliónov eur bude absolútnou špičkou. Penthouse v oblakoch má vlastnú sprchu a salónik

Vyzerá ako jachta

Podľa Daily Mail je súčasťou auta aj audiosystém s 15 reproduktormi a pod kapotou a skrýva dvakrát preplňovaný vidlicový dvanásťvalec s objemom 6,75 litra. Legendárnej automobilke príprava tohto auta trvala 4 roky. Luxusný kabriolet meria až 5,8 metrov, pričom zadná časť vyzerá ako jachta.

Svojou cenou, a to 20 miliónov libier, preskočil aj doterajšieho rekordéra Bugatti La Voiture Noir, ktoré stojí 11,5 miliónov libier. Prvýkrát bolo predstavené na autosalóne v Ženeve v marci 2019. 

Na rozdiel od väčšiny kabrioletov so strechou, ktorá sa dá zložiť po stlačení tlačidla, má Boat Tail „netradičnú“ jednodielnu karbónovú strechu. Po stlačení tlačidla sa paluba otvorí ako motýlie krídla, čím odhalí svoj úchvatný interiér.

zdroj: archív: Rolls-Royce

Nechýbajú ani chladničky a príbor

Boat Tail je prvým z plánovanej exkluzívnej trojice vysoko personalizovaných limuzín. Pár miliardárov, ktorý si ich dal vyrobiť na mieru, vraj miluje cestovanie, dobrodružstvo, zábavu, šampanské a jachty. Nečudo, že je v aute zabudovaný piknikový set či slnečník.

zdroj: archív: Rolls-Royce

Boat Tail v preklade znamená lodný chvost a podľa portálu StartStop pár, ktorý si dal vyrobiť toto autíčko už vlastní aj staršie modely Boat Tail z roku 1932. „V zadnej časti sa nachádza kompletná výbava pre stolovanie na cestách a farba lakovania je klientova obľúbená.“ Firma Christofle doplňuje zákazkovú sadu príborov, nádob a dve chladničky. Pre model Rolls-Royce Boat Tail bolo vytvorených 1 813 úplne nových dielcov. 

Zdroje: The Times, Daily Mail, StartStop

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK