Toto mesto ti zaplatí, aby si sa doň po pandémii presťahoval. Musíš však splniť jednu podmienku

  • Savannah v USA platí 2 000 dolárov pre kvalifikovaných technologickým pracovníkov, ktorí sa chcú presťahovať do tejto oblasti
  • Nie je jediným mestom, ktoré chce takýmto nevšedným spôsobom prilákať nových obyvateľov
Savannah, Georgia, USA
savannah.com
  • Savannah v USA platí 2 000 dolárov pre kvalifikovaných technologickým pracovníkov, ktorí sa chcú presťahovať do tejto oblasti
  • Nie je jediným mestom, ktoré chce takýmto nevšedným spôsobom prilákať nových obyvateľov

Cítiš, že po viac ako ročnej karanténe potrebuješ zmenu? Toto mesto ti ju ponúka, navyše ti chce za ňu zaplatiť. Savannah v Georgii v Spojených štátoch ponúka peniaze tomu, kto sa tam presťahuje. Noví obyvatelia by však mali pracovať v technologickom sektore, mesto tak chce prilákať nové talenty.

Nápad predstavil Úrad pre hospodársky rozvoj v Savannah (SEDA) program finančných stimulov, ktorý platí 2 000 dolárov pre kvalifikovaných technologickým pracovníkov, ktorí sa chcú presťahovať do tejto oblasti, píše o tom portál MSN.

Podľa pravidiel tejto iniciatívy môžu byť pracovníci „samostatne zárobkovo činné osoby, pracovníci na diaľku v technologických firmách sídliacich inde alebo tí, ktorí by sa presťahovali, aby zaujali pozíciu v technologickej spoločnosti v regióne,“ píše v článku MSN.

Savannah, Georgia, USA
zdroj: savannah.com

Savannah, ktorá je všeobecne považovaná za jedno z najkrajších a historických miest v USA, sa môže pochváliť očarujúcou architektúrou a tiež živými kultúrnymi, kulinárskymi a umeleckými scénami.

Obyvatelia sa tešia relatívne nízkym životným nákladom v porovnaní s národnými a štátnymi priemermi, píšu obyvatelia na stránke Exploregorgia. Kvalifikovaní kandidáti na tento program musia mať minimálne tri roky skúseností v technologickom sektore a musia sa pred tým, ako požiadajú o vyplatenie finančnej pomoci, presťahovať do okresu Chatham s jednoročným prenájmom alebo kúpiť nehnuteľnosť v tejto oblasti a žiť tam minimálne jeden mesiac.

Pre tých, ktorí majú zabehnutý život v technologickom priemysle pravdepodobne ponuka 2 000 dolároch nie je natoľko lákavá, aby sa sťahovali do neznáma. Avšak keď niekto potrebuje zmenu, toto je príležitosť, ktorá prišla ako na tanieri.  

Ak máš vo svojej súčasnej technologickej práci flexibilitu alebo si ochotný hľadať si novú prácu, môže byť táto ponuka dostatočne dobrá. 

Savannah, Georgia, USA
zdroj: savannah.com

Grécko ponúka za presťahovanie 500 eur

Savannah v Amerike nie je jediným mestom, ktoré sa rozhodlo týmto spôsobom prilákať nových obyvateľov do mesta. V minulosti to robili rôzne známe mestá po celom svete. Nedávno to bolo Grécko, ktoré v minulom roku prišlo s ponukou odmeny v podobe peňazí každému, komu sa chce žiť na ostrove.

Ak si vždy túžil žiť na ostrove uprostred mora, zváž túto ponuku snov. Výzvu vypracovalo zastupiteľstvo gréckeho ostrova Antikythéra, ktoré na toto miesto túži vrátiť život. Podľa portálu Greek Reporter na ostrove v súčasnosti žije len 24 obyvateľov. 

„Cieľom biskupa a miestnych úradníkov je nájsť rodiny s viac ako tromi deťmi, ktoré sú ochotné presťahovať sa a žiť natrvalo na ostrove Antikythera. Úrady poskytnú každej rodine mesačne 500 EUR (572 USD), bezplatné ubytovanie a dokonca aj bezplatné jedlo,“ uvádza sa v článku na Greek Reporter.

V talianskej dedine si môžeš kúpiť dom za 1 euro. Vezmi priateľov a vytvorte komunitu

Na ostrove sa uživia predovšetkým ľudia, ktorí sú ochotní pracovať ako rybári, poľnohospodári, stavitelia alebo pekári, píše sa na webe Greecehighdefinition.

Keďže projekt, ktorý má na ostrov prilákať viac mladých rodín, záujem o bývanie na ostrove prejavilo už v minulom roku viac ako 15 rôznych rodín.

Vieš si predstaviť život na ostrove? Antikythera je malý ostrov v Egejskom mori, ktorý sa nachádza priamo oproti väčšiemu ostrovu Kréta a Peloponézskym ostrovom. Zaujímavé je, že i napriek vzdialenosti patria Kreéta a Antikythéra pod správu hlavného mesta Grécka – Atén.

Oba ostrovy sú totiž súčasťou regiónu Attica. Napriek ich vzdialenému umiestneniu patria Kythera aj Antikythera administratívne do gréckeho hlavného mesta.

Oba ostrovy sú súčasťou regiónu Attica, ktorého stred sa nachádza práve v Aténach. Ostrov má tri osady – Potamos, čo je hlavné mesto ostrova, Galanianá a Charchalianá.

Zdroje: MSM, Savannah, Exploregorgia, Greek Reporter, Greecehighdefinition

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK