Toto lesné ihrisko ti ponúka nový rozmer vnímania prírody

  • Nový nádherný park plný dobrodružstiev v Dánsku, prenáša návštevníkov doslovne do nových výšin.
  • Nový nádherný park plný dobrodružstiev v Dánsku, prenáša návštevníkov doslovne do nových výšin.

Architektonické štúdio EFFEKT vytvorilo návrh tohto parku s názvom Camp Adventure Treetop Experience. Je to unikátna destinácia, ktorá sa zameriava na opätovné prepojenie ľudí s prírodou tým, že ich dvihne vysoko nad vrcholy korún stromov. Tento zaujímavý projekt sa nachádza v zachovalom lese Gisselfeld Klosters Skove. Cieľom projektu Treetop Experience je zlepšiť prístup ľudí k prírode a hlavne k lesu a zároveň minimalizovať narušenie okolia.

foto: effekt.dk

EFFEKT štúdio tento rok odhalilo svoje návrhy pre Treetop Experience, ako súčasť expanzie na Camp Adventure. Je to už existujúce športové zariadenie s horolezeckou stenou umiestnenou jednu hodinu južne od Kodane v Dánsku. Veľká časť krajiny sa nachádza v Gisselfeld Klosters Skove, vrátane rôznych druhov lesov, jazier, potokov a mokradí. Aby EFFEKT preukázal environmentálnu rozmanitosť, navrhol prenikajúcu 600 metrovú cestičku, ktorou sa dá pohodlne prejsť cez veľkú časť lesa.

foto: effekt.dk

Horská chôdza je rozdelená na vyššiu a nižšiu cestičku. Vyššia sa nachádza v najstarších častiach lesa a nižšia zase naopak, v najmladších častiach lesa. Prechádzka začína v Camp Adventure Farmhouse a je prerušovaná vzdelávacími zastaveniami a aktivitami, ako je voliéra, amfiteáter, chodníky pre pozorovanie stromov a rôzne výhľadne.

foto: effekt.dk

Chodník vyvrcholí atraktívnou atrakciou, 45-metrovou vyhliadkovou plošinou s prístupnou špirálovou rampou. Veža v tvare presýpacích hodín dáva návštevníkom hlboký pohľad na vrchol stromu a je obalená konštrukčnou tvorenou 120-stupňovými otočenými oceľovými prvkami.

foto: effekt.dk

Geometria a rozostup rampy kolíše podľa zmeny zakrivenia. Rampa sa stáva sochárskym prvkom, ktorý sama osebe prináša jedinečnú skúsenosť. Pozorovateľská platforma ponúka 360-stupňové panoramatické výhľady na zachovalý les.“ Povedal jeden z architektov.

Zdroj článku: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK