Hoaxeri využili predčasne narodené dieťa. Vraj je pre vakcínu „nečlovek“ bez duše a ľudských práv

  • Antivaxerská scéna sa neštíti ničoho
  • Internetom sa šíri hoax, ktorý je naozaj nechutný
vakcína, dieťa
Unsplash/Jill Sauve, Hakan Nural
  • Antivaxerská scéna sa neštíti ničoho
  • Internetom sa šíri hoax, ktorý je naozaj nechutný

Hoax scéna na Slovensku sa neštíti naozaj ničoho. Pravidelne ťa informujeme o rôznych bizarných príbehoch, ktoré títo ľudia dokážu vytvoriť a šíriť. Ich najnovší počin, na ktorý upozornila aj Polícia Slovenskej republiky, je však extrémny. Využili na to fotku predčasne narodeného dieťatka. Tvrdili, že za jeho vzhľad môže vakcína.

Informovala o tom polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Policajti hoax vysvetlili, vieme preto, že dieťatko sa predčasne narodilo ešte v roku 2019, keď sa vo svete proti ochoreniu COVID-19 neočkovalo. Navyše je dieťa v súčasnosti úplne v poriadku. Potvrdila to jeho matka, ktorá dodnes na sociálnej sieti zverejňuje fotografie svojich detí.

„Dezinformátori z rôznych krajín šíria video novorodeniatka. Komentujú jeho vzhľad a tvrdia, že zaň môže vakcinácia matky. Ide o takú zmes bludov, že vypracovanie odborného posudku jeho šíriteľov by mohlo zamestnať znalca v oblasti psychiatrie,“ píše polícia v statuse.

ÚBOHÍ HOAXERI NA SVOJE PERVERZNÉ KLAMSTVÁ ZNEUŽILI NOVORODENIATKODezinformátori z rôznych krajín šíria video…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Thursday, September 30, 2021

Primitívnu manipuláciu dezinformátorov si všimla samotná matka, ktorá sa tomu venovala na svojom kanáli na TikToku, kde zverejňuje dodnes zábery svojich detí. Toto konkrétne dieťatko je úplne normálne,“ píše polícia.

Muž, ktorý na Facebooku používa meno Lubos Volko sa v statuse pýtal, „aký chemický experimentálny preparát (nazývaný falošne vakcínou“ podaný tehotnej matke zasiahol a zmenil DNA (genetický kód) tohto tvora“. Ďalej tvrdí, že dieťatko už nie je homo sapiens sapiens, ale nečlovek: „transhuman“. Podľa neho dokonca nemá dušu a nie je nositeľom ľudských práv, autor sa tiež pýta, či takéto „tvory netreba eliminovať“.

Zdroje: TikTok, polícia

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie