Toto je smrteľný úder, hnevajú sa športovci na nové opatrenia. Romana Tabák chce kvôli tomu nové ministerstvo športu

  • Nové opatrenia, ktoré majú do platnosti vstúpiť v pondelok, obmedzujú kapacity na hromadných podujatiach
  • Športové kluby to kritizujú, ŠK Slovan Bratislava konštatuje, že štát im zasadil „smrteľný úder“
  • Poslankyňa Romana Tabák v tom vidí ďalší dôvod na vznik ministerstva športu
TASR/Jakub Kotian, Unsplash/Taylor Rooney
  • Nové opatrenia, ktoré majú do platnosti vstúpiť v pondelok, obmedzujú kapacity na hromadných podujatiach
  • Športové kluby to kritizujú, ŠK Slovan Bratislava konštatuje, že štát im zasadil „smrteľný úder“
  • Poslankyňa Romana Tabák v tom vidí ďalší dôvod na vznik ministerstva športu

Vláda včera prijala nové opatrenia, ktoré začnú platiť od pondelka. Po novom sa výrazne obmedzí kapacita na hromadných podujatiach, týka sa to aj počtu ľudí na športových zápasoch. Slovenské športové kluby toto nariadenie kritizujú.

Od pondelka, 22.11.2021, sa v režime základ nesmú v červených, bordových a čiernych okresoch konať hromadné podujatia. 

Pri športových podujatiach, ktoré sa budú konať v červených, bordových a čiernych okresoch v režime OP, sa kapacita výrazne obmedzí. V červených okresoch je limit maximálne 200, v bordových maximálne 100 a v čiernych maximálne 50 ľudí. 

zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

Pre kluby to môže byť likvidačné

Nové opatrenia kritizujú viaceré kluby. Ako informuje SITA, hokejové extraligové kluby na Slovensku s takýmito rozsiahlymi obmedzeniami pre zaočkovaných nepočítali. 

Ako predstavitelia slovenského profesionálneho hokeja sme verili, že vďaka podpore očkovania sa nebude opakovať stav z minulej sezóny a zápasy sa budú môcť hrať pred solídne zaplnenými hľadiskami. Sme jednoznačne zástancami pozitívnej motivácie pre ľudí. Aj vláda všetkým sľubovala, že očkovanie je výhra a sloboda,“ uvádza sa v tlačovej správe Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK).

Konštatujú, že vzhľadom na veľkosť organizačných tímov a počet hráčov je účasť fanúšikov v hľadiskách v podstate nemožná.

Len s ťažkosťami prežili minulú sezónu, ani sa nestihli spamätať z výpadku príjmov zo zákazu divákov na tribúnach a dostávajú ďalšiu veľkú ranu. Ak nebudú obmedzenia vykompenzované, bude to znamenať aj predčasné ukončenie sezóny,“ dodali. 

Známy futbalista Marek Hamšík na svojom Instagrame uviedol, že novoprijaté opatrenia sú pohrebom športu. 

Slovanisti pozastavili predaj lístkov

Sme šokovaní, znechutení a sklamaní,povedal generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Nové opatrenia označil za „smrteľný úder“.

Ako informuje SITA, opatrenia sa dotýkajú aj najbližšieho domáceho zápasu v Európskej konferenčnej lige s PAOK Solún. V tejto súvislosti sa ŠK Slovan rozhodol pozastaviť predaj vstupeniek. 

Romana Tabák hovorí, že je to ďalším dôvodom na vytvorenie ministerstva športu

Poslankyňa NR SR Romana Tabák (OĽaNO) kritizuje reštrikcie, ktoré sa týkajú športových podujatí. Vyhlásila, že v iných krajinách je režim pre zaočkovaných voľnejší.

Prečo sú susedné krajiny nevynímajúc, športové a kultúrne podujatia s plnou kapacitou a u nás napríklad na 20-tis štadióne môže byť max 200 zaočkovaných ľudí?“ napísala v statuse na sociálnej sieti Facebook

Romana Tabák hovorí, že pre športové kluby to môže byť definitívne K.O. „Ďalší dôvod na to, aby sa vytvorilo nové ministerstvo v budúcnosti, Ministerstvo športu a cestovného ruchu,“ dodala.

Ďalší dôvod nato, aby sa vytvorilo nové ministerstvo v budúcnosti !Ministerstvo športu & cestovného ruchu!

Posted by Romana Tabak on Thursday, November 18, 2021

Poslanec za SaS kritizuje OĽaNO

Radovan Sloboda (SaS) vyhlásil, že zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 sú trestaní aj pri športových podujatiach. Ako informuje TASR, poslanec kritizuje OĽANO za to, že že má vo svojich radoch športovcov, no napriek tomu koná proti slovenskému športu.

OĽaNO sa bráni, opatrenia podľa strany reagujú na mimoriadne vážnu situáciu. 

Žiaľ, stalo sa už nemilým zvykom, že v krízovej situácii koaličný partner napáda rozhodnutia vlastnej vlády, ako aj odporúčania odborníkov, a boli by sme radi, keby z tejto hry o rýchle percentá okamžite upustil,“ uviedol pre TASR Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia.

Opatrenia by mali platiť dočasne

Eduard Heger sa včera na tlačovej konferencii vyjadril, že zavedením nových opatrení sa môže zvrátiť aktuálna nepriazniivá pandemická situácia. Zdôraznil, že tieto pravidlá budú platiť dočasne.

Nápor na nemocnice je podľa Hegera obrovský, nedostupné sú ventilácie, ale aj miesta na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Zároveň potvrdil, že lekári sa už musia rozhodovať, komu pomôžu a komu nie a obmedzované je aj poskytovanie „necovidovej“ zdravotnej starostlivosti.

Toto je stav, ktorý chceme zvrátiť, preto aj táto zmena,” skonštatoval premiér. Taktiež potvrdil, že aktuálne zmeny sú určitým medzikrokom pred možným uvoľnením, ktoré by mohlo nastať v prípade zlepšenia situácie.

Zdroje: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, SITA, ŠK Slovan, Facebook/ Romana Tabák, TASR, Instagram/ Marek Hamšík

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie