Toto je TOP 10 najlepších street foodov v Bratislave, ktoré si môžeš objednať priamo k dverám

  • Kvalita street foodov u nás nezaostáva za svetovými metropolami
  • Vybrali sme 10 podnikov, ktoré ti jedlo donesú až ku dverám
  • Kvalita street foodov u nás nezaostáva za svetovými metropolami
  • Vybrali sme 10 podnikov, ktoré ti jedlo donesú až ku dverám

Street food podniky sú čoraz viac obľúbenejšie. V príjemnej atmosfére a „na stojáka“ si môžeš vychutnať obed, neskorý snack alebo sa posilniť pred večerným programom v meste. Momentálna situácia to však nedovoľuje, takže ti prinášame tie najlepšie podniky, ktoré ti street food občerstvenie donesú až domov.

#1 UNAS Streetfood

Idea tohto podniku bola najprv len o kvalitných burgroch. Dnes má prevádzka sedem rokov a skúsenosti z rôznych street food podujatí na Slovensku a v zahraničí. Okrem hovädzích burgrov ti v UNAS radi pripravia aj vegetariánske či vegánske jedlo. Na Tripadvesore je to jeden z najlepšie hodnotených podnikov, čo značí o jeho kvalite. Rozvoz funguje od 11:00 do 21:00 a objednať si môžeš cez Wolt alebo Bistro.sk.

View this post on Instagram

Priatelia máte posledných pár dní na nás kačací špeciál 🍔 😯 Trhané kačacie s čatní zo sušených sliviek a ríbezľového vína, mladých cviklových lístkov a medovej miso majonézy. Taktiež v ponuke klasiky Lokál, Blue Cheese, Vegán a Hovädzí Poutine. 🍟🍔 Sme otvorení každý deň od 11:00 až do 21:00 v @possonium.streetfood a môžete si burger vyzdvihnúť unas osobne alebo ak si objednáte cez náš online formulár (link v profile), v rámci obedov vám ho donesieme až domov. 🚴🚙 Staré Mesto dovoz v rámci obedov zadarmo! Prípadne nás nájdete aj na Wolt / Bistro.sk 😊 . . . #burgerlove #duckburger #staremesto #comfortfood #weloveburgers #localburger #burgertime #hamburger #burgerfestival #eater #dnesjem #burger #foodtruck #foodtruckfood #bratislavaburger #streetfood #unas #unasstreetfood #meatlover #foodie #burgerlife #instaburger #duck #kacka #kacaciasezona #kacaciehody #kacaciburger

A post shared by UNAS Street Food (@unasstreetfood) on

#2 Barskde

Za vznikom tejto značky stoja dvaja študenti, ktorí so svojou mobilnou prevádzkou precestovali niekoľko festivalov, vinobraní či street foodových podujatí. Snažia sa odlíšiť od ostatných a preto v ich ponuke rezonuje hlavne pastrami, ktorý patrí medzi ich špeciality. Objednať si môžeš v čase od 10:00 do 20:45 cez Bistro.sk, Bolt alebo Wolt.

#3 Jump street

Najdôležitejšie je vkladať radosť do všetkého, čo robíš – o jedle to platí dvojnásobne. Týmto sa táto street foodova prevádzka riadi. Nájdeš tu napríklad zlatý hamburger a iné luxusné jedlá. Špecialitou sú špičkové steaky a čierne burgre. To je aj dôvod, prečo tento podnik symbolizuje čierna farba. Objednávku môžeš spraviť opäť cez Bistro.sk, Bolt alebo Wolt od 12:00 do 22:00.

#4 Buchtáreň

Ak dostaneš chuť na sladké, toto je ten správny podnik. Buchtáreň je prvý street food s pravými parenými buchtami. V ponuke majú poctivé, ručne vyrábané parené buchty, ktoré si môžeš dať na sladký či slaný spôsob. Okrem klasických nutelových, či čučoriedkových buchiet si pochutnáš napríklad aj na bryndzových buchtách, ktoré pripomínajú pirohy. Rozvoz funguje od 10:00 do 22:00 a buchty si objednáš prostredníctvom telefónneho čísla, ktoré nájdeš v profile Buchtárne.

#5 Vegan Kiosk

Prvý street foodový podnik, ktorý na trh prišiel s vegánskym jedlom. Základným pilierom značky je teda ukázať vegánske jedlo v netradičnom svetle. V ponuke si každý nájde to svoje, dokonca aj milovníci mäsa. Medzi ich stálice patria wrapy a burgre, kde je mäso nahrádzané strukovinovými plackami. Kvalitu podniku dokazujú aj hodnotenia na Tripadvisore, kde je na Vegan Kiosk na najvyšších priečkach. Rozvoz funguje prostredníctvom Boltu alebo telefónneho čísla od 11:00 do 16:00.

#6 Laksa & Grill 

Bufet v prostredí horského parku, za ktorým stoja dvaja bratia. Ich špecialitou je polievka Laksa, ktorá má svoj pôvod v Austrálii. Vybrať si môžeš z dvoch rôzne veľkých porcií, pričom menšia stojí 3,50 eur a väčšia 6 eur. Okrem polievky v menu nájdeš aj hot dog, hamburger alebo rôzne sendviče. Je teda z čoho vyberať. Objednať si môžeš cez Bolt v čase od 12:00 do 22:00.

#7 Grizzly tacos

Ak si milovníkom mexického jedla, tento street food podnik je pre teba ako stvorený. Naservírujú ti tu tacos z kukuričnej múky, burrito alebo chilli con carne. Grizzly Tacos ponúka okrem mäsa a salsy aj verziu pre vegetariánov, špeciálne modré tacos z modrej kukurice a to všetko aj v recyklovateľných obaloch. Výhodou sú aj pomerne nízke ceny. Za tri kúsky tacos zaplatíš len 5 eur a ak sa rozhodneš vyskúšať len jeden, bude ťa stáť 2 eurá. Objednávku môžeš zrealizovať cez Bolt v čase od 11:00 do 20:00.

#8 The Street Life Food Truck

Bubble waffle na sladko si už asi jedol, no skúšal si ich už na slano? Práve tu môžeš vyskúšať Bubble waffle na spôsob pizze. Objednať si tu okrem toho môžeš aj sladké waffle na rôzne spôsoby. V ponuke sú rôzne príchute, od ovocných až po sladké, napríklad oreo alebo toffife. Ak si objednáš donášku, s kódom SOMDOMA dostaneš zľavu 2€. Rozvoz funguje od 14:00 do 00:30 a waffle objednáš cez telefónne číslo v profile podniku. 

#9 Foodstock

Vegetariánsky street food, v ktorom nájdeš zaujímavú ponuku jedál. Patria tam napríklad rôzne typy hummusov, zeleninový vývar alebo japonské pirôžky. Ponuka je naozaj zaujímavá a čo je viac, ceny sú vcelku nízke. Napríklad, zeleninový vývar ťa bude stáť len 1,90 eur. Rozvoz funguje od 11:00 do 22:00 prostredníctvom Bistro.sk alebo aplikácie Wolt.

#10 Burrito Fellas

Projekt dvoch mladých Slovákov, ktorí do biznisu vstupovali s cieľom robiť to najlepšie burrito na Slovensku. V ponuke nájdeš rôzne druhy burrita, od kuracieho, hovädzieho, dokonca aj vegetariánske, či vegánske. Špecialitou je quesadilla, ktorú v tomto podniku robia s kvalitným slovenským syrom. Objednávku môžeš spraviť cez Wolt v čase od 11:00 do 21:00.

Top 10 najlepších a najchutnejších pízz, ktoré ti v Bratislave donesú priamo k dverám

Zdroj: Staratrznica.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá